Štvrtok, 29. október, 2020 | Meniny má KláraKrížovkyKrížovky

Lídrovi sa okresávalo z náskoku

21. kolo
Bojná – Kuzmice 3:0 (1:0), 16. Ľ. Medek, 61. M. Turčan, 80. R. Bartoník. Derby zápas sa začal nervózne, keď obe mužstvá doplácali na nepresnosť prihrávok. Prvá priama strela na bránu hostí išla v 14. min. z hlavičky M. Turčana, tá však tesne minula bránu. Vzápätí v 16. min. otvoril skóre domáci Ľ. Medek. V 40. min. hlavička kapitána domácich skončila tesne vedľa brány hostí a ani strela Lukáša Duckého v poslednej minúte polčasu bránu hostí netrafila. Do druhého polčasu nenastúpil za hostí pre neoprávnený štart J. Franko. V 61. min. zápasu zvýšil vedenie Sl. Bojná na 2:0 M. Turčan po nezištnej prihrávke striedajúceho M. Bartoníka. V 80. min. šikovnou krížnou strelou z hranice šestnástky zvýšil vedenie domácich R. Bartoník. V 82. min. mohol domáci hráč J. Trávnik zvýšiť vedenie Bojnej, avšak strela z pokutového kopu tesne minula bránu hostí. Ani posledná šanca M. Turčana v 87. min.asi z troch metrov neskončila gólom. V zápase, v ktorom sa domáci hrou prispôsobili hosťom, nakoniec domáci zaslúžene vyhrali. ŽK: L. Ducký –J. Dobrotka, R. Harvanec, M. Grznár, A. Zubaj. ČK: 55. M. Grznár (po druhej žltej).
H. Obdokovce – Preseľany 2:2 (1:2), Bazala, D. Kováčik - P. Kasana, M. Kasana (za hostí). Prvých dvadsať minút patrilo domácim, ktorí dali aj gól na 1:0, hneď však z brejku hostia vyrovnali na 1:1. Preseľany boli v týchto chvíľach lepším mužstvom a na konci prvého polčasu dali druhý gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hoci mali hostia viac gólových šancí, boli to práve domáci, ktorí vyrovnali a vybojovali si tak bod.
Krnča – Nemčice 1:1 (0:1), 68. Režo - 13. Ďurkovič. Už od úvodu bolo stretnutie vyrovnané. Hostia však mali miernu prevahu a už v 13. min. presnou strelou do šibenice otvoril gólový účet stretnutia. Na záver prvého polčasu mohli domáci vyrovnať, ale P. Minárik trafil len tyč. V druhom polčase sa domácim podarilo predsa len vyrovnať, keď sa presadil Režo. V nadstavenom čase ešte domáci mohli rozhodnúť o víťazstve, hosťujúci brankár si však s priamym kopom poradil. V zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
TO B/Nitr. Streda – Nitr. Blatnica 1:1 (0:0), Fruňo – J. Stanček (11 m). Diváci boli svedkami vyrovnaného a bojovného zápasu. Stretnutie sa však nieslo v dosť napätej nálade, na čo doplatili vylúčením po jednom hráčovi na oboch stranách. V Nitr. Strede sa tak napokon zrodila zaslúžená remíza.
Hrušovany – Urmince 4:2 (3:1), 6. F. Mlynárčik, 39. Ľ. Mlynárčik, 42. J. Candrák, 47. M. Matejov – 34. a 58. A. Balážik. Domáci začali výborne, keď sa ujali už v 6. min. vedenia. Hosťom sa však podarilo po chybe vyrovnať. Domáci však do záveru prvého polčasu dali dva góly, a to rozhodlo. V druhom dejstve hneď v 47. min. domáci potvrdili svoje vedenie štvrtým gólom a potom sa už len dohrávalo. Hosťom sa podarilo už len znížiť. Hrušovany v zápase napokon zaslúžene vyhrali.
V. Dvorany – Krušovce 3:1 (0:1), 60. P. Martiška, 81. a 84. Ľ. Adamkovič – 34. M. Čuhák. V prvom polčase domáci nedokázali súvislo kombinovať, ba ani podržať loptu. Hostia mali čiastočnú prevahu, keď v 34. min. M. Čuhák krásnou strelou otvoril skóre. Na 1:1 mohol vyrovnať Šnirc, no v záverečnej fáze sa pošmykol. V druhom dejstve nastúpili domáci ako vymenení a vytvorili si súvislý tlak. V 60. min. premenili domáci pokutový kop po faule na prenikajúceho Mokoša. Domáci mali drvivý tlak a množstvo šancí, gól však nie a nie padnúť. Až striedajúci hráč Ľ. Adamkovič svojimi presnými strelami v 81. a v 84 minúte rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich.
Čermany – Chrabrany 3:1 (2:1), J. Prostredný, M. Jakubička, A. Bobošík – L. Zajac. Domáci sa v prvej minúte dostali do vedenia, keď sa presadil J. Prostredný. Už o ďalších päť minút dostali aj druhý gól. Hosťom sa podarilo znížiť ešte v prvom polčase na rozdiel gólu, ale domáce Čermany im už viac nič nedovolili. V druhom polčase ambície hosťujúceho družstva zabrzdil A. Bobošík, ktorý spečatil víťazstvo domáceho celku.
Ludanice – Jacovce 1:0 (0:0), 48. Jankovič. Od začiatku stretnutia boli Ludanice lepšie a zaslúžene vyhrali. Jacovce neboli na zápas dostatočne pripravené a zdalo sa, že súpera podcenili. Ludanice si počas zápasu vytvorili aj viac gólových šancí.
19g: Balážik (Urmince)
16g: Kúdela (Nemčice), M. Turčan (Bojná)
11g: P. Minárik (Krnča), Ľ. Medek (Bojná)
10g: M. Šnirc (V. Dvorany), O. Kolesár (Preseľany)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, na ktorú sa treba pripraviť
  4. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  5. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  6. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  7. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  8. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.
  9. Nenechajme jeden druhého bez pomoci a kontaktu
  10. Pohoda v domácnosti sa odvíja od jednej veci. Neuveríte, od akej
  1. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Trh s elektromobilmi stagnuje. Kríza by mu mohla pomôcť
  4. Fakulta drží tempo so súčasnými i budúcimi trendmi
  5. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  6. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  7. UNIQA preberá dôchodkové fondy AXA, pre klientov sa nič nemení
  8. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Aplikácia na likvidáciu škody. Bez obhliadky a bez faktúry.

Vymeníme obchod za zdravie

Počas celoplošného testovania sa zmenilo známe miesto nábytkárskych výpredajov na jedno z testovacích miest najväčšej logistickej operácie v histórii Slovenska.

Vo väčšine prípadov prebehnú testovania pri kultúrnych domoch

V niektorých obciach sa bude testovať iba jeden deň, občania Beliniec či Mýtnej Novej Vsi musia cestovať do Kamanovej.

V Topoľčanoch budú testovať podľa mien, v Solčanoch podľa ulíc

V Topoľčanoch vyčlenili na testovanie 24 miest.

Samospráva v Topoľčanoch odporúča obyvateľom navštíviť ich odberové miesto v hodinách podľa začiatočníckeho písmena priezviska.