Šimonovany a Chynorany fasovali u súperov

20. kolo
Mýtna N. Ves –
Chynorany 6:0 (2:0)
Góly: 11. a 41. Rimanovský, 59. a 70. D. Koprda, 75. Ševčík, 90. Vermeš.
Hralo sa v Ludaniciach. Stretnutie od úvodných minút malo jednoznačný priebeh. Otázkou času len bolo, koľko gólov si odnesú Chynorany domov. Už v 11. min. ich načal Rimanovský a tento hráč v 41. min. poslal domácich už do dvojgólového vedenia. V druhom polčase bolo na ihrisku opäť len jedno mužstvo – Mýtna Nová Ves a ďalšími štyrmi gólmi rozhodla o zaslúženom víťazstve. Mýtna Nová Ves tak už v treťom domácom jarnom zápase neinkasovala. Rozhodoval: Kováč, počet divákov: 300.
MÝTNA N. VES: Bohúnsky – Varga, Vermeš, Ševčík, Ondruš, Bližnák, Cabaj (Šiška), Olvecký, Candrák, D. Koprda, Rimanovský (Palenčík).
CHYNORANY: M. Mikula – M. Magdolen, Oravec, Aneštík, T. Magdolen, P. Maťavka, Hvišč, Košťál, Košík, Ondrejkovič, Košarišťan, striedal Boháčik.

Tovarníky – Tr.
Stankovce 0:4 (0:1)
Góly: 30. Poštrk, 85. Bafila, 90. Kowalík, 90. Barčiak.
Domáci v tomto zápase prešvihli šancu na body. Hralo sa vo vlažnom tempe, a hoci domáci mali mierne gólovo navrch, gólu sa nedočkali počas celého zápasu. Prvý gól zavítal do brány v 30. minúte od Poštrka. Druhý polčas do 85. minúty prebiehal v pokojnej atmosfére. Náhle sa zápas domácim vymkol spod kontroly a dostali po sebe rovno 3 góly. Rozhodoval: Titurus, počet divákov: 150.
TOVARNÍKY: Drobec - Martinka (40. Lipovský), Mikuláš, Jančovič (90. Šimon), Žikavský, Goga, Carábek, Fráter, Hájovský, Bulák, Kapusta (80. Macko).

Hrnčiarovce – Solčany
3:1 (0:1)
Góly: 58. Kuna (vl.), 71. Heteš (11 m), 83. Kurinec - 16. Michalík.
V 3. min si domáci vypracovali prvú sľubnú šancu, no Hlinkov center z ľavej strany Minčič spoza šestnástky trestuhodne prekopol. V 6. min. sa do ďalšej šance dostal Kurinec, zozadu ho fauloval kapitán Hippík, ale kartu za to nevidel. Strelu z následného priameho kopu múr odvrátil do bezpečia. Hostia postupne ovládli hru, pretože mali dostatok voľného priestoru, z čoho vyplynul faul Cíferského na Soboňu v pokutovom území. Rozhodca automaticky ukázal na biely bod, z ktorého v 16. min. Michalík poslal svoj tím do vedenia. V 19. min. mohli hostia viesť rozdielom dvoch gólov, lenže Michalíkova strela spoza šestnástky skončila na spojnici. Úvod druhého polčasu opäť patril hosťom, no zlom v stretnutí nastal v 58. min., keď strieľaný center Hlinku do šestnástky si zrazil do vlastnej brány Kuna. Domáci ožili a vytvorili si viacero gólových príležitostí. V 61. min. daroval rozhodca hosťom priamy kop, ktorý z 25 metrov presne umiestnil Hippík, Danišovič tvrdú strelu len vyrazil pred seba a Buday dal gól. Asistent rozhodcu ho ofsajdovým zamávaním zrušil. Táto situácia Solčany rozladila, dostali sa pod tlak a z toho premenil pokutový kop za hru rukou v šestnástke. Domáci sa dostali na koňa a v 83. min. stanovili na 3:1 po rohovom kope Heteša a hlavičke Kurinca. Rozhodoval Vindiš, ŽK: Cíferský, Minčič, Ľ. Polakovič – domáci, 400 divákov.
SOLČANY: Ambróz (86. Halo) – Kuna, Buday, Mančík, Hippík, Soboňa, Illáš, Pátrovič (72. Kucha), Klačanský, Michalík, Lysý.

