Piatok, 30. júl, 2021 | Meniny má LibušaKrížovkyKrížovky

Čermany pokorili s Hrušovanmi desiatku

28. kolo
Preseľany - V. Dvorany 4:1 (2:1), P. Kasana, B. Kapusta, O. Kolesár, L. Guniš – P. Martiška. Domáci boli od úvodných minút jasne lepším mužstvom, čo pretavili aj do gólov. Hostia však na začiatku druhého polčasu chceli vyrovnať a hru zlepšili. Domáci však pridali ďalšie dva góly a dotiahli tak zápas do víťazného konca.
Čermany - Hrušovany 10:2 (3:2), Košaš 2, A. Bobošík 2, M. Klepanec 2, Chrenko, Gieci st., J. Prostredný, Jakubička – Matejov 2. Domáci vstúpili skvele do zápasu, keď boli povzbudení výkonom z V. Dvorian. Hostia však unikli do 8. min. dvakrát a viedli už 0:2. Domáci však svoje zbrane nezložili a už do záveru prvého polčasu otočili vývoj zápasu. V druhom polčase pokračovali Čermany v exhibícii a gólový účet zakončili až na čísle desať.
Slovan Bojná - TO B/N. Streda 2:1 (1:0), Turčan, Trávnik (11 m) – Karvay. Po rohovom kope sa ujali vedenia domáci gólom Turčana. V druhom polčase hostia poistili vedenie, keď po faule na R. Bartoníka premenil pokutový kop Trávnik. Už v samotnom závere, keď sa zdalo, že Bojná vyhrá o dva góly, bodku za stretnutím dal hosťujúci Karvay.
Ludanice - Krnča 2:0 (0:0), 58. Minárik, 69. Masný. Domáci hrali na kvalitnom ihrisku veľmi dobrý hodový zápas. Ozdobou celého stretnutia bol prekrásny druhý gól R. Masného, ktorý stanovil na konečných 2:0.
Jacovce - H. Obdokovce 3:0 (0:0), 52. J. Naštický, 59. M. Toman, 63. M. Mičina
Prvý polčas sa hral prevažne medzi šestnástkami, bez príležitostí na oboch stranách.
V druhom polčase začali domáci oveľa lepšie, podali lepší výkon a zaslúžene v zápase aj vyhrali.
Kuzmice - Nemčice 1:2 (0:1), M. Lieskovec (11 m) - Záhumenský, Višňovský. Tento zápas bol síce derby, ale hralo sa bez kariet a pekného futbalu. Hostia sa ujali dvoma gólmi, na ktoré dokázal odpovedať iba Lieskovec, a tak hostia pokračujú v sérii výborných výsledkov, keď zvíťazili aj v ďalšom zápase.
Chrabrany - N. Blatnica 1:2 (1:1), 3. Lang – 10. B. Hudeček, 50. J. Stanček.
V podpriemernom zápase, ktorý bol poznačený mokrým terénom, využili domáci zaváhanie hostí a zaznamenali prvý gól. V 10. min. tečovanou strelou B. Hudeček zo 16 metrov vyrovnal. V druhom polčase hostia spresnili prihrávky a výsledkom toho bola krásna akcia Juraja Stančeka, ktorý stanovil na konečných 1:2. Domáci tak na vlastnom ihrisku opäť prehrali.
Krušovce - Urmince 1:4 (0:0), 69. M. Golis - 57. M. Bago, 71. M. Chobot, 89. P. Sporina, 90. A. Balážik. V prvom polčase sa hral na oboch stranách priemerný zápas. Vyskytli sa však sľubné šance, ale bez koncovky. V druhom polčase hostia zlepšili hru a zatlačili domácich na ich polovicu, čo v 57. min. viedlo aj k prvému gólu. Domáci o dvanásť minút z dobrej kombinačnej akcie vyrovnali. Potom sa presadzovali už len hostia, a to v 71., 89. a 90. minúte. Krušovce si tak pripísali ďalšiu prehru na domácej pôde.
1. Jacovce 28 23 1 4 86:25 70
2. Bojná 28 21 2 5 86:30 65
3. N. Blatnica 28 17 3 8 70:37 54
4. Nemčice 28 15 8 5 72:33 53
5. Urmince 28 16 3 9 80:53 51
6. Ludanice 28 13 4 11 65:46 43
7. TO B/N. Streda 28 13 3 12 59:55 42
8. Krnča 28 11 5 12 43:56 38