Nedeľa, 1. august, 2021 | Meniny má BožidaraKrížovkyKrížovky

Prvá prehra Novák aj s topoľčianskymi hráčmi

Extraliga mužov vo vodnom póle pokračovala piatym dvojkolom. Topoľčany, ako aj jeho dvojička Nováky, cestovali minulý víkend do Košíc, kde ich čakalo ŠKP a ČH Hornets. Nováky tak v sobotu podvečer v bazéne ŠKP Košice utrpeli prvú prehru (11:10) a zároveň prišli aj o vedúcu priečku. Aj v družstve Novák však malo zastúpenie topoľčianske trio – Pavol Kertész, Peter Gáfel a Jozef Valach. Viac o zápase nám porozprával Peter Gáfel (na fotografii). „Zápas s ŠKP Košice bol ako na hojdačke. Nezachytili sme vôbec úvod zápasu a prvú štvrtinu sme prehrali 5:3. Druhá a tretia štvrtina bola z nášho pohľadu dobrá, keď sme sa zamerali prevažne na obranu, ktorá nám vychádzala. Podarilo sa nám zvrátiť výsledok a mali sme prevahu, keďže sme po tretej štvrtine vyhrávali 9:6. Záverečná štvrtina bola z nášho pohľadu nepochopiteľná, navyše sa od nás odvrátilo aj šťastie. Dostali sme dosť gólov z veľkej vzdialenosti, brankár proste nemal svoj deň. Klinec do rakvy zasadil domáci hráč gólom v poslednej sekunde zápasu. Vôbec sme nepočítali, že by sme tam prehrali, ale stalo sa. ŠKP Košice zahrali veľmi dobre, mali dosť šťastia a dúfam, že si ho už v lige vyčerpali. Už nemôžeme pripustiť, aby nám niečo podobné opäť spravili. Dosť sa v tomto zápase na centri trápil aj Paľo Kertész, jeho góly sú pre nás veľmi podstatné. Žiaľ, aj on mal svoj slabší deň, čo sa však v športe stáva.“ V nedeľu však obhajca titulu už prepol na vyššie obrátky a ČH Hornets jasne porazil „Na druhý deň nás čakal ČH Hornets a dobrou hrou v obrane sme podnikali rýchle brejky. Zápas sme zaslúžene vyhrali. Teraz nás čaká posledné dvojkolo v Bratislave a v Komárne. Musíme obe vyhrať, hoci máme jeden zápas k dobru na rozdiel ŠKP. Ich čaká vzájomný zápas s ČH Hornets a pre nás by bolo lepšie, keby práve ČH uspel. Chceme základnú skupinu vyhrať, pretože by sa nám tým zlepšila pozícia pred play-off. Prehra nás trocha zabrzdila, avšak v športe sa to stáva, teraz to musíme hodiť za hlavu a bojovať ďalej. Mojím cieľom je získať titul a navyše prezradím, že je tu určite percento nádeje, že od novej sezóny sa vrátim do Topoľčian,“ povedal hráč Novák Peter Gáfel, ktorý tak znovu prízvukoval, že ho možno od budúcej sezóny fanúšikovia vodného póla opäť uvidia v topoľčianskom bazéne častejšie.