Šimonovany a Chynorany fasovali u súperov

20. kolo
Mýtna N. Ves –
Chynorany 6:0 (2:0)
Góly: 11. a 41. Rimanovský, 59. a 70. D. Koprda, 75. Ševčík, 90. Vermeš.
Hralo sa v Ludaniciach. Stretnutie od úvodných minút malo jednoznačný priebeh. Otázkou času len bolo, koľko gólov si odnesú Chynorany domov. Už v 11. min. ich načal Rimanovský a tento hráč v 41. min. poslal domácich už do dvojgólového vedenia. V druhom polčase bolo na ihrisku opäť len jedno mužstvo – Mýtna Nová Ves a ďalšími štyrmi gólmi rozhodla o zaslúženom víťazstve. Mýtna Nová Ves tak už v treťom domácom jarnom zápase neinkasovala. Rozhodoval: Kováč, počet divákov: 300.
MÝTNA N. VES: Bohúnsky – Varga, Vermeš, Ševčík, Ondruš, Bližnák, Cabaj (Šiška), Olvecký, Candrák, D. Koprda, Rimanovský (Palenčík).
CHYNORANY: M. Mikula – M. Magdolen, Oravec, Aneštík, T. Magdolen, P. Maťavka, Hvišč, Košťál, Košík, Ondrejkovič, Košarišťan, striedal Boháčik.

Tovarníky – Tr.
Stankovce 0:4 (0:1)
Góly: 30. Poštrk, 85. Bafila, 90. Kowalík, 90. Barčiak.
Domáci v tomto zápase prešvihli šancu na body. Hralo sa vo vlažnom tempe, a hoci domáci mali mierne gólovo navrch, gólu sa nedočkali počas celého zápasu. Prvý gól zavítal do brány v 30. minúte od Poštrka. Druhý polčas do 85. minúty prebiehal v pokojnej atmosfére. Náhle sa zápas domácim vymkol spod kontroly a dostali po sebe rovno 3 góly. Rozhodoval: Titurus, počet divákov: 150.
TOVARNÍKY: Drobec - Martinka (40. Lipovský), Mikuláš, Jančovič (90. Šimon), Žikavský, Goga, Carábek, Fráter, Hájovský, Bulák, Kapusta (80. Macko).

Hrnčiarovce – Solčany
3:1 (0:1)
Góly: 58. Kuna (vl.), 71. Heteš (11 m), 83. Kurinec - 16. Michalík.
V 3. min si domáci vypracovali prvú sľubnú šancu, no Hlinkov center z ľavej strany Minčič spoza šestnástky trestuhodne prekopol. V 6. min. sa do ďalšej šance dostal Kurinec, zozadu ho fauloval kapitán Hippík, ale kartu za to nevidel. Strelu z následného priameho kopu múr odvrátil do bezpečia. Hostia postupne ovládli hru, pretože mali dostatok voľného priestoru, z čoho vyplynul faul Cíferského na Soboňu v pokutovom území. Rozhodca automaticky ukázal na biely bod, z ktorého v 16. min. Michalík poslal svoj tím do vedenia. V 19. min. mohli hostia viesť rozdielom dvoch gólov, lenže Michalíkova strela spoza šestnástky skončila na spojnici. Úvod druhého polčasu opäť patril hosťom, no zlom v stretnutí nastal v 58. min., keď strieľaný center Hlinku do šestnástky si zrazil do vlastnej brány Kuna. Domáci ožili a vytvorili si viacero gólových príležitostí. V 61. min. daroval rozhodca hosťom priamy kop, ktorý z 25 metrov presne umiestnil Hippík, Danišovič tvrdú strelu len vyrazil pred seba a Buday dal gól. Asistent rozhodcu ho ofsajdovým zamávaním zrušil. Táto situácia Solčany rozladila, dostali sa pod tlak a z toho premenil pokutový kop za hru rukou v šestnástke. Domáci sa dostali na koňa a v 83. min. stanovili na 3:1 po rohovom kope Heteša a hlavičke Kurinca. Rozhodoval Vindiš, ŽK: Cíferský, Minčič, Ľ. Polakovič – domáci, 400 divákov.
SOLČANY: Ambróz (86. Halo) – Kuna, Buday, Mančík, Hippík, Soboňa, Illáš, Pátrovič (72. Kucha), Klačanský, Michalík, Lysý.

