Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Mladí zlatokopovia z Topoľčian

Tak by sa dala nazvať víťazná cesta dvoch najlepších topoľčianskych plavcov, Milana Meda a Tomáša Klobučníka.
Milan Medo sa stal vôbec prvým juniorským šampiónom Slovenska z Topoľčian v plávaní medzi mužmi, a to v jeho najtypickejšej disciplíne 50 m voľný spôsob časom 0:24,63.
Iba desať minút stačilo na to, aby sme mali druhého juniorského šampióna. Tomáš Klobučník dokázal, že je na Slovensku najlepší prsiar a vyhral 50 m prsia časom 0:30,20.
Prečo zlatokopi? Obaja naši plavci získali päť zlatých medailí - Milan tri a Tomáš dve. Prvýkrát v histórii sa konali na Pasienkoch Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v plávaní za účasti plavcov z Ruska, Estónska, Slovinska a Česka.
Plavci ŠK TOPVAR Topoľčany reprezentovali naše mesto pod vedením trénera Vladimíra Železníka v tomto zložení: Nikola Uhlárová, Pavol Jelenák, Denis Kuchárik, Norbert Neuwirth, Tomáš Klobučník, Martin Medo a Milan Medo.
Výsledky jednotlivých plavcov :
Milan Medo (16 rokov): 1. miesto v juniorskej kategórii na 50 m vsp, časom 0:24,63,
1. miesto na 100 m vsp časom 0:54,13, 1. miesto na 200 m polohové preteky časom 2:13,52, kde v open skončil druhý, na 50 m znak bol tretí, taktiež bol tretí aj na 200 m voľný spôsob, celkom získal : tri zlaté, jednu striebornú (tá je už však zo seniorskej kategórie) a pridal aj tri bronzové medaily (jedna zo štafety 4x100 m polohové preteky).
Tomáš Klobučník (17 rokov): 1. miesto v juniorskej kategórii na 50 m prsia časom 0:30,20, 1. miesto na 200 m prsia časom 2:23,54, v open skončil na 3. mieste, 2. miesto na 100 m prsia časom 1:05,62 (tento čas je lepší ako bývalý slov. rekord), bol tiež členom štafety na 4x100 m polohové preteky.
Norbert Neuwirth (17 rokov): 3. miesto v juniorskej kategórii na 50 m prsia časom 0:30,34, 3. miesto na 100 m prsia časom 1:07,09 a tretí bol aj na 200 m prsia časom 2:29,87. Noro bol tiež členom štafety na 4x100 m polohové preteky, ktorá skončila na
3. mieste.
Denis Kuchárik (16 rokov): 3. miesto v juniorskej kategórii na 100 m znak časom 1:02,58, štvrtý na 50 m znak časom 0:29,54 a štvrtý na 200 m znak časom 2:14,03. Denis bol tiež členom štafety na 4x100 m polohové preteky.
Pavol Jelenák (15 rokov): 3. miesto v juniorskej kategórii na 400 m voľný spôsob,
4. miesto na 800 m voľný spôsob a 4. miesto na 200 m voľný spôsob.
Nikola Uhlárová (15 rokov), Martin Medo (14 rokov) – nezískali žiadne medaily, ale účasťou v B finále dokázali, že obaja majú perspektívu.
Neskutočným zážitkom bolo sledovať našu štafetu na 4 x 100 m polohové preteky.
Prvý úsek rozbiehal Denis Kuchárik, potom nasledovali bratranci Norbert Neuwirth
a Tomáš Klobučník, finišmanom bol Milan Medo – celkovo vynikajúce tretie miesto za STU Bratislava a Vitalom Bratislava, čas 4:04,05.
Z výsledkov vyplýva, že naši plavci urobili dobré meno mestu Topoľčany so 60- ročnou tradíciou plaveckých športov, klubu ŠK TOPVAR Topoľčany, svojim školám - ZŠ Škultétyho a Cirkevnému gymnáziu sv. Vincenta de Paul.
Veľká vďaka patrí trénerovi Vladimírovi Železníkovi, výboru ŠK TOPVAR Topoľčany, veľkému fanúšikovi športu – primátorovi Petrovi Balážovi a rodičom. Najväčšia vďaka však patrí plavcom, ktorí sa pričinili o nádherné chvíle počas majstrovstiev Slovenska v Bratislave.
K nezabudnuteľným chvíľam patrí preberanie medailí a diplomov na stupňoch víťazov.
Tento rok sa v Topoľčanoch bude sláviť 60 rokov plaveckých športov – plavci už dopredu dali krásny darček v podobe veľkého množstva medailí – 5 zlatých, 2 strieborné a 9 bronzových medailí.