Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Muži Tenis Clubu Topoľčany v I. lige

Posledným zápasom II. ligy pokračovali minulý víkend súťaže družstiev dospelých. Cestovali sme na horúcu pôdu TK Spoje Bratislava, ktorí ešte neokúsili v súťaži trpkosť prehry a pred posledným kolom boli v priebežnej tabuľke na 1. mieste. V minulom roku sme na pôde tohto súpera prehrali 5:2 a tento rok, ak sme chceli postúpiť do I. ligy, museli sme vyhrať 5:2 my. Vedeli sme, že to nebude ľahké, ale na druhej strane nie nemožné. Minulý rok sme zohrali 4 trojsetové dvojhry, pričom 3 z nich sme prehrali. Pri troške šťastia sme verili, že to môže vyjsť. Zostavy boli očakávané a súper až na jednu výnimku nastúpil s tým najlepším, čo mal. Začali sme na troch kurtoch s dvojhrami od hráčov číslo 5 na súpiske so striedavými úspechmi. M. Thomas po vyhranom prvom sete 6:4 nedokázal v ďalších zopakovať svoj výkon a najmä ukončovať výmeny zo svojho lepšieho úderu forhendu. Napokon odchádzal z kurtu porazený po výsledku 2:6 3:6 v 2. a 3. sete. Ako hráč číslo 4 na súpiske nastúpil skúsený M. Kyseľ. Jeho súper vyhral prvý set s výsledkom 4:6, ale skúsenosti nakoniec rozhodli o víťazstve nášho hráča, keď ďalšie dva sety vyhral 6:4 a 6:1. Na treťom kurte sme zažili nervózny zápas, keď po prehratom prvom sete 2:6 M. Uhlár ml. v druhom prehrával už 1:3. V piatom geme druhého setu sa mu podarilo vyhrať súperove podanie a odvtedy bol zápas v jeho réžii. Súper sa síce snažil prestávkou po druhom prehratom sete 6:4 vyviesť nášho hráča z rytmu a za stavu 4:1 v treťom dokonca nešportovým správaním a roztrhnutím siete získal ďalšiu asi 15 min. prestávku. Ani tieto praktiky však nedokázali zmeniť konečný výsledok tretieho víťazného setu a náš hráč ho vyhral 6:2. Po troch odohraných dvojhrách sme vyhrávali 2:1 na zápasy a na dvorce nastupovali hráči číslo 1 a 2 na súpiske oboch družstiev. M. Dorčiak odohral veľmi dobrý zápas, keď hladko 6:4 a 6:3 porazil súpera, ktorý vyhral zimné majstrovstvá dorastu Bratislavského regiónu.. Ako posledný svoj zápas dohrával O. Babala. Po prehratom prvom sete v pomere 3:6 sa upokojil a druhý vyhral hladko 6:1. V poslednom treťom naňho doľahol pocit zodpovednosti a takmer vyhraný zápas nakoniec prehral v infarktovom závere v tie-breaku. V tomto zápase rozhodovali skúsenosti z odohraných súťažných zápasov, ktoré jednoznačne hovorili v prospech súpera. Po vyhranej dvojhre mali súperi nesmiernu radosť, pretože k postupu do I. ligy im stačilo vyhrať jednu štvorhru. Plne tomu podriadili aj nasadenie do štvorhier, keď postavili jednu silnú a jednu slabšiu dvojicu. Los rozhodol o tom, že O. Babala s M. Kyseľom hrali proti slabšej dvojici a výsledok 6:1 6:2 bol na svete za necelú hodinku. Vyhrávali sme teda 4:2, ale k postupu sme potrebovali vyhrať aj poslednú štvorhru. Súperovi k postupu naopak stačila aj celková prehra 3:4. O posledný rozhodujúci bod pre jedno alebo druhé družstvo, ktorý rozhodoval o postupe do vyššej súťaže, sa teda hralo v druhej štvorhre. M. Dorčiak s M. Uhlárom ml. zahrali v pravú chvíľu jednu zo svojich najlepších štvorhier. Po celý zápas si udržali vlastné podanie a v 1. sete v tretej hre a v 2. sete v ôsmej hre zobrali súperovi podanie a rozhodli tak po výsledku 6:4, 6:4 o historickom postupe našich mužov do I. ligy. V mene Výboru TC ako aj fanúšikov tenisu by som chcel všetkým hráčom A družstva dospelých poďakovať za skvelú reprezentáciu oddielu. Za posledných 5 rokov sa mužský tenis z regionálnych majstrovstiev posunul o 3 súťaže vyššie a v budúcom roku budeme na našich dvorcoch vidieť družstvá v poradí od 9 do 16 z celoštátneho rebríčka. Po úspechoch neregistrovaných hráčov na majstrovstvách SR v minulých rokoch sme teda zaznamenali výrazný úspech aj v mužskom výkonnostnom tenise. V súťažiach družstiev bojujú naše mládežnícke družstvá o postup do najvyšších súťaží v štyroch kategóriách a v kategórii detí do 9 rokov postúpili do Sibamac arény NTC 3 naše družstvá do celoslovenského finále. Úspešnú sezónu v súťažiach družstiev budeme mať pomaly za sebou a v najbližších mesiacoch sa musíme sústrediť na individuálne výkony jednotlivcov na turnajoch.