Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Topoľčany si priviezli len jedno víťazstvo

Turčianske Kľačany boli v sobotu dejiskom tradičného futbalového zápolenia Turčanov s Topoľčancami. V korektnej a priateľskej atmosfére sa najprv predstavili dorastenci, po nich si sily zmerali prvé mužstvá. Úvodný zápas, ktorý svojou úrovňou potešil fanúšikov, lepšie vyšiel hosťom. Po bezgólovom polčase strelili tri góly, kým domáci len dva. V súboji prvých mužstiev padlo osem gólov v riadnom hracom čase, ďalších deväť videli diváci v jedenástskovom rozstrele. V ňom mali viac šťastia Turčania, ktorí ani raz nezaváhali.
DORASTENCI
Výber TFZ – Výber ObFZ Topoľčany 2:3 (0:0)
Góly: 56. Fleško, 62. Daubner (11 m), - 50. a 79. Buday, 54. Kováčik.
Výber ObFZ Topoľčany: Galis (H. Obdokovce) – Kulháni (H. Obdokovce), Čaniga (Krušovce), Minárik (Rajčany), Škuta (Chrabrany), Toman (Jacovce), Zigo (Jacovce), Herda (Velušovce), Knapek (Krnča), Buday (Preseľany), Kováčik (H. Obdokovce), striedali: Bujna (Rajčany), Gajdica (Chrabrany).
Turčania mali počas celého zápasu miernu územnú prevahu, ale hostia boli pri svojich kontrách mimoriadne nebezpeční. Po bezgólovom prvom polčase dali na začiatku druhého v rozpätí piatich minút dva góly. Najprv z trestného kopu Buday obstrelil zle postavený domáci múr a druhý gól hostí pridal po vydarenom brejku cez ľavú stranu turčianskej obrany Kováčik. Turčania potom zdvihli hlavu a svoju stupňujúcu sa prevahu vyjadrili dvoma gólmi rovnako v rozpätí piatich minút. Najprv Fleškov lob skončil za chrbtom brankára hostí a vzápätí Daubner strelou zo značky pokutového kopu potrestal faul topoľčianskej obrany v šestnástke. Víťazstvo hostí v remízovom zápase pečatil najlepší hráč na ihrisku Buday.
MUŽI
Výber TFZ – Výber ObFZ Topoľčany 4:4 (2:2) – na pokutové kopy 5:4
Góly: 12., 33., 59. a 70. Móric – 2. Bartoník, 19. a 60. Mičina (druhý z 11 m), 67. Adamkovič.
Výber ObFZ Topoľčany: D. Križma (Krnča) – Jakub Martinka (Tovarníky), J. Filipeje (V. Bedzany), Juraj Martinka (Tovarníky), A- Remeň (Krnča), Bartoník (Bojná), Šobáň (Bojná OMD), M. Meluš (Krnča), L. Lukačovič (Bojná), M. Mičina (Jacovce), Adamkovič (Nitr. Blatnica).
Tradičné družobné stretnutie prinieslo zaujímavý a rušný futbal. Prevahu mali domáci, ale ako prví sa z vedenia radovali hostia. V 2. min. domáci Gregor vo vlastnom pokutovom území zaváhal v rozohrávke a Bartončík ponúknutou príležitosťou nepohrdol – 0:1. Zverenci trénerov Bielika a Göröga sa však nedali vykoľajiť a už v 12. min vyrovnali. Kubový v šestnástke našiel Mórica, ktorý tak odštartoval svoj nevídaný strelecký koncert. O sedem minút však hostia opäť udreli. Tentoraz v strede poľa vyrobil hrubú chybu Popluhár a Topoľčanci po rýchlom brejku strelili svoj druhý presný zásah. Adamkovič do behu prihral Mičinovi, ktorý zoči-voči brankárovi Lettrichovi potvrdil svoje strelecké kvality. V ďalšom priebehu hry mali Turčania niekoľko dobrých možností na skórovanie, ale ich pokusom chýbala buď presnosť alebo razancia. V 33. min. Fečko pri postrannej čiare priťukol Fančimu, ktorého následný center pohotovo hlavičkovou zužitkoval Móric. O tri minúty neskôr mohol vedenie na stranu domácich strhnúť Vereš, ale v rozhodujúcej chvíli v dobrej pozícii nenamieril presne. Do ďalšej sľubnej možnosti sa v 41. min. dostal Gregor, ktorý však v neprehľadnej situácii tesne minul bránu. Po zmene strán sa obidve mužstvá doslova bavili futbalom. Hralo sa maximálne otvorene, diváci tak mali možnosť vidieť viacero pekných akcií a ďalšie štyri góly. V 54. min. striedajúci Kovanič dlhým pasom poslal do brejku Mórica, ktorý ukážkovým spôsobom – padajúcim listom prekonal vybiehajúceho brankára – 3:2. O šesť minút neskôr skúsený Kovanič ďalším parádnym pasom vyzval na skórovanie aktívne hrajúceho Doboša, ktorý však zblízka neprestrelil súperovho gólmana. V 61. min. hostia vyrovnali. Po nevinnom zákroku rozhodca nariadil pokutový kop, ktorý so stopercentnou istotou premenil Mičina. Len pre zaujímavosť dodávame, že práve tento hráč nastrieľal v nedávno skončenej sezóne neuveriteľných 49 gólov. V 64. min. spoza šestnástky sa oprel do lopty Doboš, ale jeho prudkej strele, ktorou opečiatkoval brvno, chýbali milimetre. Už o malú chvíľu sa v dobrej streleckej príležitosti ocitol Vereš, ale jeho strelu, ako aj následnú Fečkovu dorážku, brankár hostí kryl. Trest v podobe štvrtého gólu nenechal na seba dlho čakať. V 67. min. sa domáci dopustili tretej individuálnej chyby, ktorú tentoraz nekompromisne potrestal Adamkovič. Hostia sa však z vedenia dlho neradovali. V 70. min. Vereš našiel osamoteného Mórica, ktorý svojím štvrtým gólom zaslúžene vyrovnal. O päť minút mal na kopačke víťazný zásah Toman, ale na bránkovej čiare gólmana Karolčíka zastúpil Popluhár, ktorý loptu smerujúcu do brány odkopol do bezpečia. V 76. min. Doboš z priameho kopu síce obstrelil múr, ale brankár hostí sa nedal prekvapiť. V 78. min. mal čistú šancu hosťujúci Lukačovič, ale Karolčík parádnym zákrokom svoj tím podržal. Domáci mali v závere zápasu ešte niekoľko možností na skórovanie, ale svoje šance už nepremenili. Najbližšie ku gólu mal po Dobošovom centri Fečko, ale z bezprostrednej blízkosti pálil len do brankára. Stretnutie sa teda v riadnom hracom čase skončilo remízou, o konečnej podobe výsledku tak museli rozhodnúť pokutové kopy. Domáci ani raz nezaváhali, hostia sa pomýlili vo štvrtej sérii. Rozhodujúcu jedenástku premenil s prehľadom Kovanič, ktorý tak domácim zabezpečil cenné víťazstvo.