Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Pečeňany v nedeľu fasovali sedmičku

Veľké Bielice – Pečeňany 7:0 (2:0). V nedeľnom predpoludní sa domáci ťažšie rozbiehali, keď do 40. min. bol stav iba 1:0. Hostia sústredili svoju hru prevažne len na bránenie, domáci podnikali nebezpečné protiútoky. V druhom polčase už domáci mali hru jasne pod kontrolou a otázkou bolo len, aký debakel si hostia odvezú z Veľkých Bielic. Domáci napokon v zápase nastrieľali až sedem gólov a zaslúžene výrazne vyhrali.
Veľký Klíž – Pravenec 0:0. Líder tabuľky V. Klíž sa pripravil na tento súboj nekoncentrovane a viac-menej to súviselo s konaním okolo hráča Vaňu cez týždeň. To sa prejavilo aj na kvalite hry, keď mužstvo bolo nervózne a ako celok nehralo disciplinovane a takticky. Hostia sa predstavili ako veľmi vyzretý a skúsený celok a zámer, s ktorým prišli, sa im na sto percent vydaril. Pri troške šťastia si mohli odviezť tri body. Rozhodoval Poliak, 200 divákov.
Rybany – M. Bielice 3:1 (0:0), 80. Tretinár, 82. Stolárik, 90. Gašparík - 52. Šimuny. Domáci začali aktívne - už v 8. minúte ohrozila Kyselicova strela bránku súpera. Hra domácich pokračovala aj ďalej veľmi aktívne. V 17. minúte opäť hrozil Kyselica. Hostia sa nevzdávali, no do kabín sa odchádzalo s výsledkom 0:0. Druhý polčas bol štedrejší na góly, keď v 52. minúte otvorili skóre domáci. Pred záverom zvyšoval na 2:0 Tretinár a v 82. minúte Stolárik. V závere zápasu skorigoval výsledok Gašparík na 3:1.
Hradište – Lehota pod Vtáčnikom 1:2 (1:1). Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Za pekného slnečného počasia patril prvý polčas domácim, druhý však naplno ovládli hostia. V druhom polčase si domáci nevytvorili žiadne efektívne akcie a hostia zaslúžene vyhrali 1:2.
Kolačno – Bojnice 1:1 (0:0), 87. Peciar - 87. Duchovič. Bol to vyrovnaný zápas. V prvom polčase obidve družstvá predviedli štandardný výkon bez gólovej bodky. V 60. minúte bol vylúčený hráč hostí, čo oslabilo mužstvo. Bola to veľmi pekná kombinačná hra. Skóre sa menilo až v 87. minúte, kde obidve družstvá strelili gól, a tak sa zápas skončil remízou 1:1.
Div. Nová Ves – Biskupice 2:1 (1:1), Obert, P. Tkáč – J. Jánošík. Obe mužstvá začali opatrne. Domácim sa podarilo dať v 15. min. gól, lenže hostia sa s tým nezmierili a v 38. min. vyrovnali. V 60. min. sa domáci opäť ujali vedenia. V 89. min. rozhodca nariadil pre hostí jedenástku, ktorú brankár domácich bravúrne zneškodnil. V dramatickom závere Div. N. Ves vedenie ustrážila.
Handlová – Nitr. Rudno l:4 (0:0), Lošonczi - Javorček, Cebák, Zajak, Oravec. Že futbal nemá logiku sa v plnej miere odzrkadlilo v tomto zápase. Prvý polčas podľa šancí mal vyznieť 4:1 pre Handlovú. Žiaľ, v 4. min. Lošonczi preloboval opustenú bránku a o 2 min. Uríček z 8 m prestrelil. V 13. a 20. min. Andrejčákove pokusy skončili vedľa bránky a rovnako to bolo aj so zakončením Bilčíka. Domácich opustilo šťastie aj pri hlavičke Lošoncziho. Hostia veľmi zodpovedne a srdnato bránili. Čo sa týka hostí, Kluvanec v 5. min. z priameho kopu poslal strelu vedľa a v 38. min. Mercekov center pred bránku zachytil gólman Chromík. V druhej časti udreli hostia. Po nevinnej akcii Javorček získal vedenie. Hneď potom brankár hostí vyrazil Bilčíkovu strelu zo šibenice a hlavička Ondrejku skončila na brvne. Handlovčania vrhli všetko do útoku a zabudli na zadné dvierka. Tie Nitrianskorudňania využili brejkami na ďalšie góly, na ktorých sa silno podpísala aj obrana domácich V 55. min. na 2:0 pre hostí zvýšil Cebák, v 70. min. na 3:0 Zajak a trefou do šibenice na 4:0 Oravec. Baníci už len skorigovali výsledok v 80. min. Lošonczim. Šťastena sa obrátila chrbtom k domácim, no hosťom priala vo všetkom.

10. Ohlúpli sme počas Covid roka? 7 082

Hore zľava predseda oddielu Jozef Sitkey, Ján Niko, Ján Hubinský, Vladimír Dvonč, Ľudovít Bobula, dole zľava Jozef Bilík, Peter Greguš.

Tento rok uplynie štyridsať rokov od zisku prvej a to striebornej medaily z majstrovstiev Československa v silovom trojboji a vôbec prvej medaily z majstrovstiev ČSSR pre topoľčiansku kulturistiku v kategórii mužov.

15 h
Viceprimátor Topoľčian Juraj Želiska.

Mobilný rozhlas v Topoľčanoch bol vôbec prvým na Slovensku.

15 h
Hala dostáva nový vzhľad.

Práce na najmodernejšom športovom stánku v Topoľčanoch finišujú.

20 h

Mesto Topoľčany už dnes spúšťa možnosť online rezervácie na odberových miestach. Druhé kolo testovania prebehne od 30. januára do 2. februára.