Famózne začiatky Topoľčian v oboch polčasoch

28. kolo
Topoľčany - N. Zámky
4:0 (1:0)
Góly: 1. Krajčík, 49. a 61. Pavlovič, 52. Drienovský.
Začiatok zápasu bol poznačený miernym dažďom. Domáci hráči nastúpili bez piliera obrany - Ľubomíra Teplanského, ktorý pauzoval v dvoch zápasoch kvôli ôsmim žltým kartám. Už po pár sekundách hry odcentroval loptu Matušík, brankár hostí ju len vyrazil a nekrytý Krajčík sa tešil z gólu – 1:0. Potom sa hra vyrovnala a odvíjala sa prevažne len medzi šestnástkami. V 49. min. dvojica hosťujúcich obrancov neubránila Pavloviča, ktorý pohodlne zvýšil už na 2:0. Ubehli iba tri minúty a po rohovom kope sa svojho gólu dočkal aj Drienovský. V 55. min. mohol štvrtý gól pridať Ondrka, ale Szapu zázračne kryl. O šesť minút sa to však podarilo opäť Pavlovičovi, keď sa presadil peknou strelou. Hostia hrozili len sporadicky, čestný úspech mohol zaznamenať Kovács v 77. min., ale osamotený pred brankárom Mikulášom netrafil loptu. V 87. min. mal gól na kopačke aj Mazúch, Mikuláš však z talóna vytiahol vynikajúci zákrok a odvrátil loptu na roh. Topoľčany za výkon v druhom polčase zaslúžene vyhrali. Rozhodoval: Voros, počet divákov: 274, ŽK: Drienovský, Schwarz – Fehervári, Šebík, Močkor.
MFK TOPVAR: Mikuláš – Čuhák, Bačík (63. Schwarz), Ondrka, Drienovský – Krajčík (78. Jakubička), Moravčík, Candrák, Mrázik – Matušík, Pavlovič (73. Janček). Tréner: P. Jančovič.
JAROSLAV ŠUPA

SkryťVypnúť reklamu

Bánovce - Galanta 0:2
(0:1)
Góly: 14. L. Varga, 92. T. Fehér.
Úvod stretnutia sa niesol vo svižnom tempe. Prvú šancu si vypracovali hostia, keď v 4. min. prešiel Mačica cez troch obrancov, ale M. Igaz bol pozorný. V 12. min. pohrozili aj domáci, ale obrana Galanty stála na pevných nohách. V 14. min. sa však hosťujúci L. Varga nemýlil a prestrelil – 0:1. V 17. min. mohli domáci vyrovnať, ale vyrazenú loptu poslal nekrytý Kolieska vysoko nad. V 39. min. sa vyznamenal opäť hosťujúci Šalka, ktorý vyrazil strelu domácich spod brvna. V 65. min. šli hostia do prečíslenia, z päťky vyrazil Marek Igaz. Už o minútu mohol vyrovnať Slovák, trafil však iba žrď a Filin už loptu nezachytil. V 75. min. mohol vyrovnať Jamrich, ale pošmykol sa. V nadstavenom čase, v snahe vyrovnať, išiel domácim do útoku pomôcť aj brankár Marek Igaz, hostia to však využili a z polovice ihriska sa presadil Fehér. Rozhodoval: Frič, počet divákov: 250. ŽK: Božik, Filin – Mačica, Obložinský, Lenivý. ČK: 62. Raffay.
SPARTAK: Marek Igaz – J. Valach, T. Zita, J. Božik (46. J. Zajac), Filin, Raffay, Kolieska (66. Vavro), Slovák, Borcha, P. Varga (86. Jamrich), J. Malina. Tréner: Š. Varga.
DUŠAN MÁŠIK

Myjava - Partizánske
3:0 (2:0)
Góly: 8. a 68. Červienka, 35. Viselka.
Po dvoch gólových príležitostiach na oboch stranách, keď súperi hrali otvorený futbal, a po rohovom kope Brušku sa dostal k lopte Červienka, ktorý v 8. min. hlavou presne umiestnil loptu do siete brankára hostí – 1:0. V ďalšom priebehu hry mali gólové príležitosti domáci Bruško a hosťujúci Křapka. V 23. min. prišla super akcia z domácej polovičky od Peknika, ale Bruško v behu netrafil presne. V 26. min. prišla veľká šanca hostí, keď Stuparič získal sám loptu sedem metrov od brány, zvolil však kľučky namiesto priamej strely, až obrana Myjavy zasiahla o odkopla loptu do bezpečia. V 35. min. zvýšil vedenie Myjavy na 2:0 prudkou strelou Viselka po spätnej presnej prihrávke od Kumančíka. Druhý polčas začali lepšie hostia v snahe získať kontaktný gól, ale domáci postupom času získali opäť miernu prevahu v poli. Ďalšie sľubné šance nevyužili Eliáš a Šarudi. V 68 min. sa po centrovanej lopte od Kumančíka dostal k lopte Červienka, ktorý krížnou strelou po zemi trafil do siete a zvýšil na konečných 3:0. Myjavčania si v tomto stretnutí svojou aktivitou vytvorili viac gólových príležitostí ako hostia a zaslúžene získali ďalšie tri dôležité body v boji o záchranu.
Rozhodoval Santa, bez kariet, 300 divákov.
TEMPO: Holička – Macega, Stručka, Briatka, Stuparič, Křapka, Kundala, Stopka, (61. Šimončič), Bezák, Mikula, Kompas (64. Petráš). Tréner M. Ivanka.
MILAN VRÁNA

Ost. výsledky:
J. Bohunice – Domaniža 3:0 (2:0), 3. Paštiak, 32. Mikláš (11 m), 74. Boháčik.
Dubnica B – Gabčíkovo 2:1 (0:1), 64. Novák, 80. Sokol – 22. Kozmér.
Led. Rovne – Šamorín 2:1 (1:1), 27. Bagin, 70. Mišún – 11. Öszi.
Veľké Ludince – Moravany 1:2 (1:1), 45. Cziria – 24. Varga, 59. Zajac.
Štúrovo – Neded 4:1 (2:1), 17. vlastný (Györi), 35. Molnár, 52. Tárnyik, 90. Petráš - 24. Konc.
16. Bánovce 28 7 4 17 25:40 25 (-17)
Ďalší program: 29. kolo - 9. 6. (sobota) o 17.00 h: Topoľčany – Bánovce, Nové Zámky - Led. Rovne, Šamorín – Myjava, Partizánske – Štúrovo, Neded - Dubnica B, Gabčíkovo - V. Ludince, Moravany - J. Bohunice; 10. 6. (nedeľa) o 17.00 h: Domaniža – Galanta.