prievidzské súťaže

MObl. PRIEVIDZA
Biskupice - Pečeňany 3:0 (1:0), J. Jánošík, R,Hrubý, P. Krištof. ČK: 59. Podolák – 59. Pitlovaný. Derby zápas sa hral prevažne medzi šestnástkami. Už v 3. min. z nevinnej akcie dorazil J. Jánošík na 1:0. V druhom polčase R. Hrubý obehol celú obranu, kde bol faulovaný a nariadený pokutový kop aj premenil. V 85. min. P. Krištof strelou z dvadsiatich metrov vymietol pavučinu a stanovil na konečných 3:0 pre domácich.
Hradište – Bojnice 4:1, Mikláš 2, Katrena, Šimulka – Hofman. Lepšie mužstvo bolo Hradište, Bojnice neohrozili bránu a bránili všetkými hráčmi. Góly padli po dvoch jedenástkach, centri a štvrtý gól po hlavičke.
Rybany - Nitrianske Rudno 0:3 (0:1), Barta 3. Hostia pôsobili zohratejším dojmom a v zápase zaslúžene vyhrali, keď sa hetrikom prezentoval Barta.
Kolačno – Malá Čausa 1:0 (0:0), 68. T. Martoš. Domáci od začiatku pritlačili pred svoju šestnástku, premárnili viacero príležitostí a dokonca v 30 min. nepremenili pokutový kop. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, avšak domáci z viacerých príležitostí vyťažili gól len po nacvičenom signále, keď sa presadil Tomáš Martoš.
Veľký Klíž – Pravenec 1:0 (0:0), 50. R. Chrenko. Domáci naladení výhrou z Krásna chceli aj doma predviesť pekný futbal. Proti ich rozhodnutiu však stál veľmi kvalitný súper z Pravenca, ktorý prišiel uhrať aspoň bod, čo sa mu aj v prvom polčase taktickou hrou podarilo. Cez prestávku domáci tréner Mlátec zvýšil hlas, čo bolo vidieť na hre domácich v druhom polčase. Zlepšili pohyb a dostavili sa aj šance. Jednu z nich v 59. min. hlavou premenil Chrenko. Ďalšie tutovky Vaňa a Najmana zostali nevyužité, alebo keď bol predklonený brankár, pomohla mu žrď.
Malá Hradná – Diviacka Nová Ves 2:1, (1:1). Tomuto zápasu by viac slušala remíza a takmer aj zápas skončil 1:1. V nadstavenom čase sa však domáci presadili a vyhrali najtesnejším rozdielom.
Handlová – Opatovce n/N. 5:1 (2:0), Lošonczi 2, Uríček 2, Špánik – Petreje.
Baník potvrdil rolu favorita aj proti nováčikovi, ktorý pricestoval s výbornom vizitkou dvoch výrazných víťazstiev. V 20. min. Uríček prízemnou strelou otvoril skóre. Ďalšie šance Bilčíka, Lošoncziho a Uríčka nepriniesli zvýšenie stavu. Hostia ojedinele vyrážali do útoku, kde sa však Petreje s Weissom nepresadili. V 36. min. efektne spracoval prihrávku Lošonczi a strelou z voleja upravil na 2:0. Po zmene strán Špánik z 11 m zvýšil na 3:0 za faul na Klačanského. Čestný úspech dali Opatovčania po kope z rohu z hlavičky Petrejeho. Baník v stálom tlaku zaznamenal v 64. min. štvrtý úspech Ločonczim. Od 68. min. dohrávali hostia bez vylúčeného Petreja. Baník záverečnú dvadsaťminútovku odohral na polovici súpera a zakončil výsledok na 5:1 dorážkou Uríčka.
Lehota p/Vt. – Krásno 0:0.Toľko nepremenených šancí, čo videli lehotskí fanúšikovia zo strany domácich, sa vari nedá vidieť ani v európskom pohári. Aj hostia si vypracovali dobré šance, ale doslova utrpeli remízu vďaka výbornému výkonu svojho brankára. Zápas bol hraný vo veľmi slušnej atmosfére.
1.Handlová 9 7 2 0 32:6 23
2.Kolačno 9 6 1 2 23:9 19
3.Pravenec 9 6 0 3 23:15 18
4.Opatovce 9 5 0 4 19:11 15
5.Lehota 9 4 3 2 16:11 15
6.N. Rudno 9 5 0 4 16:18 15
7.Pečeňany 9 4 2 3 17:18 14
8.Hradište 9 4 1 4 18:17 13