Kanianka – Bošany 4:1
(2:0)
Góly: 8. Kurbel (11 m), 12. Šramka, 54. Richter, 57. Šúšol – 90. Lacka (11 m),
Domácim vstup do zápasu vyšiel. V 12. min. po góloch Kurbela a Šramku viedli 2:0. Hostí to zaskočilo, hrali nepresne v rozohrávke, čo domáci využívali na vytváranie ďalších nebezpečných situácií. Hostia v prvom polčase ohrozili bránu iba raz, keď po chybe domácej obrany Šesták zoči – voči brankárovi netrafil bránu. Druhé dejstvo začali domáci opäť raketovým tempom a po vydarených akciách zvýšili Richterom a Šúšolom na 4:0. Domáci aj naďalej hrali s chuťou, ďalšie príležitosti zostali nevyužité. Naopak, hostia v nadstavenom čase z penalty znížili na 1:4. Pred 250 divákmi rozhodoval Fabian.
BOŠANY: Švec – Kapusta, Jamrich, Kontúr, Kalamár, Latka, Kostolný, Ambróz, Papranec, Husár, Šesták, str: Hodál, Turček. (J. Kobulda).

P. Bystrica –
Šimonovany 9:1 (6:1)
Góly: 2. Bednár, 16. a 22. (11 m) Pauer, 29., 45. a 63. J. Gáborík, 37. Vavrík, 55. Čelko, 86. Nemček – 6. Škultéty.
Domáci sa ujali rýchlo vedenia Bednárom, ale jediná strela hostí o štyri minúty znamenala po Škultétyho hlavičke vyrovnanie. V 10. min. Raninec trafil brankára a v 16. min. po Hederovom centri Pauer pridal druhý gól. O päť minút Vlčko fauloval J. Gáboríka, uvidel červenú kartu a Pauer z jedenástky zvýšil na 3:1. O šesť minút dostal J. Gáborík dlhú loptu do behu a povedľa brankára dal štvrtý gól. Krížnu prihrávku v 37. min. zblízka umiestnil do protipohybu gólmana Vavrík. V 45. min. sa J. Gáborík zbavil dvoch obrancov a nezaváhal – 6:1. Po rohu v 50. min. Hrnčíkovu hlavičku obrana do siete nepustila a na 7:1 upravil v 55 min. Čelko. O tri minúty bol faulovaný Vavrík, ale J. Gáboríkovu jedenástku Bičan vyrazil a obrana poslala loptu do bezpečia. V 63. min. J. Gáborík povedľa brankára dal svoj tretí gól. Domáci stále tlačili, ale ďalší gól padol až v závere. Nemčekov nájazd skončil strelou vedľa, J. Gáborík o chvíľu neprihral voľnému Hrnčíkovi a gól dal až v 86. min. Nemček po narážačke s Vavríkom.
ŠIMONOVANY: Bičan – Rajčányi (Španko), Zima, Zvalo, Vlčko, A. Svorad, Oravec, D. Mošať, O. Svorad, Škultéty (M. Mošať), Straka.

Ost. výsledky:
Skalica – N. Pravno 3:4 (2:1), 4. a 35. Ščepanovský, 88. Bajan (11 m) – 13. Jánošík (vl.), 59. Mir. Jamrich, 68. a 79. Vrábel.
Senica – Častkovce 4:0 (2:0), Kunštek 2, Sekáč, Hrebíček.
N. Dubnica – V. Kostoľany 5:2 (3:0), 8. Nosický, 30. Batla, 42. Beňo, 60. a 88. Haviar – 70. Mosdrovič, 72. Holiš.
1. P. Bystrica 20 18 2 0 67:8 56 (+26)
2. Mýtna N. Ves 20 16 2 2 53:15 50 (+20)
3. T. Stankovce 20 14 3 3 53:15 45 (+15)
15. Tovarníky 20 2 1 17 11:65 7 (-23)
16. V. Kostoľany 20 1 1 18 23:68 4 (-26)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  5. Magazín SME Ženy už v predaji
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  8. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  9. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  1. Nechajte zamestnancov vybrať si služobné auto, oplatí sa vám to
  2. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?