7. kolo
Bošany – Kanianka 4:1
(2:1)
Góly: 45. a 90. Vrábel, 41. Paprenec, 68. Šesták (11m) - 28. Mi. Petráš.
Po úvodnom tlaku domácich prevzali hostia taktovku zápasu a postupne si vytvorili vlastný tlak, ktorý bol korunovaný v 28 min. gólom Petráša Michala. To však bolo zo strany Kanianky všetko. Domáci sa otriasli a pred koncom prvého polčasu vyrovnal Papranec a o štyri minúty zvýšil na náskok jedného gólu Vrábel. Tretí gól domácich zabezpečil po 11-metrovom kope Šesták. Všetky góly domácich padli zo štandardných situácií. Skóre uzavrel na 4:1 v 90.min. strelec druhého bošanského gólu Vrábel. Rozhodoval: Kravárik, počet divákov: 200
BOŠANY: Tvrdík - Vrábel, Jamrich, Sroka, Kalamár, Murko, Kostolný (46. Paliatka), Šesták (86. Šišmič), Papranec, Husár (78. Turček), Lacena.

Senica – Bánovce 2:3
(1:1)
Góly: Joniak 2 (1 z 11) - Šebo 2 (1 z 11), Filin.
Na stretnutie sa prišiel pozrieť aj odchovanec senického futbalu Jaroslav Hílek, hráč Českých Budějovíc v českej extralige. Stretnutie začali domáci hráči náporom a už v 2. min. sa ocitol vo vyloženej šanci Sekáč, ale strelil do brankára. Hostia udreli o chvíľu, keď v 4. min. po priamom kope peknou hlavičkou zabezpečil vedenie Filin. Po tomto góle sa hostia snažili udržiavať loptu na svojich kopačkách, čo sa im aj darilo. Domáci hráči sa dostávali k lopte sporadicky a aj keď sa dostali do šancí, ich strely končili na brankárovi hostí. V 39. min. po úniku a centri Hrebíčka priťukol Starycha loptu pred Joniaka a ten sa už nemýlil - 1:1.
Do druhého polčasu nastúpili domáci hráči v snahe streliť čo najskôr vedúci gól, ale opäť doplatili na slabé zakončovanie, keď šance Joniaka, Sekáča alebo Hílka volali po góloch. V 78. min. po svojom príchode na ihrisko dal Šebo po chybnej rozohrávke domácich vedúci gól hostí a v 82. min. po faule domáceho hráča premenil Šebo aj jedenástku a bolo 1:3. Domáci už iba znížili v 90. min. Joniakom, ktorý premenil penaltu za faul na prenikajúceho Jurcsika - 2:3. Tréner Bánoviec Anton Čukan po zápase: „Stretnutie malo vcelku dobrý priebeh. Vyhralo však šťastnejšie mužstvo, keď stretnutiu by skôr svedčala deľba bodov.“
BÁNOVCE: Bičan - Mikuš, Zita, Zajac, Filin, Borcha (Šebo), Božik (M. Igaz), Slovák, Jamrich, Navrátil, Malina (Jakubis). Tréner: Anton Čukan.

Piešťany – Solčany 2:0
(1:0)
Góly: 44. Žamba, 73. Adamovič
Diváci videli bojovné stretnutie, v ktorom domáci svoje šance využili. Tá prvá prišla až v závere prvého polčasu, keď po peknej akcii po krídle poslal Piešťany do vedenia Žamba. Hostia mali dve šance na vyrovnanie, ale ani jednu nevyužili. Naopak, domáci sa druhým gólom z nohy Adamoviča tešili z prvého víťazstva tejto sezóny. R Linet, ŽK: Šustek, Adamovič - Lysý, 250 divákov.
SOLČANY: Macko – Kuna, Buday, L. Klačanský, Mihálik, Soboňa, Illáš (67. Košariščan), Patrovič, Mančík (10. Michalík, 83. J. Klačanský), Bulák, Lysý.

Trenč. Stankovce -
Šimonovany 5:0 (4:0)
Góly: 7. a 45. Kowalik, 35. Poštrk, 39. Sedláček, 88. Valachovič.
Diváci boli svedkami stretnutia veľmi dobrej úrovne, v ktorom úplne zaslúžene zvíťazili domáci futbalisti. Gólový účet otvoril už v 7. min. domáci ostrostrelec Kowalík, v 35 min. Poštrk po krásnom úniku zvýšil na 2:0, vzápätí Sedláček na 3:0. Štvrtý úspech vsietil skvelý Kowalík v poslednej minúte prvého polčasu. Domáci aj v druhom polčase hrali veľmi dobre, ale strelecká Šťastena už im nebola až tak príliš naklonená. Hostia nedostali väčší gólový prídel aj vďaka svojmu dobre chytajúcemu brankárovi Šagátovi, ktorého v druhom dejstve ešte prekonal nový hráč Trenč. Stankoviec Valachovič.
Pred 450 divákmi rozhodoval Lešš, hralo sa bez kariet.
ŠIMONOVANY: Šagát – Habrman, Iliáš, D. Mošať, Trťo, Straka, Šulla (42. M. Svorad),Drábek, L. Svorad, Psotný, D. Šula (85. M. Mošať).

Častkovce – Ludanice
1:3 (0:1)
Góly: 74. Gažo z 11 m – 39. a 80. Dobiáš, 48. Frťala.
V úvode po centri Madro prestrelil bránu a vzápätí mu hosťujúci gólman Bohunský prudkú strelu vyrazil. Po dorážke sa hostia v závere polčasu dostali do vedenia gólom Dobiáša. V úvode druhého polčasu rozhodca domácim neuznal gól pre ofsajd a hneď z protiútoku zvýšili hostia hlavičkou Frťalu na 0:2. V 74. min. bol v šestnástke faulovaný Kostelan a pokutový kop s prehľadom premenil Gažo a znížil na 1:2. V 80. min. sa presadil Dobiáš a druhým gólom v zápase rozhodol o cennom víťazstve Ludaníc. Pred 200 divákmi rozhodoval Vyskočil, ŽK: Hevier, Madro, L. Rusnák, – Goga.
LUDANICE: Bohunský – Andrášik, Dobiáš, Ševčík (30. Goga), Ondruš, Slíž, Rybnikár, Olvecký, Frťala, Koprda, Bližnák (85. Candrák).

N. Dubnica – Chynorany
1:2 (0:1)
Góly: 85. Maník – 32. Gašparík, 75. Masný.
Domáci od začiatku hostí zatlačili na ich polovicu, po priamom kope Rumana v 9. min. Maníkovu strelu kryl brankár. V 14. min. T. Ďuriš hlavičkoval k žrdi, ale brankár bol pozorný. Hostia pohrozili v 20. min. priamym kopom, ktorý Múčka vyrazil na roh. V 32. min. sa Chynorany ujali vedenia Gašparíkom. Po prestávke chceli Novodubničania otočiť výsledok, v čom ich pribrzdilo v 48. min. vylúčenie P. Ďuriša. Do 75. min. mali prevahu, ale z protiútoku Masný zvýšil na 0:2. Nasledoval nápor N. Dubnice a v 85. min. znížil Maník, ale na bodový zisk to nestačilo.

Ost. výsledky:
Borčice – Hrnčiarovce 2:1 (2:0), 14. Káňa, 32. Špánik – 89. Poláček
N. Pravno – Skalica 0:5 (0:4), 22., 25. Štefanovský, 33. Bajan, 39. Kubík, 89. Bajan, 250, J. Kováč.

3. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  4. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  5. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 301

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.