Kanianka – Bošany 4:1
(2:0)
Góly: 8. Kurbel (11 m), 12. Šramka, 54. Richter, 57. Šúšol – 90. Lacka (11 m),
Domácim vstup do zápasu vyšiel. V 12. min. po góloch Kurbela a Šramku viedli 2:0. Hostí to zaskočilo, hrali nepresne v rozohrávke, čo domáci využívali na vytváranie ďalších nebezpečných situácií. Hostia v prvom polčase ohrozili bránu iba raz, keď po chybe domácej obrany Šesták zoči – voči brankárovi netrafil bránu. Druhé dejstvo začali domáci opäť raketovým tempom a po vydarených akciách zvýšili Richterom a Šúšolom na 4:0. Domáci aj naďalej hrali s chuťou, ďalšie príležitosti zostali nevyužité. Naopak, hostia v nadstavenom čase z penalty znížili na 1:4. Pred 250 divákmi rozhodoval Fabian.
BOŠANY: Švec – Kapusta, Jamrich, Kontúr, Kalamár, Latka, Kostolný, Ambróz, Papranec, Husár, Šesták, str: Hodál, Turček. (J. Kobulda).

P. Bystrica –
Šimonovany 9:1 (6:1)
Góly: 2. Bednár, 16. a 22. (11 m) Pauer, 29., 45. a 63. J. Gáborík, 37. Vavrík, 55. Čelko, 86. Nemček – 6. Škultéty.
Domáci sa ujali rýchlo vedenia Bednárom, ale jediná strela hostí o štyri minúty znamenala po Škultétyho hlavičke vyrovnanie. V 10. min. Raninec trafil brankára a v 16. min. po Hederovom centri Pauer pridal druhý gól. O päť minút Vlčko fauloval J. Gáboríka, uvidel červenú kartu a Pauer z jedenástky zvýšil na 3:1. O šesť minút dostal J. Gáborík dlhú loptu do behu a povedľa brankára dal štvrtý gól. Krížnu prihrávku v 37. min. zblízka umiestnil do protipohybu gólmana Vavrík. V 45. min. sa J. Gáborík zbavil dvoch obrancov a nezaváhal – 6:1. Po rohu v 50. min. Hrnčíkovu hlavičku obrana do siete nepustila a na 7:1 upravil v 55 min. Čelko. O tri minúty bol faulovaný Vavrík, ale J. Gáboríkovu jedenástku Bičan vyrazil a obrana poslala loptu do bezpečia. V 63. min. J. Gáborík povedľa brankára dal svoj tretí gól. Domáci stále tlačili, ale ďalší gól padol až v závere. Nemčekov nájazd skončil strelou vedľa, J. Gáborík o chvíľu neprihral voľnému Hrnčíkovi a gól dal až v 86. min. Nemček po narážačke s Vavríkom.
ŠIMONOVANY: Bičan – Rajčányi (Španko), Zima, Zvalo, Vlčko, A. Svorad, Oravec, D. Mošať, O. Svorad, Škultéty (M. Mošať), Straka.

Ost. výsledky:
Skalica – N. Pravno 3:4 (2:1), 4. a 35. Ščepanovský, 88. Bajan (11 m) – 13. Jánošík (vl.), 59. Mir. Jamrich, 68. a 79. Vrábel.
Senica – Častkovce 4:0 (2:0), Kunštek 2, Sekáč, Hrebíček.
N. Dubnica – V. Kostoľany 5:2 (3:0), 8. Nosický, 30. Batla, 42. Beňo, 60. a 88. Haviar – 70. Mosdrovič, 72. Holiš.
1. P. Bystrica 20 18 2 0 67:8 56 (+26)
2. Mýtna N. Ves 20 16 2 2 53:15 50 (+20)
3. T. Stankovce 20 14 3 3 53:15 45 (+15)
15. Tovarníky 20 2 1 17 11:65 7 (-23)
16. V. Kostoľany 20 1 1 18 23:68 4 (-26)

9. Nový Volkswagen Polo je najšikovnejšie malé auto
  10. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  8. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  9. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  10. Crème de la crème po slovensky 3 189

Výkonný výbor ObFZ Prievidza na podnet Športovo-technickej komisie ObFZ Prievidza rozhodol o novej pohárovej súťaži. Zmeny nastanú aj v súťaži prípraviek.

3 h
Pacienti s ochorením obličiek budú dostávať dialyzačnú liečbu v Nemocnici Svet zdravia Topoľčany v úplne nových priestoroch.

Prestavba priestorov dialyzačného pracoviska trvala sedem mesiacov. Uplynulý týždeň čakalo dialýzu slávnostne otvorenie.

3 h
Relácia MY Športujeme denne prináša dynamický prehľad športových aktualít, exkluzívne rozhovory a aj rady a tipy nielen pre športovcov.

Pozrite si MY športujeme.

3 h
Pred stretnutím si predseda OFK Solčany a starosta obce Juraj Soboňa prevzal z rúk predsedu ObFZ Topoľčany Pavla Šípoša bronzový odznak SFZ pri príležitosti 60. narodenín.

O triumf v IV. lige Severozápad zabojuje v poslednom kole i Partizánske.