Bánovce po siedmich rokoch vypadli

30. kolo
Led. Rovne – Topoľčany 0:1 (0:1)
Gól: 15. Mrázik.
Domáci začali lepšie, v 3. min. Mišík mieril vedľa a Mišún strieľal slabo. Hostí dostal do vedenia v 15. min Mrázik. Sklári mali naďalej prevahu, lenže šance Dorotčina, Mišúna, Bagina a Václavíka gólom neskončili. Druhý polčas mal podobný priebeh. Mišík prestrelil Buzayovu bránu a Dorotčin hlavičkoval vedľa. Na druhej strane Jančekovu šancu zmaril Minarech. Buzay vyrazil bombu Bagina aj priamy kop Václavíka. O chvíľu stroskotal na gólmanovi hostí aj Dorotčin. V závere mali hostia dve veľmi dobré príležitosti, ktoré nevyužili. Za zmienku stojí, že za Topoľčany nastúpil aj brankár Ivan Mikuláš v útoku a dokonca mal v závere aj tutovku. Rozhodoval F. Farkaš, 150 divákov, bez ŽK.
MFK TOPVAR: Buzay – Drienovský, Ondrka, Železník (46. Schwarz), Teplanský, Bačík, Jakubička (75. Mikuláš), Janček, Candrák, Mrázik, Lovička (85. Goga). Tréner: P. Jančovič.
STANISLAV DETKO

Bánovce – Domaniža 1:0 (0:0)
Gól: 65. T. Zita
Domáci sa napriek oklieštenej zostave zahryzli do súpera, v 3. min. Jamrich z päťky prekopol. Potom strela Filina len tesne minula hosťujúcu bránu. Hostia si šancu vypracovali v 10. min., Laginova strela však len tesne minula cieľ. V 16. min. sa domáci mohli presadiť, aktívny Kolieska prestrelil. Bánovce pokračovali v svižnom tempe, ale presadiť sa nedokázali. V druhom polčase unikol Borcha, ale do prázdnej brány nedal, lebo Lapšo v poslednej chvíli vykopol z prázdnej bránky. Bánovce sa ujali vedenia v 65. min., kedy zacentroval loptu T. Zita a na prekvapenie všetkých skončila lopta za chrbtom hosťujúceho brankára. V závere mohli domáci inkasovať, ale bravúrnou robinzonádou Marek Igaz zachránil. Napriek víťazstvu Bánovce po siedmich rokoch opúšťajú tretiu ligu. V drese hostí sa do bránky postavil 45-ročný tréner Košík. Rozhodoval: Fehér, počet divákov: 150. ŽK: Lagin.
SPARTAK: Marek Igaz – Jamrich, Zita, Vavro, Filin, Mikloš, Borcha, Slovák, Kolieska, Varga, Malina. Tréner: Š. Varga.
DUŠAN MÁŠIK

Dubnica B – Partizánske 5:1 (2:0)
Góly: 51. a 71. Hanuščák, 14. Ondráš, 24. Lendvay, 53. Palasiewicz – 64. Stuparič.
V 3. min. neuspel Sokol a o dve minúty Ondráš. Ten istý hráč otvoril skóre v 14. min. hlavou po prihrávke Hanuščáka. O minútu Vido kryl strelu Gulu a v 20. min. Jánošík prestrelil. Po Novákovej prihrávke zvýšil v 24. min. na 2:0 spoza šestnástky Lendvay. Dve šance Sokola zmaril brankár a Hanuščákova hlavička skončila v 34. min. na brvne. V 51. min. Palasiewiczovu prihrávku premenil na gól Hanuščák a o dve minúty si obaja hráči pozície úspešne vymenili – 4:0. Stuparič využil dieru v obrane – 4:1. Košeckého strelu chytil brankár, Jánošík prestrelil a skóre uzavrel najlepší hráč zápasu Hanuščák v 71. min. Rozhodoval Cabaj, 200 divákov, bez ŽK.
TEMPO: Bulák – Macega, Kollár, Belák, Stuparič, Křapka, Kundala, Šimončič, Gula (60. Stopka), Petráš, Briatka. Tréner M. Ivanka. ALEXANDER BAKOŠ

Ost. výsledky:
Galanta – Moravany 1:0 (0:0), 85. Špánik (11 m).
V. Ludince - Neded 5:0 (3:0), 12. Cziria (11 m), 25. Porubský, 32. Šátek, 52. vlastný, 79. Snop.
J. Bohunice – Gabčíkovo 3:2 (2:1), 18. Pecko, 45. Paštiak, 71. Mikláš - 13. Kováč, 85. Varga.
Myjava - Nové Zámky 0:0
Štúrovo - Šamorín 3:2 (1:0), 32. Kovács, 68. a 70. Smatana - 88. a 90+. Öszi.
1. Topoľčany 30 20 4 6 58:24 64 (+19)
2. Moravany 30 16 9 5 54:26 57 (+12)
3. J. Bohunice 30 15 8 7 49:26 53 (+8)
4. Dubnica B 30 14 8 8 46:27 50 (+5)
5. Galanta 30 12 10 8 38:27 46 (+1)
6. Šamorín 30 13 6 11 40:39 45 ( 0)