Len Ludanice a Bánovce doma nezaváhali a vyhrali

2. kolo
Bánovce – N. Dubnica
5:3 (2:1)
Góly: 6. Malina, 28. a 75. Borcha, 60. Sidor, 81. Filin – 17. Ďuriš, 78. Štiffel, 90. Manik.
Bánovce sa od začiatku stretnutia zahryzli do súpera a už v 5. min. po faule na Jamricha sa z priameho kopu presadil Malina. Potom sa hrala vyrovnaná partia a hosťom sa podarilo vyrovnať, keď prenikol Ďuriš. V 28. min. sa však po hlavičke Borchu dostali Bánovce znova do vedenia. V druhom polčase Sidor do prázdnej brány dával na 3:1. V 75. min. pohrozili opäť domáci, Malina trafil tyč, ale hlavička Borchu znamenala štvrtý gól Spartaka. Následne sa presadili aj hostia, ale na tento gól odpovedal Filin, ktorý po rohovom kope hlavou zavesil – 4:1. V závere hostia z rohu zásluhou Maníka vsietili gól hlavou. Domáci získali prvé tri body. Rozhodoval: Miksa. ŽK: Zajac, Božik, Kolieska, Gramblička, Ďuriš, počet divákov: 150.
BÁNOVCE: P. Igaz – D. Jakubis (46. Kolieska), Zita, Zajac, Filin, Borcha, Raffay, Božik, Jamrich, Sidor (84. Slovák), Malina. Tréner: A. Čukan.

Ludanice - Bošany 4:1
(1:1)
Góly: 38. Frťala, 46. Koprda, 51. Olvecký, 54. Rybnikár – 21. Murko.
Domáci začali vo vlažnom tempe a súper ich zákonite potrestal gólom Murka. Po tomto góle sa domáci prebrali a zlepšila sa ich hra. Výsledkom bol vyrovnávajúci gól ešte v prvom polčase. V druhom dejstve začali domáci nátlakom a v krátkom slede pridali ďalšie tri góly. Ludanice po zlepšenom výkone tak v zápase zaslúžene vyhrali. Rozhodoval: Lauko, počet divákov: 250.
LUDANICE: Bohunský – Klíž, Dobiáš, Ševčík, Ondruš, Goga (70. Cabaj), Rybnikár, Olvecký (83. Bližnák), Frťala (59. Candrák), Koprda, Rimanovský. Tréner: Š. Varga.
BOŠANY: Tvrdík – Husár, Jamrich (56. Dobiáš), Kapusta, Murko, Kontúr, Kostolný, Lacena, Papranec, Mišeje, Šesták. Tréner: E. Novotný.

Chynorany – Senica 1:4
(1:2)
Góly: 27. Hvišč - 22., 64. a 73. Hílek, 37. Starych.
V prvom majstrovskom zápase očakávali fanúšikovia určité zlepšenie hry zo strany domácich. Úvod tomu aj nasvedčoval, keď mali loptu viac na svojich kopačkách. Už v 6. min. Hvišč dostal ideálnu prihrávku z uhla malého vápna, strieľa však vedľa prázdnej brány do opačnej tyče. Hostia pohrozili v 13. min., keď Surového center hlavou dáva stopér hostí Bajan. V 15. min. hostia kopali rohový kop a Jurczik dáva hlavou do rúk Mikulu. O minútu nato mal vyloženú šancu domáci Vrábel a zoči-voči brankárovi mu strieľa iba do nôh. V 21. min. opäť pekná akcia domácich, keď z hranice veľkého vápna dáva vedľa brány Hvišč. Z čista jasna sa v 22. min. rútili štyria hosťujúci hráči na dvoch domácich obrancov, Sekáčovu strelu Mikula neudržal a Hílek pohodlne zasunul – 0:1. V 27. min. bolo vyrovnané, keď sa Hvišč oprel do strely a z hranice šestnástky vymietol ľavý kút gólmana Šragu – 1:1. V 36. min. vypálil z uhla Candrák a gólman hostí vytlačil na roh. Na ukazovateli skóre bolo v 37. min. už 1:2, keď po hrubej chybe domácej obrany Starych nekompromisne dáva druhý gól hostí. Domáci oplácali a robustný brankár hostí sa v 44. min. vyznamenal, keď strelu Hvišča reflexívne vyrazil. Aj po obrátke sa hral otvorený futbal z oboch strán. V 59. min. prudký prízemný center do šestnástky hostí, Candrák z voleja dáva nad. Hostia od tohto okamihu vyvinuli väčší tlak, využili ďalšiu chybu obrany a Hílek pohodlne po kope z rohu dáva tretí gól hostí. Záver zápasu ovládli hostia a v 73. min. dáva hetrikom opäť Hílek, zvyšuje na 1:4. Tak sa skončil zápas, od ktorého domáci fanúšikovia tak veľa očakávali. Rozhodoval: Németh. ŽK: Parkan – Starych, počet divákov: 260.
CHYNORANY: Miro Mikula – Michal Mikula, Parkan, Dálik, Vrábel, Maťavka, Masný, Vida, Liday, Hvišč, Candrák. Tréner: A. Vida.

Šimonovany - Skalica
0:4 (0:1)
Góly: L. Bajan 2, Šefčík, Kubík.
Domáce Šimonovany nastúpili do novej sezóny s omladeným kádrom a ambíciou uspieť hneď v prvom zápase. Od úvodu sa hral vyrovnaný futbal v podaní oboch celkov, v koncovke však boli úspešnejší hostia, ktorí v prvom polčase vsietili aj jeden gól. V druhom dejstve ovládli hostia hru a hlavne stred pola. Výsledkom prevahy bolia až tri góly v sieti Šimonovian. Skalica si v prvom kole od svojho súpera odviezla nielen tri body, ale aj aktívne skóre.
ŠIMONOVANY: Šagát – Haberman, Zima, D. Mošať, R. Vlčko, A. Svorad, T. Bezák, P. Drábek, L. Svorad, A. Čula, M. Psotný, striedal M. Mošať, R. Zvarič, D. Šulaj. Tréner: J. Balažka.

Solčany - Kanianka 1:1
(1:0)
Góly: 3. Košarišťan - 74. M. Petráš.
Na rozmočenom teréne začali domáci ofenzívnou hrou a hneď v úvode premenili šancu po chybe brankára. Hostia hrali tiež veľmi dobrý vyrovnaný zápas, mali rýchle protiútoky a v druhom polčase z protiútoku vyťažili a vyrovnali na konečný stav 1:1. Rozhodoval: Obeda, počet divákov: 250
SOLČANY: Ambróz - Mihálik, Kuna, Klačanský, Buday, Illáš, Patrovič, Bulák, Soboňa, L. Michálik, Košarišťan (83. I. Michálik). Tréner: Š. Birmoň

Ost. výsledky
Hrnčiarovce – N. Pravno 1:1 (0:0), 63. Kurinec – 80. Miloslav Jamrich.
Častkovce – Piešťany 2:0 (1:0), 19. M. Rusnák, 54. Osuský.
Borčice – Tr. Stankovce 2:2 (2:0), 8. Vodecký, 40. Švikruha – 63. Bulko, 77. Basila.

9. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  10. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 213

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.