V. LIGA západ V derby zápase uspeli šťastnejší hostia z radošiny

V. liga Západ
Jacovce – Čáčov 4:1 (1:0). Jacovce začali náporom, keď hneď v 3. min. po krásnom centri domáci Bajzík vsietil prvý gól. Do konca prvého polčasu sa hostia snažili stav výsledku vyrovnať, čo sa im podarilo až v druhom polčase, a to v 59. min. gólom Kukliša. Domáci však hosťom nič nedarovali a v 67. min. Junas strelil gól – 2:1. Po pár minútach útokom Bajzíka zvýšili skóre na 3:1 pre domácich. Zápas ukončil posledný útok na bránu hostí a zakončením bol štvrtý gól v ich sieti. Rozhodoval: Pádar, počet divákov: 300.
nGóly: Bajzík 2, Junas, Kolbik – Kukliš. JACOVCE: Božik - Bracho, Ladický, Švec, Oravec, Toman, Ďurček, Uhrík, Bajzík, Mičina, Junas, striedal: Jankeje, Ondruška, Kolbik.
Prašice – Radošina 0:2 (0:0). Do polčasu bol stav medzi mužstvami vyrovnaný, podľa divákov prebiehal na priemernej úrovni. Na začiatku druhého polčasu zapracovali hostia a svojou aktivitou v 48. a 78. min. zvýšili svoj stav na 0:2. O oba góly sa postaral Juraj Piršel. Do konca zápasu si svoje skóre aj udržali, čím zápas skončil 0:2 pre hostí. Rozhodoval: Tubl, počet divákov: 250
nGóly: Juraj Piršel 2. PRAŠICE: Slama - Krasula, Kišac, Pikna, Herda, V. Ďurík, Vaňovič, Šmatlák, Grznár, Streďanský, Želiska, streidali Martinček, Delič, Bajzík. RADOŠINA: Klačanský - Ďaďan, Bartošek, Rosival, Oravec, Jankovič, Varga, Gosa, Kováčik, Krajčík, Piršel, striedali Mikulaš, Kubovič.
Krakovany – Tovarníky 6:0 (2:0). Domáci chceli konečne zmazať nulu v kolónke víťazstiev a do súpera sa pustili s chuťou. Už v 18. min. po prihrávke Pekarčíka otvoril skóre Žák. Ďalšiu šancu zablokovala Duchoňovi obrana hostí, aby v 32. min. po rohovom kope hlavičkou zvýšil na 2:0. Až do konca polčasu potom nasledoval festival nepremenených šanci Krakovancov – Duchoň tri razy a Pekarčík raz (ani do prázdnej brány) netrafili. Po polčase sa zdalo, že sa domáci uspokojili s daným stavom, keď dosť nečakane Strecký krížnou strelou zvýšil na 3:0. Vaško v drese hostí nastrelil brvno a domácich to vyburcovalo a pridali. Najprv zahodili Strecký, Bejdák, Kabát, no potom po samostatných únikoch Pavlovič, Kabát a dorastenecký debutant Krajčo nastrieľali ďalšie tri góly, čím domáci prelomili streleckú nemohúcnosť.

nGóly: 18. Žák, 32. Duchoň, 53. Strecký, 82. Pavlovič, 84. Kabát, 89. L. Krajčo. TOVARNÍKY: Fico – Caránek, Pavlovič, Martinka, Vaško, Bystriansky, Šišmič (Detko), Fráter, Hájovský, Jančovič (Múčka), Macko
Gbely – Hlohovec 4:2 (1:0), Kúty – Dvorníky 7:0 (4:0), V. Kostoľany – B. Mikuláš 3:2 (1:2), Jalšové – Trebatice 6:0 (4:0), Mor. Sv. Ján – Petrova Ves 3:0 (0:0).
1. Jalšové 8 8 0 0 36:3 24 (+12)
2. Kúty 8 6 0 2 16:4 18 (+6)
3. Dvorníky 8 5 1 2 21:19 16 (+4)
4. Gbely 8 5 0 3 26:13 15 (+3)
5. Radošina 8 4 3 1 13:8 15 (+3)
6. Hlohovec 8 5 0 3 19:15 15 (+3)
7. Mor. Sv. Ján 8 5 0 3 15:15 15 (+3)
8. V.Kostoľany 8 3 2 3 16:17 11 (-1)