18. kolo
Topoľčany – Dubnica B
1:2 (0:0)
Góly: 74. Teplanský – 47. Novák, 63. Seye.
Od úvodu stretnutia patrila hra Topoľčancom a gólovo sa mohli presadiť už v 10. min. Candrákom, ktorý zoči-voči brankárovi netrafil loptu podľa predstáv. Už o minútu sa v podobnej situácii ocitol Ondrka, ale jeho strelu z bránkovej čiary odhlavičkoval Košecký. Topoľčany aj naďalej pôsobili futbalovejším dojmom, ale postupne sa hra vyrovnala a dubnická rezerva začala vystrkovať rožky. Vstup do druhého polčasu vyšiel hosťom famózne, keď po pravej strane unikol Sokol a presným centrom našiel Nováka, ktorý poľahky otvoril skóre stretnutia. Už o tri minúty sa domácim po ataku hosťujúceho hráča zranil kapitán Bačík a oslabil tak obranné rady. V 63. min. vyšla hosťom rovnaká akcia ako pri prvom góle, avšak tentoraz z ľavej strany a do dvojgólového vedenia poslal hostí Seye – 0:2. Domáci však svoje zbrane nezložili a Teplanským dokázali vykresať iskierku nádeje. Aj naďalej sa snažili domáci futbalisti vyrovnať, ale ich snaženie bolo márne, a tak tri body privezené zo Štúrova proti Dubnici, posilnenej o hráčov z najvyššej súťaže, nepotvrdili. Rozhodoval Fehér, 250 divákov. ŽK: Drienovský – Zápotoka, Seye.
MFK TOPVAR: Neuschl – Čuhák (86. Sák), Teplanský, Bačík (50. Mrázik), Ondrka – Krajčík, Moravčík, Drienovský (83. Grznár), Matušík – Candrák, Pavlovič. Tréner: P. Jančovič.
JAROSLAV ŠUPA

Bánovce – Myjava 0:1
(0:0)
Gól: 77. P. Červienka
Až do 20. minúty sa hral vyrovnaný futbal v podaní oboch celkov. Potom mali miernu prevahu domáci futbalisti, keď najskôr v 23. min. Malina a v 30. min. Mezovský mohli otvoriť skóre, ale brankár Solnička bol pozorný. Po týchto akciách však Bánovce opäť zatlačili svojho súpera do vlastnej šestnástky, gólu sa však nedočkali. V druhom polčase unikol striedajúci Herda, prihral Malinovi, avšak v sólovom nájazde trafil iba brankárove nohy. Ďalšiu domácu tutovku zahodil Malina v 58. min., keď netrafil odkrytý priestor bránky. Hostia zaútočili v 76. min. a vybojovali si roh. Domáci brankár Marek Igaz síce vyrazil, ale len na hlavu P. Červienku, ktorý rozhodol o víťazstve hostí 0:1. Napriek záverečnému tlaku Bánovce už nedokázali vyrovnať, a tak sa museli zmieriť s prvou domácou jarnou prehrou, hoci mohli tento zápas aj vyhrať. Myjava je tak na jar zatiaľ neporaziteľná. Rozhodoval: Kaznar, počet divákov: 150. ŽK: Martin Igaz, Zajac, Herda – P. Červienka.
SPARTAK: Marek Igaz – Valach, Zita, Zajac, Filin, Božik, Mezovský, Slovák, Martin Igaz (79. Mikloš), Jamrich (46. Herda), Malina. Trenér: Š. Varga.
DUŠAN MÁŠIK

Partizánske - Galanta
0:0
Prvá gólová tutovka stretnutia sa zrodila v 9. min., avšak Holička vyhral súboj zoči-voči s Mačicom. V 16. min. sa zastreľoval Stuparič, jeho pokus z 30 metrov Valenský kryl. Na druhej strane sa o dve minúty vyznamenal Holička, ktorý zneškodnil prudkú strelu Jurkoviča z 12 metrov. Záver patril domácim, keď v 40. min. Gergel z 8 metrov prudko pálil len do bočnej siete, no a v 42. min. po dobre zahratom trestnom kope nedočiahol na päťke na loptu Křapka. Druhý polčas opäť odštartovali tutovkou hostia, avšak Mačicov nájazd v 53. min. Holička zázračne zastavil. V 83. min. sa v stopercentnej šanci ocitol Stopka, Valenský na bránkovej čiare nohami vyrazil. V 90. min. ešte Holička vytlačil spod brvna center Obložinského a v nadstavenom čase na dvakrát prikryl Špánikovu prízemnú strelu. V priemernom stretnutí tak boli spokojní s bodom hlavne domáci, a to vďaka výbornému Holičkovi. Rozhodoval Oselský, 500 divákov. ŽK: Hulla, Stručka - Blaško.
TEMPO: Š. Holička ml. - Macega, Stručka, Briatka, Stuparič, Křapka, Kundala, Gergel, Bezák, M. Mikula (67. Stopka), Hulla (60. P. Kollár). Tréner: Milan Ivanka.
Štefan Slivka

Nové Zámky - Veľké Ludince 1:0 (0:0), 59. Kovács.
Domaniža – Neded 1:0 (1:0), 43. Vaštík.
Led. Rovne – Štúrovo 3:2 (2:0), 11. Bagin (11 m), 20. Šatka, 57. Václavík - 55. Tárnyik (11 m), 75. Urban.
Gabčíkovo - Moravany 0:0
Šamorín - Jaslovské Bohunice 1:0 (1:0), 23. Öszi.
16. Štúrovo 18 2 5 11 20:35 11 (-16)
Ďalší program: 19. kolo – 7. 4. o 15.30 h: Moravany – Neded, 8. 4. o 10.30 h: Dubnica B - Led. Rovne, o 15.30 h: Domaniža – Partizánske, Galanta – Šamorín, J. Bohunice - Nové Zámky, V. Ludince – Topoľčany, Štúrovo – Myjava, Gabčíkovo –Bánovce.