Utorok, 26. september, 2017 | Meniny má Edita

Biskupice aj V. Klíž vysoko vyhrali

7. kolo
Biskupice - Malá Čausa 6:1 (2:1), Hrubý 4, Polčic, Ducký – Vugár. Prvý polčas sa hral v komornom tempe, domáci sa ujali vedenia v 16. min. po Krištofom rohu a Hrubý hlavou skóroval – 1:0. Hostia už v 18. min. vyrovnali na 1:1. Potom zo strely 30 metrov zvýšil Polčic na 2:1. V druhom polčase po rohovom kope dorazil Hrubý na 3:1. Po pravej strane následnej unikol Ducký a v 49. min. zvýšil na 4:1. V závere ešte Hrubý dvoma gólmi upravil na 6:1. Domáci zaslúžene vyhrali, keď Biskupice v druhom polčase podali vynikajúci výkon.
Rybany - Pravenec 0:3 (0:2). Diváci v Rybanoch videli len veľmi slabý zápas, ktorý nespĺňal úrovňou ani najnižšiu okresnú súťaž. Domáci podali veľmi slabý výkon. Hostia hrali pekný futbal, premenili svoje tri šance a v zápase tak zaslúžene vyhrali.
Veľký Klíž - Diviacka Nová Ves 7:1 (4:0), 8., 78. a 80. Vaňo, 11. Najman, 19. Kučera, 29. Kučera (11m), 77. Štrbák - 86. Mihalje.
Hradište –Krásno 4:2 (2:1). Odohral sa vyrovnaný zápas s množstvom šancí. Úspešnejšie skončili domáci, ktorí premenili takmer každú gólovú situáciu.
Kolačno – Bojnice 4:0 (3:0), 20. Duchovič, 28. Hudok, 42. T. Martoš, 90. J. Chochula.
Domáci od začiatku potvrdzovali svoje postavenie v tabuľke a po viacerých nevyužitých príležitostiach sa v 28. min. po nádhernom voleji Duchoviča z rohu šestnástky ujali vedenia. Od tohto momentu ešte viac zovreli svojho súpera, čoho výsledkom boli 2 góly v súperovej sieti. V 2. polčase sa osmelili aj hostia, domáci brankár Szabó však v dvoch prípadoch svoj tím podržal. Domáci tiež nevyužili niekoľko príležitostí, ale v 90. min. si Chochula položil hosťujúceho brankára a do prázdnej brány stanovil konečný výsledok.
Lehota p/Vt. – M. Hradná 2:0 (1:0), Štefanička, Beláň. Kvalitný zápas sa musel páčiť všetkým divákov, obidve mužstvá korektne zabojovali o body, ale domáci mali herne prevahu. Rozhodli dve pekné akcie zo strany Lehoty. Domáci aj hostia nepremenili pokutový kop.
Opatovce n/N. – Pečeňany 4:0 (3:0), Petreje 2, Néma, Mečiar. Domáci rozhodli o výsledku už v prvom polčase, keď po rýchlom protiútoku Néma dal gól. V 36. min. Mečiar upravil na 2:0. V 40. min. Petreje upravil na 3:0 po rýchlej akcii. Druhý polčas sa odohrával medzi šestnástkami, domáci poľavili, hostia nevystrelili na bránu ani jednu strelu. Výsledok zápasu v 85. min. upravil Petreje na 4:0. V slušnom zápase zaslúžene zvíťazili domáci.
Handlová – N. Rudno 6:0 (2:0), Špánik 2, Pekár 2, Bilčík, Rendek. Hadnlovskí priaznivci si prišli vychutnať ďalšie vysoké víťazstvo Baníka. V hre domácich rozhodovala rýchlosť spojená s dobrou kombináciou. Skóre otvoril v 19. min. Bilčík a druhý úspech pridal o päť minút Špánik. Tesne po zmene strán zvýšil na 3:0 Špánik po prihrávke Rendeka. Hráčom hostí slúži ku cti, že hrali otvorene. Ich ťahúňmi útokov boli bratia Cebákovci, z ktorých Milan trafil do bočnej žrde. Keď postupne hosťom ubúdalo síl, domáci v pohode zužitkovali prevahu ďalšími gólmi. V 70. min. Pekár hlavou, o minútu Rendek krížnou strelou do vinkla a opäť Pekár hlavou uzatvorili víťazstvo domácich. Na mužstve Handlovej výrazne badať rukopis trénera Veterníka, ktorý bol s hrou i výsledkom spokojný.
1. Handlová 7 6 1 0 26:4 19
2. Kolačno 6 5 1 0 22:5 16
3. Opatovce 7 4 0 3 13:6 12
4. Pravenec 6 4 0 2 16:12 12
5. Pečeňany 7 3 2 2 14:14 11
6. Hradište 7 3 1 3 13:14 10
7. Krásno 7 3 0 4 20:15 9
8. M. Hradná 7 3 0 4 18:15 9