Streda, 17. január, 2018 | Meniny má Nataša

Kumade úspešné aj v Galante

V posledný aprílový víkend sa v Galante konal X. ročník Galanta Cup v karate. Medzinárodná účasť bola zárukou kvalitnej konkurencie, medzi 36 zúčastnenými klubmi sa predstavil aj topoľčiansky karate klub KUMADE. Prvé medaily získali z finále kata juniori bratia Baranyiovci, keď mladší z bratov Marek najskôr vyradil domáceho pretekára a vo finále porazil svojho staršieho brata Milana, a tak si rozdelili zlatú a striebornú priečku. Víťazstvo bolo zaslúžené, nakoľko Marek mal na prípravu v kata viac času, lebo Milan sa celý týždeň venoval telesným previerkam na VŠ. V kumite sa darilo dievčatám, keď v kategórii ml. žiačky do 35 kg obsadila Lívia Petrasšková striebornú priečku a do 40 kg Kristína Cérovská získala zlato. Na víťazný stupeň sa postavila aj Michaela Macková v kategórii staršie žiačky do 40 kg. Z chlapcov sa presadil vo svojej kategórii ml. žiaci nad 40 kg Jaroslav Herpay, ktorého zastavil až pretekár z Nitry a skončil na peknom druhom mieste. V mladších dorastencoch nad 65 kg získal bronz Miroslav Ďurík a druhú medailu z juniorky do 75 kg si priniesol Milan, ktorý skončil tretí. Ďalší pretekári: Milata, Štefkovič Matej, Štefkovič Marek, Grežďová, Dibala.
Slovo trénera: Som veľmi spokojný s výsledkami z tohto turnaja. Dievčatá ukázali, že sú dobre pripravené na Majstrovstvá SR. Chlapcom sa nedarilo všetkým, ale budeme sa snažiť ešte doladiť drobné chybičky, aby sme z Košíc odchádzali s najlepšími možnými výsledkami.