5. kolo
Bošany – Šimonovany 0:0.
Piešťany – Ludanice 0:2 (0:1), 40. Bližňák, 72. Candrák.
N. Pravno - Solčany 0:3 (0:1), 12. L. Michalík, 72. I. Michalík, 78. Bulák.
Kanianka - Bánovce 7:4 (4:1), 7. Mar. Petráš 18. Šúšol, 25. a 42. Kurbel, 49. a 86. Drozd, 53. Mar. Petráš - 15. Zajac, 58. a 62. Jamrich, 73. Sidor.
Tr. Stankovce – Chynorany 7:0 (3:0), Sedláček 4, Kowalík 3.
Senica – Skalica 0:0
N. Dubnica – Hrnčiarovce 3:1 (2:1), 6. Ruman, 7. a 77. Maník – 33. Polakovič.
Častkovce – Borčice 3:1 (1:0), Pavol Kostelán 2, Maras (za domácich).
6. kolo
Ludanice – N. Dubnica
5:0 (2:0)
Góly: 26. a 33. Dobiáš, 73. a 86. Rybnikár, 63. Ondruš.
Hostia prišli do Ludaníc získať body, na domácich však nestačili. Hostia hrali otvorený futbal, a preto inkasovali až päť gólov. Domáci boli v zápase jasne lepší a zaslúžene tak vyhrali.
Rozhodoval: Barčík, počet divákov: 200.
LUDANICE: Bohunský – Bližňák (65. Candrák), Dobiáš (59. Slíž), Ševčík, Ondruš, Goga (76. Andrašik), Rybnikár, Olvecký, Frťala, Koprda, Rimanovský.

Bánovce – Borčice 0:5
(0:2)
Góly: S. Turza 2, J. Decký, Staňo, vlasný (Božik),
Úvod zápasu sa niesol vo vyrovnanom tempe. Hostia sa však rýchlo ujali vedenia a do konca prvého polčasu pridali aj ďalší gól. V druhom dejstve sa presadili opäť len hostia. Napriek šanciam domáci nedokázali skórovať. Borčice vsietili v druhom dejstve tri góly a vysoko tak v Bánovciach zvíťazili. Rozhodoval: L. Monček, počet divákov: 100.
BÁNOVCE: Peter Igaz – Martin Igaz, T. Zita, Zajac, Raffay, Mikuš, Božik, Slovák, Šebo, Sidor, Malina, striedali Borcha, Jakubis.

Šimonovany – N. ravno
1:0 nedohrané.
Domáci mali od úvodu zápasu miernu prevahu a vsietili aj gól. V druhom polčase prebiehala práve 55. minúta, keď futbalista Nitrianskeho Pravna po udelení žltej karty inzultoval rozhodcu strelou lopty do tváre. Zápas bol prerušený za stavu 1:0 pre domácich a ďalej bude riešený disciplinárnou komisiou. Rozhodoval: Konečný.

Solčany - Tr.
Stankovce 1:1 (0:1)
Góly: 89. Illaš - 23. Ježík
Favorizovaní hostia si prišli suverénne pre tri body. Narazili však na dobre pripravenú a koncentrovanú obranu domácich. Po prvom góle hostí sa domáci vzchopili, herne sa vyrovnali svojmu súperovi a prvý polčas dohrali v dobrom, svižnom tempe. V druhom polčase sa začalo znovu opatrnejšie, ale keď v 57. min. Kowalík nepremenil pokutový kop, domáci ožili, otvorili hru a vsadili viac na útok, čo sa oplatilo a v 89.min. vyrovnáva striedajúci Illaš na 1:1. Do kabín sa tak odchádzalo za stavu spravodlivej remízy. Premiéra na domácom trávniku vyšla novej posile v bráne domácich Martinovi Mackovi, keď dokázal dobre organizovať svoju obranu a eliminoval nebezpečné nájazdy hosťujúceho mužstva až na jedinú nechytateľnú strelu hostí. Rozhodoval: Kukan, počet divákov: 350
SOLČANY: Macko - Buday, L. Klačanský, Kuna, Mihalik, Bulák, Patrovič (66. Illaš), L. Michalík, Lysý, Soboňa (82. I. Michalík), Košariščan (82. J. Klačanský)

Chynorany – Piešťany
4:3 (2:2)
Góly: 9., 16. a 70.Masný, 90. Vrábel- 4. Adamovič, 40. a 75. Bartošek
Obe mužstvá nastúpili na zápas veľmi opatrne. No už v 4.min. začal svoju jazdu prvým gólom Masný a otvoril skóre na 1:0. V 9.min. vyrovnáva Adamovič na 1:1, po týchto góloch hra začala naberať na obrátkach. V 16.min. strieľa Masný svoj druhý gól, no 40.min. patrila hosťujúcemu Bartošekovi, ktorý dorovnal do kabín na 2:2. Druhý polčas tlak domácich narastal a v 70 min. uzatvára svoj hetrik Masný. Netrvalo dlho a v 75.min. Bartoček svojím druhým gólom znovu dorovnáva na remízový stav. Od 84.min. domáci hrali v oslabení o Ondrejkoviča, ktorý dostáva červenú kartu. Hostia túto situáciu nevyužili, v závere ich nečinnosť potrestal Vrábel a uzavrel stav zápasu na 4:3. Bolo to plne zaslúžené víťazstvo domácich na čele s najlepším hráčom zápasu Masným. Rozhodoval: Žáčiková, počet divákov: 220, ČK: 84. Ondrejkovič.
CHYNORANY: Gajdoš - Gašparík, Parkan, Dálik, Vrábel, Vida, Masný, Hvišč, Candrák, Ondrejkovič, Liday

Skalica – Bošany 7:2
(4:1)
Góly: 3. Štepanovský, 5. Brezina, 41. B. Šefčík, 45.,54., 72. a 87. Bajan (posledný z 11 m) - 12. a 76. Šesták.
Domáci mali po celý čas hernú prevahu a prejavilo sa to aj na skóre. Už v 3. min. po osi Šenk – Bajan vystrelil Štepanovský a bolo 1:0. O dve minúty po centri I. Šefčíka skóroval Brezina. Po chybe domáceho brankára znížil Šesták. V 41. min. po kope z rohu upravil hlavou B. Šefčík na 3:1. Pri odchode do šatní zvýšil prudkou strelou z 20 m Bajan. Oslabení hostia nastúpili do druhého polčasu s defenzívnymi úlohami, ale Skalica už v 54. min. zvýšila na 5:1. S chuťou hrajúci Bajan upravil po priamom kope na 6:1. Hostia korigovali po chybe obrany znova Šestákom. Posledné slovo mal Bajan, keď z pokutového kopu upravil na 7:2.
R Pucher, ČK: 38. Kontúr, Hodál (Bošany), 200 divákov.
BOŠANY: Tvrdík (67. Vlnka) – Kontúr, Jamrich, Sroka, Kalamár, Šesták, Kostolný (65. Šišmič), Lacena (58. Guniš), Papranec, Husár, Hodál.
Ost. výsledky:
Hrnčiarovce – Častkovce 3:2 (2:1), 18. a 54. Novanský (oba z 11 m), 23. Polakovič – 29. Maraz, 57. Gažo (11 m).
Kanianka – Senica 2:3 (1:0), 10. Šúšol, 60. Hvolka – 46. Joniak, 52. Jurcsik, 78. Bajan, 250, Kvašaj.

1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.