16. kolo
Čadca - Topoľčany 27:28 (13:15)
Pok. hody: 7/6 – 4/4, vylúčenia: 5 – 8.
Rozhodovali: Pokorný – Pastierik
Topoľčany cestovali do Čadce iba s ôsmimi hráčkami, medzi ktorými bola iba jedna brankárka. Napriek tomu však boli domácim vyrovnaným partnerom. Hosťujúce hráčky vstúpili do zápasu lepšie a v 10. min. si vypracovali tesný dvojgólový náskok, keď viedli 6:4. Domáce hráčky však aj naďalej hrýzli a nedovolili ŠKP výraznejšie sa vzdialiť. V závere prvého polčasu dokonca Čadca aj vyrovnala na 11:11, napriek tomu však Topoľčany dokázali vyhrať prvý polčas o dva góly. Začiatok druhého polčasu zastihol Topoľčany nepripravené a domáce hádzanárky vyrovnali na 15:15 a v 40. min. sa Čadca zároveň dostala aj do vedenia 19:17. Topoľčany však v týchto chvíľach nezložili zbrane, ale práve naopak, príkladne zabojovali a vyrovnali na 20:20. Od týchto minút viedli hosťujúce hráčky rozdielom jedného až dvoch gólov. V závere stretnutia sa však ŠKP prevažne len bránil, pretože im vzrástol počet vylúčených hráčok. Topoľčany však tieto oslabenia zvládal vynikajúco a domácich nepustil do vedenia. V samotnom závere na príliš tvrdú hru domácich doplatila ešte len pätnásťročná Hanová, ktorú nešetrným zákrokom poslala na palubovku domáca hráčka. Napriek tomu však Topoľčany tesný náskok udržali a napokon zaslúžene vyhrali, keď viedli takmer po celý zápas. ŠKP tak ťahá štvorzápasovú neporaziteľnosť.
ŠKP: Bónová – Ivanová 12/4, Terlandová 4, Illášová 1, Červinková 1, Hanová 3, Schwarzová, Rodinová 7. Tréner: I. Ivanov.

Zlatná n/O. – Bánovce 25:19 (15:9)
Pok. hody: 3/2 – 1/0, vylúčenia: 2 - 1.
Rozhodovali: Dvorský – Čapek.
Už od úvodných minút sa hrala v Zlatnej vyrovnaná hádzaná v podaní oboch družstiev. Domáce hráčky sa však hneď v úvode dostali do mierneho náskoku aj za pomoci iných okolností, keď hlavní arbitri prísnejšie posudzovali zákroky hosťujúcich hráčok. Hlavným dôvodom šesťgólového manka Bánoviec však boli hlavne nepremenené gólové šance mladého hosťujúceho družstva. Nedarilo sa im prekonať staršiu a skúsenejšiu domácu brankárku, ktorá vytiahla niekoľko dobrých zákrokov. V druhom polčase sa už hostky čiastočne prebrali a domácim hádzanárkam boli viac ako vyrovnaným súperom, avšak šesťgólový náskok sa im nedarilo znížiť. V závere sa už len hralo hore-dole so šancami na oboch stranách, ale domáce hádzanárky už zápas nepustili z rúk, a tak aj zaslúžene vyhrali, keď rozhodli väčšie skúsenosti Zlatnej.
BÁNOVCE: I. Grachová, Kočnerová – Z. Grachová, Srncová, Halmová 8, Moráveková 1, Mondoková 3, L. Grachová 2, Sidorová, Janáčová 2, Obstová, M. Michaličková, P. Vaňová 1, Šiplaková 2. Tréner: J. Pokorný.
Ostatné výsledky: Košice - Púchov 28:15, Inter - Nitra 22:34, Trenčín B - Modranka 24:31, N. Zámky mali voľno.
11. Púchov 15 2 0 13 358:486 4
Ďalší program: 17. kolo – 14. – 15. 4.: Trenčín (st. d.) - Zlatná n/O., Modranka - Inter Bratislava, Nitra – Čadca, Topoľčany - Bernol. Košice, Púchov - N. Zámky, Bánovce majú voľno.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
  3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  6. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  7. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
  3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
  4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
  5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
  6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Ilustračné foto

Zdravotníci z nemocnice v Bánovciach nad Bebravou už zaočkovali proti ochoreniu COVID-19 prvých 300 záujemcov.

1 h
V Nemocnici Svet zdravia Topoľčany sa počas minulého roku narodilo spolu 681 detí.

V topoľčianskej pôrodnici uskutočnili 681 pôrodov.

2 h
Topoľčany doma vyhrali až po nájazdoch.

Topoľčany v ďalšom kole na domácom ľade privítali Dubnicu.

5 h
Kovarce aktuálne pôsobia v IV. lige Juhovýchod. V sezóne 2017/2018 vyhrali okresnú súťaž. Zľava predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šípoš, kapitán Kovariec Daniel Kutňanský, člen ŠTK ObFZ Topoľčany Milan Krajčík a starosta obce Kovarce Andrej Čopík.

V štvrtej lige Juhovýchod sú druhým účastníkov nášho regiónu OFK Kovarce.