Sobota, 18. november, 2017 | Meniny má Eugen

Kolo plné prekvapení na úkor domácich

26. kolo
Bojná – V. Dvorany 5:0 (2:0), 16. a 60. M. Turčan, 25. M. Zvozil, 53. P. Jančovič, 84. M. Bartoník. Derby zápas domácich a hostí z V. Dvorian začal z oboch strán veľmi opatrne. Prvých desať minút sa hralo prevažne medzi šestnástkami, prvú šancu na skórovanie mal po priamom kope hosťujúci A. Zachar, ale domáci brankár jeho strelu vyrazil vedľa brány. Až v 16. min. ukázal správny ťah na bránu hostí najlepší strelec Bojnej M. Turčan a skóroval na 1:0. Po tomto momente ovládlo hru domáce družstvo a v 25. min. zvyšoval na 2:0 M. Zvozil. Hostia nerobili domácim žiadne problémy a domáci pokračovali v streleckom koncerte aj v druhom polčase. V 53. min. zvýšil už na 3:0 domáci kapitán P. Jančovič. Aj keď došlo k zmene v bráne hostí, domácich to neodradilo a už v 60. min. opäť M. Turčan svojím druhým gólom v zápase zvýšil už na 4:0. V priebehu ďalších desiatich minút domáci Ľ. Medek išiel trikrát na bránu hostí, hosťujúci brankár všetko vyrazil. V 84. min. sa presadil ešte striedajúci M. Bartoník. Hostia na ihrisku pôsobili slabým dojmom a výkonom sklamali. Domáci po dobrom výkone zaslúžene vyhrali. ŽK: R. Bartoník, P. Jančovič – M. Šnirc.
Preseľany – Čermany 4:1 (2:0), M. Kasana 3, L. Guniš – A. Bobošík. Hostia mali výborný vstup do zápasu, keď im patrila prvá dvadsaťminútovka. Potom však hostia akoby odpadli nielen fyzicky, ale aj kondične. Domáci to využili a v priebehu troch minút dali dva góly a od tejto chvíli to bolo už len otázkou, koľko gólov inkasujú Čermany. Preseľany v tomto zápase zaslúžene vyhrali.
Ludanice – Hrušovany 0:1 (0:0), I. Barta. Diváci boli svedkami vyrovnaného zápasu. Domáci predviedli dobrý výkon, hoci hrali v oslabenej zostave, nedokázali sa však presadiť. Hosťom vyšla akcia z 84. min., kedy sa presadil Barta a stanovil tak výsledok. Vo vyrovnanom zápase sa zrodilo víťazstvo šťastnejších hostí.
Jacovce – TO B/Nitr. Streda 1:1 (1:1), T. Ďurček - M. Karvay. Jacovce v tomto zápase podali najslabší výkon v sezóne. Hostia sa ujali vedenia zásluhou M. Karvaya. Na tento gól ešte domáci dokázali odpovedať v prvom polčase. V druhom dejstve sa hra odvíjala prevažne medzi šestnástkami. V posledných minútach mohol o víťazstve rozhodnúť Jozef Naštický, ale nariadený pokutový kop nepremenil.
Kuzmice – Krnča 0:2 (0:2), 6. Mesároš, 14. P. Minárik. Krnča hneď v úvode dala rýchle dva góly. Potom sa síce hra vyrovnala, ale domáce Kuzmice už nedokázali odpovedať. Prvý polčas sa niesol v jasnej réžii hostí, v druhom polčase mali hru pod kontrolou, ale gólový efekt to neprinieslo. Hostia v zápase zaslúžene vyhrali.
Chrabrany – H. Obdokovce 1:1 (0:1), 52. Gašparík – 19. M. Uhrík. V obojstrannom zápase priemernej úrovne sa dostali do vedenia hostia. Domáci chceli čím skôr vyrovnať, ale z množstva šancí sa presadili až v 52. min. Gašparíkom. Aj naďalej sa hral otvorený futbal, gól však už nepadol, a tak sa zrodila remíza.
Krušovce – Nemčice 1:7 (1:2), 13. R. Trudman – 18. M. Košecký, 32., 55., 75. a 85. P. Desat, 54. a 57. P. Kúdela. V prvom polčase začali lepšie domáci, keď sa už v 13. min. ujali vedenia. Hostia nenechali tento stav dlho nezmenený a v 18. min. vyrovnali. Začali predvádzať kvalitnú kombinačnú hru, ktorá žala úspech ďalším gólom. V druhom polčase sa hra nezmenila, hostia predvádzali výborný futbal, ktorému sa domáci iba prizerali, ako aj piatim gólom v ich sieti v tomto polčase. Gólovo sa zaskvel P. Desat, ktorý až štyrikrát skóroval. Dvoma gólmi ho nasledoval P. Kúdela.
Urmince – Nitr. Blatnica 3:0 (2:0), 10. Balážik (11 m), 40. vlastný, 69. Vinkler. Už v 10. min. fauloval obranca hostí vo vyloženej šanci Balážika, ktorý sám pokutový kop aj premenil. Potom sa hra vyrovnala a obe mužstvá si vytvorili niekoľko gólových príležitostí. V 40. min. z pravej strany šestnástky odcentroval domáci Lukačovič a lopta odrazená od hráča hostí skončila sieti druhýkrát. V druhom polčase sa hra priostrila a hostia mali snahu znížiť, ale v 69. min. Vinkler po krásnom centri Balážika z voleja pridal tretí gól domácich. V závere zápasu domáci premárnili dve vyložené gólové príležitosti.
1. Jacovce 26 21 1 4 80:24 64
2. Bojná 26 20 1 5 80:25 61
3. N. Blatnica 26 15 3 8 65:36 48
4. Nemčice 26 13 8 5 64:32 47
5. Urmince 26 14 3 9 72:51 45
6. Ludanice 26 12 4 10 62:42 40
7. TO B/N. Streda 26 12 3 11 54:52 39
8. Krnča 26 11 5 10 42:51 38