„Prišli sme sem do práce a zrazu začal chodiť konateľ Ľ. Urminský aj s policajtmi a predkladal nám nejaký papier, ktorý mal potvrdený zo súdu, že ho má vykonateľný. Zomlelo sa to tak rýchlo, prišli aj čierni šerifovia a kázali nám zatvoriť obchody, aby sme opustili miestnosti. Povyhadzovali všetkých zákazníkov z obchodov a postavili sa pred dvere. Nedalo sa ani dnu ani von. Niektorí obchodníci zostali vo svojich obchodoch sedieť. Potom prišiel právnik z nemocnice a handrkovali sa medzi sebou,“ opísala jedna z majiteliek obchodíka v suteréne situáciu, ako ju videla svojimi očami. Zákazníci sa do predajní dostali až popoludní.
Niektorí majitelia a predavačky sa vyjadrili, že cítia ako rukojemníci sporu. Aj vyjadrovať sa chceli len anonymne a potichu. Platiť za priestory chcú, ale až dvom subjektom je predsa len veľa, a pritom sa každý snaží na nich pôsobiť právnickými kľučkami. Obe strany požadujú peniaze. „Museli sme čakať na chodbách, čo sa bude diať. Nie je to nič príjemné, veď niektorí máme v pondelok tovar, ide aj o ušlé zisky... Žijeme v neistote,“ vyjadrila sa predavačka v inom obchode.
Konateľ Prameň Plus prišiel v sprievode polície preto, lebo ráno v pondelok bol hlavný vchod pre neho neprístupný. Nemocnica osadila nové dvere. Tie posuvné, na fotobunku, nahradila klasickými na kľučku. Nemocnica dôvodila tým, že len chcela ochrániť predávajúcich, pretože ešte predtým konateľ Prameňa Plus ostatné dvere uzatvoril reťazami a vymenil zámky. „Výmenou vstupných dverí do obchodných priestorov Nemocnica Topoľčany nezamedzila spoločnosti Prameň Plus prístup do nebytových priestorov, nakoľko majiteľ spoločnosti a jeho zamestnanci majú umožnený vstup iným vchodom, ktorý v prevažnej miere aj využívajú,“ stojí v oficiálnom vyjadrení Nemocnice. Na druhej strane, Prameň Plus tvrdí, že právo stojí na jeho strane, pretože súd vydal predbežné opatrenie, „ktorým Nemocnici zamedzuje protiprávne konanie“ (podľa Prameňa Plus). Spoločnosť sa teda rozhodla podať v tomto prípade aj podnet na trestné stíhanie.