Dôležité víťazstvo Bánoviec, Topoľčany s prehrou

Posledné 22. kolo
Zlatná n/O. - Topoľčany 28:17 (16:8)
Pok. hody: 5/5 – 3/2, vylúčenia: 3 – 5.
Rozhodovali: Hasoň – Streský.
Topoľčany cestovali do Zlatnej popasovať sa o dobrý výsledok a zo začiatku sa im to aj darilo. V 10. min. tak Topoľčany vyhrávali 3:4. Domáce však pridali na dôraze a najmä začali hrať oveľa tvrdšie, čo samotní arbitri netrestali, a tak sa domáce hráčky dostali do vedenia nielen 8:4, ale dokonca unikli až na 11:4. V závere prvého polčasu sa hostkám podarilo zápas skorigovať, lenže druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Domáce hráčky hrali tvrdú hru, s touto hrou sa ŠKP nedokázalo vyrovnať, a tak v tomto zápase ťahalo za kratší koniec. V závere stretnutia dal hosťujúci tréner zahrať si aj druhej brankárke a hráčkam z lavičky. Ani tie sa však proti tvrdej hre nedokázali presadiť, a preto si Topoľčany zo Zlatnej odvážajú vysokú prehru.
ŠKP: Bónová, Maťašová – Káchová 2, Májiková, Lipovská, Červinková, Ivanová 8/1, Terlandová 3/1, Hanová 1, Schwarzová 1, Rodinová 2. Tréner: I. Ivanov.

Bánovce – Trenčín B 25:20 (7:9)
Pok. hody: 9/5 - 5/4, vylúčenia: 2 – 6.
Rozhodovali: Baďura – Stolárik.
V prvom polčase obe obrany podali výborné výkony na čele s oboma brankárkami. Vynikajúci výkon podala domáca brankárka, vekom iba dorastenka - Z. Rajtárová. Bánovce však môžu mrzieť v prvom polčase až štyri zahodené sedmičky, a tak v prvom dejstve ťahali za kratší koniec. V druhom polčase však zahrali už oveľa lepšie, zo 7:9 otočili až na 13:9 a vzali tak opraty zápasu do svojich rúk. Hra sa zrýchlila a útoky sa prelínali z jednej strany na druhú. V závere Trenčín akoby nevládal a Bánovce jasne kontrolovali vývoj stretnutia. Záverečné minúty patrili domácim hráčkam, ktoré si tak pripísali na konto veľmi dôležité dva body a so sezónou sa tak po výbornom a hlavne kolektívnom výkone rozlúčili víťazstvom.
BÁNOVCE: Z. Rajtárová, Kuklová – Moráveková 1, Vaňová 6/2, Halmová 4/1, Obstová 4/2, Šiplaková 4, Janáčová 5, Homolová, Z. Grachová, L. Grachová, Sidorová, M. Michaličková 1. Tréner: J. Pokorný.

Ostatné výsledky: Púchov - Nitra 26:32, Košice - Čadca 23:22, Nové Zámky - Inter 22:23, Modranka mala voľno.

1. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
  2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  3. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
  4. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
  5. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
  6. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
  7. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
  8. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
  9. Historická revue: Kam sa podeli Kumáni, Valasi a iné etniká?
  10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie
  1. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
  3. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
  4. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
  5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?

Obce sa pripravujú na testovanie, v Solčanoch testovanie neprebehne

V najväčšej obci Topoľčianskeho okresu sa počas najbližšieho víkendu neuskutoční celoplošné skríningové testovanie na koronavírus.

Dlhým radám má zamedziť online prihlasovanie.
OFK Tovarníky.

Koronavírus: Odberné miesta v Partizánskom

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Partizánskom.

Koronavírus: Odberné miesta v Bánovciach

Na Slovensku prebieha celoplošné skríningové testovanie na koronavírus. Pozrite si zoznam odberných miest v Bánovciach.