Architekt vo vypracovanej štúdii navrhol uzavrieť námestie zástavbou, ktorá by sa nachádzala ešte pred kanalizačným zberačom, čím by sa vytvoril priestor pre oddychovú zónu. „Námestie by mal tvoriť štvorec sto krát sto metrov, ktorý bude ohraničený nákupným strediskom Juh, novostavbou s bytovými jednotkami, Kauflandom a budovou bývalého bitúnku,“ uviedol primátor mesta Peter Baláž.
Na predmetnom území sa však stále nachádzajú stavby, ktoré sú skolaudované na dobu neurčitú. Majiteľom jednej z nich, herne s názvom Bronx, je Vladimír Andel. Primátor na mestskom zastupiteľstve informoval, že vlastník nie je ochotný svoju stavbu zrušiť. Pôvodne totiž existoval návrh, že Mesto mu po odstránení Bronxu za podmienok schválených MsZ výhodne predá časť pozemku na výstavbu nového objektu v priestore, ktorý bol navrhnutý. Ešte predtým bol vlastník podľa slov primátora pozvaný na odbor výstavby, životného prostredia a vyvlastňovacieho konania, kde bol informovaný o zámeroch mesta. Vladimír Andel však ponuku odmietol. Preto sa uskutočnil rozhovor s primátorom mesta a hlavným kontrolórom Ottom Hodálom. Obaja však na mestskom zastupiteľstve potvrdili, že majiteľ Bronxu zotrval v pôvodnom presvedčení. K tejto záležitosti sa Vladimír Andel pre Topoľčianske noviny odmietol vyjadriť.
Architekti pri vypracovávaní štúdie vychádzali z toho, že pozemky, na ktorých by sa námestie malo nachádzať, sú vo vlastníctve mesta. Pokiaľ však majiteľ Bronxu nebude s odstránením stavby súhlasiť, námestie sa podľa navrhovanej štúdie nebude môcť vybudovať. „Musíme rešpektovať vlastnícke vzťahy,“ zdôraznil primátor. Členovia mestského výboru sa zaviazali záležitosť s Vladimírom Andelom prebrať na svojom rokovaní. Katarína Markovičová však zatiaľ dohodu nepotvrdila: „Záležitosť sme ešte neuzavreli. Budeme rokovať naďalej, aby sme dosiahli spokojnosť na strane obyvateľov sídliska, ale aj Vladimíra Andela ako podnikateľa.“