Mýtna Nová Ves neuspela v boji o čelo tabuľky

23. kolo
Pov. Bystrica – Mýtna N. Ves 3:1 (1:1)
Góly: 16. Hrnčík, 52. Ištok, 90. Pauer (11 m) – 38. Rimanovský (11 m).
V 10. min. mal šancu hosťujúci Koprda, ale Bartek jeho strelu kryl. O päť minút trafil Andrašík brvno a z protiútoku Hrnčík bez prípravy spoza šestnástky otvoril skóre. Pauerovi sa strela nevydarila, Čelkov pokus v 23. min. Bohunský s námahou vyrazil a dobiehajúci Hrnčík trafil žrď. Čelko v 38. min. tesne minul horný roh a na druhej strane Bartek zbytočne fauloval Candráka a Rimanovský z jedenástky bezpečne vyrovnal. Bystričania začali druhú časť útočne a v 50. min. po Vavríkovom centri Bednár hlavičkoval do brvna. O dve minúty si Ištok narazil loptu s Vavríkom a popod brankára dal druhý gól Pov. Bystrice. Raninec v 62. min. bombou tesne minul bránu hostí. Domáci neustále útočili, v 76. min. si Vavrík obhodil obrancu, ale loptu mu spred kopačiek uchmatol Bohunský. Hrnčík v 81. min. z uhla trafil bočnú sieť. V nadstavenom čase Cabaj fauloval J. Gáboríka a Pauer z jedenástky potvrdil výhru Pov. Bystrice.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Varga (Šiška), Andrášik (Süttö), Farkaš, Palenčík, Bližnák, Cabaj, Olvecký, Candrák, Koprda, Rimanovský.
(šp)

V. Kostoľany – Tovarníky 5:1 (1:0), 27. a 67. Gula, 74. a 81. Kadlíček, 83. Lužák - 66. Goga.
Šimonovany - N. Dubnica 0:3 (0:1), 14. a 83. Malovec, 65. Ruman.
Solčany – Skalica 5:2 (1:0), 43. a 55. Kuna, 83. Hippík, 70. Soboňa, 85. Lysý – 80. Štepanovský, 86. Kubík.
Chynorany – Kanianka 1:1 (0:0), 65. Oravec – 86. Petráš.
Bošany - Tr. Stankovce 0:1 (0:1), 4. Kowalík.
Hrnčiarovce – Senica 5:1 (2:0), 13. Kyselica, 38. a 54. Kitta, 70. Kurinec, 74. Mikula – 84. Karas.
N. Pravno - Častkovce 0:6 (0:3), 13. a 54. Gažo, 20. Rusnák, 33. Ostrovský, 62. Madro, 75. Koritina.

24. kolo
Mýtna N. Ves –
Hrnčiarovce 4:0 (2:0)
Góly: 38. Koprda, 45. Cabaj, 74. Frťala, 79. Ševčík.
Domáci so všetkými hráčmi zo základnej zostavy si vypracovali v zápase viacero šancí, ktoré nedokázali premeniť. Mýtna Nová Ves sa tak v prvom polčase presadila iba zo štandardných situácií. V druhom polčase z množstva domácich šancí sa ujali dve a Mýtna N. Ves zaslúžene vyhrala. Hostia prakticky za celý zápas ani poriadne neohrozili domácu bránku. Rozhodoval: P. Kováč, počet divákov: 150.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Pálenčík (58. Farkaš), Vermeš, Ondruš, Frťala, Cabaj, Goga (81. Šiška), Olvecký, Candrák, Koprda, Rimanovský (69. Ševčík).

Tovarníky – Chynorany
1:2 (1:1)
Góly: 35. Vaňovič - 22. Košík, 46. Košarišťan
Od začiatku až do konca stretnutia sa hralo vo veľkej nervozite, čo sa prejavilo aj na fauloch a kartách. Domáci mali mnoho gólových šancí, ktoré ale neboli premenené. Hostia si taktiež vytvorili viacero dobrých gólových šancí, podarilo sa im však dve využiť a v zápase tak aj vyhrali. Rozhodoval: Poništ Daniel, počet divákov: 100. Žlté karty: Kapusta, Jančovič, Gál, Hajovský, Kozinka. Červené karty: 80. Magdolen
TOVARNÍKY: Drobec - Mikuláš, Jančovič, Kapusta, Vaňovič, Goga, Caránek, Fráter, Hájovský, Bulák, Gál.
CHYNORANY: Gajdoš - Oravec, Boháčik (45. Košťál), Aneštik, Magdolen, Maťavka (85. Kozinka), Kelner, Mikula, Košík, Ondrejkovič, Košariščan.

Skalica – Šimonovany
4:1 (2:1)
Góly: 19. a 24. Štepanovský (prvý z 11 m), 69. Danajka, 85. Kucharič – 4. Bičan
Už v 4. min. prekvapili domácu obranu a po jej chybe usmernil loptu hlavou do siete Bičan. Domáci sa nepoučili z chýb a v 7. min. pohrozil A. Svorad, keď nastrelil brvno. Potom už prevzali iniciatívu domáci a v 10. min. hlavičkoval Šefčík tesne nad bránu. V 19. min. po ruke hostí bol nariadený pokutový kop, ktorý premenil Štepanovský. Ten istý hráč využil aj center Kubíka v 24. min.
Po obrátke nastúpilo na ihrisko vymenené družstvo, Skalica mala neustálu prevahu. V 69. min. ideálne prihral Šefčík Danajkovi a ten zvýšil na 3:1. V 75. min. po centri Danajku napálil Rampáček do brankára hostí. O desať minút neskôr Kucharič z 20 metrov upravil na konečných 4:1.
Rozhodoval Lauko, ŽK: Brezina (dom.), 120 divákov.
ŠIMONOVANY: Šagát – Rajčányi (64. Španko), Zíma, Bičan, Habrman, A. Svorad, Oravec, Mošať, L. Svorad, Drábek, Straka. T: T. Szabó.

