1. kolo
Topoľčany – Pezinok 29:21 (13:11)
Pok. hody: 2/2 – 6/1, vylúčenia: 9 – 3 (ČK: Čermák za hrubý faul)
Rozhodovali: Barborík – Rondoš, 250 divákov.
Domácim Topoľčancom na tento zápas, ktorý odohrali takmer po jeden a polmesačnej pauze, chýbali zranený Zachar s Vlčkom. HC THP privítal v prvom kole baráže na svojej palubovke Pezinok, ktorý je zároveň aj béčko ŠKP Bratislava. Od úvodu sa hrala vyrovnaná hádzaná a obe družstvá sa naťahovali o gól. Na Topoľčancoch bolo vidieť, že vyšli zo zápasového trendu, hostia to náležite využívali a v 20. min. prvého polčasu aj vyhrávali 7:9. Hráči HC THP však rýchlo zmobilizovali svoje sily a do konca prvého dejstva otočili výsledok vo svoj prospech, a tak na ukazovateli po polhodine hry svietilo 13:11. V druhom dejstve už pokračovali Topoľčany v nasadenom trende a dokázali svojich súperom uniknúť až na 15:11. Ani tento náskok však nebol konečný, pretože Topoľčany naďalej tlačili svojho súpera, avšak v obrane sa im tak až veľmi nedarilo, i keď už tradične domácich podržal brankár Halgaš. V 40. min. sa však hosťom naskytla presilová hra o dvoch mužov a to Pezinok využil na zníženie 19:16. Potom sa však na dlhých sedem minút hostia strelecky odmlčali, čo Topoľčany patrične využili a po gólových strelách Klačanského, Šupčíka či Feješa odskočili až na 25:16. Zdalo sa, že o víťazovi tohto stretnutia je rozhodnuté. V týchto minútach však hlavní arbitri vylúčili domácim ďalších dvoch hráčov v krátkom slede a to hostia využili na skorigovanie stavu na 26:20. Topoľčany sa však rýchlo spamätali a nedovolili hosťom viac zdramatizovať zápas. V záverečných minútach sa strelecky presadil už iba Ševčík, ktorý vsietil tri góly po sebe a prispel tak k výhre Topoľčian o osem gólom. Strelecky sa opäť mimoriadne darilo Klačanskému. Topoľčany tak do baráže vstúpili najlepšie ako len mohli – víťazstvom.
HC THP: Halgaš, Trtík – Matušík 1, Feješ 3, Hodál, Buričan, Ševčík 7/1, Pekárek, Klačanský 10/1, Šupčík 3, Kovačech 4, Hrinda. Tréner: D. Jakubička.
SLOVO PO ZÁPASE: D. Jakubička (tréner): Po takmer dvojmesačnej prestávke sme nastúpili do zápasu dosť neisto, bolo cítiť, že nám na rozdiel od súpera chýba súhra. Nezahrali sme v ideálnej zostave a ukázali sa nám aj prvé nedostatky, ktoré boli v zápase veľmi cítiť. V druhom polčase sme sa už dostali viac do pohody. Zápas s Pezinkom bol veľmi dôležitý na naše rozohranie. Každý hovorí, že to bol len Pezinok, ale niektorí hráči mali skúsenosti aj z A-mužstva, napríklad aj brankár bol minulom roku na Majstrovstvách do 20 rokov. Som rád, že naše rozohranie sme zvládli a o týždeň zahráme ešte lepšie a najmä v kompletnejšej zostave.
Ost. výsledok:
ŠKP Bratislava – Martin 35:26.
1. ŠKP Ba A 1 1 0 0 35:26 2
2. Topoľčany 1 1 0 0 29:21 2
3. Pezinok 1 0 0 1 21:29 0
4. Martin 1 0 0 1 26:35 0
Ďalší program: 2. kolo – 21. 4. (sobota) o 18.00 h: Topoľčany – ŠKP Bratislava, 22. 4. (nedeľa): ŠKP Bratislava B – Martin.