Nedeľa, 22. júl, 2018 | Meniny má Magdaléna

Veľký Klíž utrpel debakel

22.kolo
Rybany - Veľké Bielice 1:4 (1:2), Stolárik – Minárik 3, Potlárik. Do 8. min. domáci hrali kombinačný futbal, čo sa im aj darilo. V 8. min. skóroval Stolárik. Hostia však dlho neváhali a o minútu neskôr vyrovnal Minárik. Odvtedy hostia prevzali taktovku na ihrisku, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Minárik si na konto pripísal ešte dva ďalšie góly a jednu úspešnú strelu aj Potlárik. Hostia zaslúžene zvíťazili.
Malé Bielice – Pravenec 1:0 (1:0). V zápase sa na prekvapenie ukázali Malé Bielice ako lepšie mužstvo, aj keď očakávali od tímu Pravenca viac. O víťazovi zápasu sa rozhodlo v prvom polčase gólom domácich na konečných 1:0.
Kolačno - Biskupice 2:1 (2:1), 43. P. Duchovič (11 m), 45. B. Duchovič, 23. J. Jánošík.
Domáci začali náporom, v ktorom si vytvorili viac dobrých príležitostí, pričom najväčšia šanca Petra Duchoviča skončila na brvne hostí. Hostia sa prakticky z prvej vážnejšej situácie ujali vedenia, keď z hranice šestnástky nedal Jánošík domácemu brankárovi šancu. Od tohto momentu domáci ešte viac pritlačili hostí a v 43. min. vyrovnali z jedenástky po faule na domáceho Lukáša Duchoviča. Na konci polčasu zbehol po krídle Peter Duchovič a jeho center zakončil Braňo Duchovič na 2:1. V 2. polčase mohli domáci v 36. min. zvýšiť vedenie, avšak Peter Duchovič netrafil z pokutového kopu bránu. V zvyšnom čase hostia pôsobili odovzdane a domáci kontrolovali hru.
Handlová- Hradište 1:0 (0:0), Andrejčák (11 m). Hostia ohrození zostupom neprišli len brániť. Ich taktika bola zameraná viac na vysúvanie priestoru a mali vysunuté hroty Mikláša a Úškrobu. Zápas mal svižné tempo a viac sa hralo na polovici hostí. Šance na skórovanie mali domáci Lošonczi a Šándor, u hostí Mikláš. Podiel na bezgólovom polčase mali aj obaja gólmani. Od 60. min. začal tlak domácich narastať a o sedem minút Baník získal vedenie z pokutového kopu Andrejčákom za zrazenie Klačanského. V poslednej štvrťhodine mali výborné šance domáci Lošonczi a Stránsky, ale bez efektu. Domáci napriek víťazstvu z pokutového kopu vyhrali zaslúžene. Nebyť tohto gólu, mohli si hosti za bojový výkon odviezť bezgólovú remízu.
Lehota p/Vt. – Bojnice 3:1 (2:0), Dobrotka, Vojta, Krško – Grom. Domáci mali v celom zápasu prevahu a potvrdili ju aj gólmi . Hostia znížili v 87. min. na 3:1.
Div. N. Ves – Veľký Klíž 6:1 (2:0), Krausko, Uhlár, Štrbák, Pekár, F. Tkáč, R. Siekel – T. Bielich. Prvý polčas vynikajúcej úrovne. Domáci mali viacej z hry. V 21. min. dal prvý gól Krausko. V 32. min. krásnou strelou Uhlára domáci zvyšovali svoj stav na 2:0. Hostia do polčasu mali len jednu šancu. V druhom dejstve v 47. min. hostia znížili na 2:1, ale potom Diviacka spustila uragán. V 57. min. M. Štrbák zvýšil na 3:1, v 62. min. Pekár krásnou strelou na 4:1. V 67. min. F. Tkáč upravil na 5:1 a gólostroj v 71. min. zakončil R. Siekel. Domáci hrali výborný futbal a hostia sa len pozerali, čo sa deje. Takýto „výprask“ už Veľký Klíž dávno nedostal.
N. Rudno – Pečeňany 3:2 (3:0), Oravec, Mercek, Barath – Pitlovány, Mikloš. Zápas začal v réžii domácich hráčov, ktorí v úvodne zápasu nepremenili 11 m pokutový kop, ale v 15. min. strela Oravca skončila v sieti. Tlak pokračoval a v 25. min. bolo 2:0. Domáci pokračovali v úsilí a po krásnej strele spoza šestnástky bolo 3:0. V druhom polčase domáci poľavili, čo hostia využili a znížili na 3:1. Priemerná hra pokračovala a hostia dokázali znížiť v poslednej minúte zápasu na 3:2. Namiesto jasného víťazstva domácich zápas skončil iba tesným víťazstvom.
1. V. Bielice 22 13 4 5 54:25 43
2. Pravenec 22 12 5 5 38:23 41
3. V. Klíž 22 12 4 6 43:38 40
4. Lehota 22 11 5 6 33:24 38
5. Nitr. Rudno 22 10 5 7 43:34 35
6. Handlová 22 9 5 8 38:32 32
7. Div. N. Ves 22 9 4 9 48:35 31
8. Rybany 22 8 7 7 26:37 31