Streda, 22. november, 2017 | Meniny má Cecília

Hosťom sa vonku vôbec nedarilo

21. kolo Biskupice - Malé Bielice 3:2 (1:1), Hrubý 2, Ševčík –J. Škriba, M. Jančovič. Zápas sa niesol v hektickom boji. Hostia bojovali o záchranu a chceli vyhrať. Prvý gól strelil Hrubý už v 19. min., kedy prestrelil od rohovej zástavky do bránky hostí. Hostia už v 21. min. vyrovnali Škribom. V 38. min. mohol Ševčík poslať domácich do vedenia, ale Ševčíkovu strelu vykopol hosťujúci obranca z bránkovej čiary. V druhom polčase naklonil misku váh v 49. min. opäť Hrubý. Hostia však z nevinnej šance vyrovnali. Na konečných 3:2 upravil v 85. min. Ševčík, ktorý zužitkoval skvelý center Zajaca. Hostia sa do tretice už nedokázali gólovo dotiahnuť, a tak v zápase prehrali. Veľké Bielice - Diviacka Nová Ves 3:2 (1:0), R. Turček, S. Mlátec, L. Bližnák (za domácich). Prvý polčas sa hral iba vo vlažnom tempe. V 37. min. sa domácim podarilo skórovať. Hosťom sa podarilo hneď v úvode druhého polčasu vyrovnať, ale ani to nebolo z ich strany všetko. Už o pár minút sa dostali aj do vedenia. Domáci však ani v týchto ťažkých chvíľach nezložili zbrane a dvomi gólmi otočili vývoj zápasu opäť na svoju stranu. V dobrom zápase napokon domáci zaslúžene vyhrali. Hostia však podali veľmi dobrý výkon, prehra je pre nich krutá. Hradište - Rybany 0:0. Za veľmi pekného počasia sa odohral vyrovnaný zápas na oboch stranách, ktorý sa skončil bezgólovo. Pečeňany – Bojnice 3:3 (1:2), Buchel 2, T. Kosiba – Oršula 2, Michalička. Rezerva Prievidze prišla veľmi silná, keď bola posilnená až štyrmi hráčmi z A-mužstva. Domáci sa síce ujali vedenia, ale hostia v krátkom slede otočili vývoj zápasu. Pečeňany však svoje zbrane nezložili a v 82. min. sa im podarilo vyrovnať na 2:2. Od tohto gólu ubehli len štyri minúty a Pečeňany udreli aj po tretíkrát. Ani to však im na výhru nestačilo, lebo v nadstavenom čase druhého polčasu sa podarilo hosťom vyrovnať. V hektickom a napínavom zápase sa zrodila zaslúžená remíza. Veľký Klíž - Kolačno 2:1 (1:1), 10. Chrenko, 50. Vaňo (11m) - 41. Čangel. Pred dobrou návštevou, 200 divákmi, predviedli obe mužstvá výkon pod úroveň majstrovstiev oblasti. Domáci sa ujali vedenia hlavičkou Chrenka po štandardnej situácii. V závere 1. polčasu hostia vyrovnali, keď strelu Čangela v šestnástke ztečovala domáca obrana. Po dohovore v kabíne domácich títo zvýšili tlak na bránu súpera, ktorý vyústil faulom v pokutovom území a sám postihnutý Vaňo bezpečne premenil pokutový kop. V 67. min. hlavný rozhodca vylúčil domáceho hráča Kučeru za vzájomné napadnutie a u hostí Kráľ dostal žltú kartu. Od tejto chvíle bola hra rozháraná. Hostia sa snažili o vyrovnanie a domáci podnikali nebezpečné kontry. Domáci výsledok ubránili a hostia boli radi, že odišli aj s lichotivou prehrou. Pravenec – N. Rudno 1:0 (1:0), Mikši. Prvý polčas sa niesol v tlaku domácich, ktorí nachádzali okienka v obrane súpera. Hosťujúci brankár zlikvidoval všetky šance domácich, no nakoniec spravil chybu aj on a v 45. min. z nenápadnej hlavičky ho prekonal Gandel. Druhý polčas začal domáci tím opäť tlakom, no tak ako v prvom, tak aj v druhom dejstve čaroval brankár N. Rudna. Hostia sa tiež snažili zmeniť stav stretnutia a pritlačili domáce mužstvo, no gól sa im už streliť nepodarilo. Lehota p/Vt. – Handlová 2:2 (1:2), Habrman 2 (jeden z 11 m) – Andrejčák, Uríček. Hostia sa rýchlo ujali vedenia - už v 2. min. domáci vyrovnali z pokutového kopu. Zápas bol vyrovnaný. Dohrávky: Lehota p/Vt. – Pečeňany 1:1 (1:1), Krško - Pitlovany. Div. N. Ves – N. Rudno 0:0. 1. Pravenec 21 12 5 4 38:22 41 2. V. Bielice 21 12 4 5 50:24 40 3. V. Klíž 21 12 4 5 42:32 40 4. Lehota 21 10 5 6 30:23 35 5. Nitr. Rudno 21 9 5 7 40:32 32 6. Rybany 21 8 7 6 25:33 31 7. Biskupice 21 9 3 9 30:33 30 8. Handlová 21 8 5 8 37:32 29 9. Div. N. Ves 21 8 4 9 42:34 28 10. Bojnice 21 7 6 8 43:37 27 11. Kolačno 21 7 2 12 31:50 23 12. Pečeňany 21 5 6 10 30:45 21 13. M. Bielice 21 5 2 14 26:46 17 14. Hradište 21 3 6 12 25:46 15 Oprava z minulého kola: V. Klíž – V. Bielice 0:0.