Štvrtok, 28. október, 2021 | Meniny má DobromilaKrížovkyKrížovky

Derby zápas vyznel pre domácich

22. kolo
Preseľany – Ludanice 2:1 (2:1), L. Toriška, M. Kasana – R. Masný. Domáci mali veľmi silný nápor v úvodných minútach, čo pretavili aj do gólu. Hostia síce už o sedem minút vyrovnali, ani to však domácich nezastavilo. Aj naďalej produkovali svoju hru a pridali aj druhý gól. V druhom polčase diváci už gól nevideli, a tak Preseľany získali tri body.
Jacovce – Sl. Bojná 2:1 (1:1), 14. a 50. M. Mičina (prvý 11 m) - 3. M. Zvozil. V derby zápase o prvú priečku začali lepšie hostia. Domáci však už onedlho vyrovnali z pokutového kopu. Nerozhodným výsledkom sa skončil aj prvý polčas. V druhom dejstve hneď v úvode vsietili domáci aj svoj druhý gól, ktorým zároveň rozhodli o tom, že všetky tri body zostanú doma. Diváci v tomto derby zápase boli svedkom veľmi výborného a kvalitného zápasu, v ktorom obe mužstvá podali vynikajúce výkony.
Kuzmice – Čermany 0:4 (0:1), Gieci ml. 2, Klepanec, M. Jakubička. Domáci v tomto zápase podali veľmi slabý výkon. V základnej zostave im chýbalo viacero hráčov, keď niektorí sú zranení a niektorí stoja kvôli žltým a červeným kartám. Hostia v Kuzmiciach zaslúžene vyhrali, i keď mohli dať aj viac gólov. Domáci podali najslabší výkon v sezóne.
Chrabrany – V. Dvorany 1:2 (0:0), 90. Gašparík - 80. Martiška, 89. M. Šnirc. Vyrovnané stretnutie, veľkú úlohu zohral aj vietor. V druhom polčase mali miernu prevahu domáci, ale nedokázali si vytvoriť veľkú šancu. V 80. min. sa hostia dostali do vedenia aj za pomoci chyby domáceho hráča. Už o deväť minút hostia vsietili aj druhý gól. Za Chrabrany dokázal skorigovať iba Gašparík.
Hrušovany – Krušovce 1:2 (1:1), 42. P. Pemel - 40. V. Šmitala, 77. P. Čuhák. Domáci oproti zápasu s Urmincami veľmi sklamali. Hostia hrali na brejky, z čoho dali aj gól. Podobne aj druhý presný zásah hostí padol z brejku. Domáci v zápase nevyužili ani najvyloženejšie šance, a tak doma iba prehrali.
Urmince – TO B/Nitr. Streda 3:2 (2:1), 34. a 44. A. Balážik, 75. vlastný - 30. T. Chuťka, 52. M. Karvay. Prvá polhodina zápasu prebiehala medzi šestnástkami. Hra bola obojstranne vyrovnaná. Úvodný gól hostí domáceho brankára prekvapil, pretože loptu, ktorú Chuťka vystrelil z tridsiatich metrov, podcenil. Keď sa zdalo, že domáci nemôžu nájsť recept na úspešné zakončenie, najlepší strelec mužstva Balážik vnikol do šestnástky a bombou vyrovnal na 1:1. O desať minút neskôr z ostrého uhla opäť prestrelil gólmana hostí. V 52. min. sa domáci ľahkovážne nechali v šestnástke vyšachovať, čo využil Karvay a zblízka vyrovnal. V 75. min. si nerozumeli zasa obrancovia hostí a center Chobota si sami dotlačili do brány. Domáci si jednogólové víťazstvo zaslúžili, i keď hostia hrali v Urminciach dobrý futbal.
Nitr. Blatnica – Krnča 4:1 (0:0), 49. D. Stanček, 53. B. Hudeček, 82. J. Stanček, 85. Hollan - 70. Šupa (11 m). Od začiatku sa súperi iba oťukávali a diváci boli svedkami vyrovnaného futbalu. Do druhého polčasu domáci nastúpili s väčšou ofenzívou a podarilo sa im v krátkom slede vsietiť dva góly. Hosťom sa však podarilo znížiť z penalty, ale to bolo z ich strany všetko. Domáci však prepli na vyššie obrátky a dali ďalšie dva góly, ktorými zároveň rozhodli o zaslúženom víťazstve domácich.
Nemčice – H. Obdokovce 5:0 (4:0), R. Ďaďan 2, P. Desat, J. Barkovič, M. Paulík. Domáci mali raketový náskok, keď už 2. min. išli do vedenia zásluhou Ďaďana. Do polčasu pridali H. Obdokovciam ďalšie ďalší tri góly. V druhom polčase dali iba jeden, keď sa presadil M. Paulík. Od vyššej prehry hostí zachránil výborne chytajúci Jozef Hašpica. Domáci v zápase súpera jasne a zaslúžene deklasovali.
1. Jacovce 22 18 0 4 68:21 54
2. Bojná 22 16 1 5 67:21 49
3. N. Blatnica 22 13 2 7 57:29 41
4. Nemčice 22 11 7 4 50:26 40
5. Ludanice 22 11 3 8 53:35 36
6. Urmince 22 11 3 8 59:46 36
7. Krnča 22 10 4 8 38:42 34
8. V. Dvorany 22 10 2 10 39:44 32