Piatok, 24. november, 2017 | Meniny má Emília

Športový deň karate klubu Kumade

Príjemné popoludnie strávené športovými aktivitami pripravil svojim členom na posledný augustový utorok karate klub Kumade Topoľčany. Akcia bola pôvodne plánovaná iba ako vyhodnotenie predošlej sezóny spolu s večerou a posedením pri programe, ktorý si pripravili deti pre svojich rodičov. Nakoniec sa konali športové disciplíny, v ktorých súťažili družstvá zložené z rodiča a dieťaťa.
Po príprave športovísk a príchode súťažiacich rodín športové hry otvoril príhovorom prednosta okresného úradu v Topoľčanoch Jozef Vančo.
Dovedna štartovalo 26 rodín v siedmych disciplínach. Aby bolo súťaženie spravodlivé, boli deti rozdelené do troch kategórií podľa veku 4-7, 8-12 a 13-16-roční.
Po súťažiach vo všetkých disciplínach nasledoval krátky voľný program, ktorý účastníci strávili buď futbalovým alebo volejbalovým turnajom. Vyhladovaných športovcov potom čakala večera, na ktorej sa podávali do chrumkava upečené prasiatka. Nasledoval kultúrny program, v ktorom deti predviedli malú ukážku karate od kata, cez bunkai, až k sebaobrane, ktorá mala veľký úspech.
V najmladšej kategórii získali všetky deti diplom a ceny od sponzorov. V ostatných kategóriách boli tiež ocenení všetci účastníci, no diplom a ceny získavali iba prvé tri miesta. Nasledoval hlavný bod programu, a tým bolo ocenenie najúspešnejších športovcov Kumade za uplynulú sezónu. Ceny športovcom odovzdával bývalý úspešný karatista, niekoľkonásobný majster SR a súčasný nádejný boxerista Miroslav Detko. Raritou tohto roku bolo, že všetky kategórie - najúspešnejší pretekár, najlepší pretekár v kumite a v kata - vyhrala jediná osoba, a to Lívia Petrasšková a domov si odniesla krásne tri putovné poháre. Striebornú priečku rovnako vo všetkých kategóriách získala Michaela Macková a tretie miesto obsadila v prvých dvoch kategóriách Kristína Cerovská. Bronz v kategórii najlepší pretekár v kata získal Marek Baranyi. Na záver programu sa tréner a predseda klubu T. Kleman poďakoval všetkým za účasť na tomto príjemnom stretnutí, za pomoc pri príprave a priebehu športových hier a športovcom zaželal veľa úspechov v nasledujúcej sezóne.

1. FOTO: Z vodnej nádrže vytiahli auto s dvomi mŕtvymi ľuďmi Foto 475