Sobota, 20. január, 2018 | Meniny má Dalibor

Lídrovi sa okresávalo z náskoku

21. kolo
Bojná – Kuzmice 3:0 (1:0), 16. Ľ. Medek, 61. M. Turčan, 80. R. Bartoník. Derby zápas sa začal nervózne, keď obe mužstvá doplácali na nepresnosť prihrávok. Prvá priama strela na bránu hostí išla v 14. min. z hlavičky M. Turčana, tá však tesne minula bránu. Vzápätí v 16. min. otvoril skóre domáci Ľ. Medek. V 40. min. hlavička kapitána domácich skončila tesne vedľa brány hostí a ani strela Lukáša Duckého v poslednej minúte polčasu bránu hostí netrafila. Do druhého polčasu nenastúpil za hostí pre neoprávnený štart J. Franko. V 61. min. zápasu zvýšil vedenie Sl. Bojná na 2:0 M. Turčan po nezištnej prihrávke striedajúceho M. Bartoníka. V 80. min. šikovnou krížnou strelou z hranice šestnástky zvýšil vedenie domácich R. Bartoník. V 82. min. mohol domáci hráč J. Trávnik zvýšiť vedenie Bojnej, avšak strela z pokutového kopu tesne minula bránu hostí. Ani posledná šanca M. Turčana v 87. min.asi z troch metrov neskončila gólom. V zápase, v ktorom sa domáci hrou prispôsobili hosťom, nakoniec domáci zaslúžene vyhrali. ŽK: L. Ducký –J. Dobrotka, R. Harvanec, M. Grznár, A. Zubaj. ČK: 55. M. Grznár (po druhej žltej).
H. Obdokovce – Preseľany 2:2 (1:2), Bazala, D. Kováčik - P. Kasana, M. Kasana (za hostí). Prvých dvadsať minút patrilo domácim, ktorí dali aj gól na 1:0, hneď však z brejku hostia vyrovnali na 1:1. Preseľany boli v týchto chvíľach lepším mužstvom a na konci prvého polčasu dali druhý gól. V druhom polčase sa hra vyrovnala, hoci mali hostia viac gólových šancí, boli to práve domáci, ktorí vyrovnali a vybojovali si tak bod.
Krnča – Nemčice 1:1 (0:1), 68. Režo - 13. Ďurkovič. Už od úvodu bolo stretnutie vyrovnané. Hostia však mali miernu prevahu a už v 13. min. presnou strelou do šibenice otvoril gólový účet stretnutia. Na záver prvého polčasu mohli domáci vyrovnať, ale P. Minárik trafil len tyč. V druhom polčase sa domácim podarilo predsa len vyrovnať, keď sa presadil Režo. V nadstavenom čase ešte domáci mohli rozhodnúť o víťazstve, hosťujúci brankár si však s priamym kopom poradil. V zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
TO B/Nitr. Streda – Nitr. Blatnica 1:1 (0:0), Fruňo – J. Stanček (11 m). Diváci boli svedkami vyrovnaného a bojovného zápasu. Stretnutie sa však nieslo v dosť napätej nálade, na čo doplatili vylúčením po jednom hráčovi na oboch stranách. V Nitr. Strede sa tak napokon zrodila zaslúžená remíza.
Hrušovany – Urmince 4:2 (3:1), 6. F. Mlynárčik, 39. Ľ. Mlynárčik, 42. J. Candrák, 47. M. Matejov – 34. a 58. A. Balážik. Domáci začali výborne, keď sa ujali už v 6. min. vedenia. Hosťom sa však podarilo po chybe vyrovnať. Domáci však do záveru prvého polčasu dali dva góly, a to rozhodlo. V druhom dejstve hneď v 47. min. domáci potvrdili svoje vedenie štvrtým gólom a potom sa už len dohrávalo. Hosťom sa podarilo už len znížiť. Hrušovany v zápase napokon zaslúžene vyhrali.
V. Dvorany – Krušovce 3:1 (0:1), 60. P. Martiška, 81. a 84. Ľ. Adamkovič – 34. M. Čuhák. V prvom polčase domáci nedokázali súvislo kombinovať, ba ani podržať loptu. Hostia mali čiastočnú prevahu, keď v 34. min. M. Čuhák krásnou strelou otvoril skóre. Na 1:1 mohol vyrovnať Šnirc, no v záverečnej fáze sa pošmykol. V druhom dejstve nastúpili domáci ako vymenení a vytvorili si súvislý tlak. V 60. min. premenili domáci pokutový kop po faule na prenikajúceho Mokoša. Domáci mali drvivý tlak a množstvo šancí, gól však nie a nie padnúť. Až striedajúci hráč Ľ. Adamkovič svojimi presnými strelami v 81. a v 84 minúte rozhodol o zaslúženom víťazstve domácich.
Čermany – Chrabrany 3:1 (2:1), J. Prostredný, M. Jakubička, A. Bobošík – L. Zajac. Domáci sa v prvej minúte dostali do vedenia, keď sa presadil J. Prostredný. Už o ďalších päť minút dostali aj druhý gól. Hosťom sa podarilo znížiť ešte v prvom polčase na rozdiel gólu, ale domáce Čermany im už viac nič nedovolili. V druhom polčase ambície hosťujúceho družstva zabrzdil A. Bobošík, ktorý spečatil víťazstvo domáceho celku.
Ludanice – Jacovce 1:0 (0:0), 48. Jankovič. Od začiatku stretnutia boli Ludanice lepšie a zaslúžene vyhrali. Jacovce neboli na zápas dostatočne pripravené a zdalo sa, že súpera podcenili. Ludanice si počas zápasu vytvorili aj viac gólových šancí.
1. Jacovce 21 17 0 4 66:20 51
2. Bojná 21 16 1 4 66:19 49
3. N. Blatnica 21 12 2 7 53:28 38
4. Nemčice 21 10 7 4 45:26 37
5. Ludanice 21 11 3 7 52:33 36
6. Krnča 21 10 4 7 37:38 34
7. Urmince 21 10 3 8 56:44 33
8. H. Obdokovce 21 9 3 9 29:32 30