Dôležité víťazstvo Tovarník v boji o záchranu

26. kolo
Tovarníky - Šimonovany
3:0 (1:0)
Góly: 3. Hájovský, 51. Goga, 72. Gál
Domáci hrali od začiatku s maximálnym nasadením. Ukázala sa veľká bojovnosť domácich. Hráči siahli až na dno svojich fyzických a psychických síl a napokon zvládli súpera. Tovarníky mali jasný cieľ, a to víťazstvo, ktoré aj dosiahli. Už v úvode strelil vedúci gól Hájovský. Neskôr v druhom polčase v 51. min. prekonal brankára Goga a v 72. min. Gál. Celá zostava podala vynikajúci výkon a zaslúžene vyhrali. Rozhodoval: Šimurka, počet divákov: 150
TOVARNÍKY: Drobec - Mikuláš, Fráter (90. Martinka), Rybanský (73. Jančovič), Kapusta (46. Macko), Goga, Caránek, Vaňovič, Hájovský, Bulák, Gál
ŠIMONOVANY: Bičan - Španko (78. Mošať), Vima, Zvalo, Bezák (46. Beňačka), Andrej Svorad, Oravec, Lukáš Svorad, Drábek, Straka, Mošať

Bošany - V. Kostoľany
2:1 (0:0)
Góly: 61. Ambróz, 84. Papranec - 86. Šupa
V zápase slabej úrovne boli hostia domácemu mužstvu vyrovnaným súperom. Úvod patril Veľkým Kostoľanom, ale ani Kubiš a Blažko šance nepremenili. Prvú strelu na bránu hostí vyslal Kostolný v 18. min., avšak tesne vedľa. V 31. min. po prihrávke Papranca sa dostal Ambróz k strele, ale zakončenie bolo slabé. Najväčšiu šancu
1. polčasu mal Kostolný, ktorý kľučkou obišiel brankára ale prestrelil prázdnu bránu. V 2. polčase sa hralo medzi šestnástkami. V 61. min. sa dostal Ambróz do úniku a strelil vedúci gól domácich. V 84. min. sa najlepšie zorientoval v šestnástke Papranec a zvýšil na 2:0. V 86. min. zaváhal brankár domácich a Šupa znížil na konečný výsledok zápasu 2:1. Rozhodoval: Bartčík, počet divákov: 200.
BOŠANY: Švec - Latka, Jamrich, Kontúr, Kalamár, Taraba, Kostolný, Ambróz, Papranec, Šesták, P. Hodál, striedali 46. Husár, 66. Vrábel, 90. Turček
N. Dubnica – Mýtna
Nová Ves 2:3 (1:2)
Góly: 38. Dohál, 68. Malovec – 17. Candrák, 45. Olvecký, 85. Frťala.
Hostia prišli s cieľom vyhrať a do 10. min. trikrát preverili Múčku. V 17. min. im vyšiel protiútok a Candrák dal prvý gól. Po ňom prenechali aktivitu domácim, ktorí vyrovnali v 38. min. Dohálom. Po nezvládnutej koncovke domácich súper v 45. min. Olveckým zvýšil na 1:2. Novodubničania vstúpili do druhého polčasu aktívne, kopali viacero priamych kopov, no bez efektu. V 68. min. nakoniec z priameho kopu Malovec z 20 metrov vyrovnal. Domáci pridali, ale hostia päť minút pred koncom rozhodli o výhre gólom Frťalu.
MÝTNA N. VES: Bohunský – Šiška (Varga), Vermeš, Ševčík, Ondruš, Frťala, Cabaj, Olvecký, Candrák (Goga), Koprda, Rimanovský.

Trenč. Stankovce
– Chynorany 8:1 (6:1)
Góly: 18., 24., 39. a 75. Kowalik, 12. Bulko, 20. Brandís, 26. Basila, 74. Poruban – 36. Košarišťan.
Domáci boli po celý zápas jasne lepším celkom, od úvodu stretnutia udávali tempo, a tak už do záveru prvého polčasu bol víťaz zápasu jasný. V druhom dejstve už domáci poľavili, ale aj to im stačilo na jasnú výhru 8:1.

Častkovce – Solčany
5:0 (3:0)
Góly: 18. M. Madro, 30. Rusnák, 44. Ostrovský, 83. Šagát, 89. Burza
Častkovce sa v tomto zápase predviedli lepší vo všetkých ukazovateľoch a už do polčasu vsietili tri góly. Po zmene strán pridali ďalšie dva, a tak sa napokon radovali z víťazstva 5:0.

Ost. výsledky:
Skalica – Hrnčiarovce 3:1 (1:0), 30. Bajan, 53. Šefčík, 75. Štepanovský – 87. Kováč.
Kanianka – P. Bystrica 1:1 (0:0), 65. Kurbel (11 m) – 75. Nemček.
Senica - Nitr.Pravno 5:0 (2:0), Hílek 3, Sekáč, Nestarec.
1. P. Bystrica 26 21 3 2 76:18 66 (+27)
2. T. Stankovce 26 20 3 3 79:17 63 (+24)
3. Mýtna N. Ves 26 20 2 4 65:21 62 (+23)
4. Častkovce 26 16 3 7 80:41 51 (+12)
5. Kanianka 26 14 5 7 64:34 47 (+8)
6. Hrnčiarovce 26 14 3 9 46:36 45 (+6)