Kanianka – Solčany 2:1
(0:1)
Góly: 67. Kurbel (11 m), 86. Šušol – 36. Michalík,
V prvom polčase sa hral futbal slabšej úrovne, s minimom vzruchu pred oboma bránami. Vedenia sa ujali hostia, keď potrestali v 36. min. hrubú chybu domácej obrany. Po prestávke nastúpili Kaniančania ako vymenení, zatlačili súpera na jeho polovicu a vytvárali si gólové príležitosti. Z nich dve premenili a otočili výsledok vo svoj prospech. Kaniančania si tak naďalej zachovali jarnú neporaziteľnosť. Rozhodoval Vyskoč, 200 divákov.
SOLČANY: Ambróz – Kuna, Klačanský, Mančík, Hippík, Soboňa, Hula, Patrovič, L. Michalík, M. Michalík, Lysý.

Senica – Bošany 2:1
(1:0)
Góly: Sekáč, Nestarec – Ambróz (z 11 m).
Pred stretnutím si obidve mužstvá minútou ticha uctili zosnulého dlhoročného hospodára SH Senica Vladimíra Kunu, ktorý nás náhle opustil. Samotné stretnutie začalo pre neskoršie prichádzajúcich divákov ako z veľkej knihy. Už v 30. sekunde stretnutia po zle zahranom ofsajdovom systéme hostí domáci Sekáč pred brankárom hostí nezaváhal a bolo 1:0. Po tomto rýchlom góle sa hostia rýchlo spamätali a prevzali hru do svojich rúk. No ich akcie končili zväčša pred pokutovým územím domácich. Domáci hráči naopak podnikali rýchle protiútoky, ale ich šance ostali nevyužité. V 21. min. vznikla zaujímavá situácia, keď po strele Vargu hosťujúci hráč vykopával loptu už za bránkovou čiarou, ale rozhodca na túto situáciu nereagoval. Po zmene strán začali hostia vo svižnom tempe a brankár domácich sa mal čo obracať. Hostia dokonca trafili v 51. min. brvno. V 74. min. unikol Kunštek, ale namiesto prihrávky na voľného spoluhráča volil strelu,
ktorú brankár hostí vyrazil na roh. Uspokojenie do domácich radov priniesol v 78.min. Nestarec, keď po krásnom centri Hílka sám pred brankárom nezaváhal a bolo 2:0.Domáci mohli víťazstvo ešte prikrášliť, ale to by musel Rybnikár svoju čistú šancu využiť. Hostia znížili v 90. min. z pokutového kopu Ambrózom, keď rozhodca zapískal po nezavinenej ruke Karasa pokutový kop. Rozhodoval Valko, ŽK: Mihok – Guniš, 150 divákov.
BOŠANY: Švec – Kapusta, Jamrich, Kontúr, Kalamár (Guniš, Mikula), Taraba, Kostolný, Ambróz, Papranec, Šesták, Latka (Turček).

Ost. výsledky:
N. Dubnica – P. Bystrica 4:1 (2:0), 9. Maník, 32., 61. a 76. Malovec – 74. Vavrík.
Tr. Stankovce – Nitr. Pravno 6:0 (2:0), 2. Kovalík, 6. Basila, 55. Ježík, 60. Sedláček, 81. a 88. Kovalík.
Častkovce – V. Kostoľany 6:1 (2:0), 12., 79. a 85. M. Madro, 11. Kostelan, 65. Ostrovský, 75. L. Rusnák, 79. Madro, – 58. Kadlíček.
1. P. Bystrica 24 20 2 2 74:17 62 (+26)
2. T. Stankovce 24 18 3 3 67:15 57 (+21)
3. Mýtna N. Ves 24 18 2 4 61:19 56 (+20)
14. Šimonovany 24 5 3 16 17:62 18 (-18)
15. V. Kostoľany 24 2 1 21 30:82 7 (-29)
16. Tovarníky 24 2 1 21 14:81 7 (-29)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  6. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  7. Magazín SME Ženy už v predaji
  8. Nové Porsche Panamera spája nespojiteľné
  9. Tradičná plodina zo Slovenska mizne. Čo sa deje so zemiakmi?
  10. Pandémia urýchlila štart online duálneho vzdelávania
  1. Moringa a Ginkgo - pomocníci z prírody
  2. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  3. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  4. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  5. Koronakríza: Pomoc našej banky počas pandémie ocenili vo svete
  6. Magazín SME Ženy už v predaji
  7. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  8. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Minúta po minúte: Ľudia stoja v Nitre v radoch, nie všade sú zdravotníci

Sledujeme celoplošné testovanie na Covid-19 a monitorujeme odberné miesta v okresoch Nitrianskeho kraja.