Pondelok, 20. november, 2017 | Meniny má Félix

Martin bez straty na čele

Martin – Topoľčany 4:0 (3:0, 0:0, 1:0) Martin je viacnásobný majs-ter Slovenska a keďže minulý týždeň hral kvalifikáciu do Ligy Majstrov žien, bol posilnený o viaceré hráčky z reprezentácie SR a ostatných klubov na Slovensku, z ktorých niektoré nastúpili aj proti Topoľčanom. Hráčky Topoľčian naopak vycestovali opäť oslabené, keď tentokrát chýbala opora obrany K. Mináriková, ale v bránke pre zmenu nastúpila A. Kolesárová, ktorá bola na toto stretnutie uvoľnená zo Slovana Bratislava. Tréneri Mihalik a Lepey mali k dispozícii síce užší káder, ale opäť sa snažili jednotlivé formácie spojiť tak, aby boli Topoľčany Martinu dôstojným súperom, čo sa nakoniec aj podarilo. V úvodnej tretine mali viac z hry domáce hráčky, ktoré svoju prevahu vyjadrili tromi gólmi, ale aj hosťujúce hráčky sa dostávali do sľubných pozícií. Druhá tretina sa hosťujúcim hráčkam vydarila najviac, keď v tejto časti hry mali hosťujúce hráčky viacero dobrých príležitostí po dobrých kombináciach celých pätiek, avšak skórovať sa im opäť nepodarilo. Tretia tretina sa podobala tej predchádzajúcej, keď hráčky Topoľčian opäť ukázali bojovnosť, odvahu a aj nasadenie, lebo aj v tejto časti hry boli pre Martin minimálne vyrovnaným súperom. Martin v tretej tretine už len prikrášlil výsledok na konečných 4:0, avšak dievčatá z Topoľčian sa opäť presvedčili, že dokážu hrať vyrovnanú partiu aj so silným súperom. V tejto súvislosti je potrebné si uvedomiť, že hokejisti Martina sa minulý týždeň v Európskom pohári dostali medzi najlepšiu osmičku a proti Topoľčanom nastúpili takmer v podobnom kádri, v akom hrali kvalifikáciu na tento pohár – teda posilnené aj o iné hráčky. Topoľčany napriek tomu uhrali veľmi dobrý výsledok, keď naviac dosiahli aj gól, ktorý však rozhodcovia nečakane neuznali. Za bojovnosť, herné nasadenie a disciplínu si všetky hráčky zaslúžia pochvalu. V bráne veľmi dobre chytala Kolesárová a všetky hráčky podali výkon na hranici svojich schopností. l HC: Kolesárová – Augustínová, Mináriková, Sedlárová – Orelová, Lepeyová, Bernátová, Sajková, Drličková, K. Čerňanová, Mihaliková, Kyselová, Zvadová. Ost. výsledky: Poprad – Martin 2:13, Poprad – Sp. N. Ves 6:7, B. Bystrica – Prešov 0:5. 1. Martin 4 4 0 0 26:3 12 2. Sp. N. Ves 5 3 0 2 25:16 9 3. Prešov 5 3 1 1 10:5 9 4. Zvolen 4 1 2 1 8:11 5 5. Poprad 5 2 0 3 22:28 4 6. Topoľčany 5 1 1 3 13:20 4 7. B. Bystrica 4 0 0 4 1:24 0 V ďalšom kole nastúpia Topoľčany na domácom ľade proti poslednej Banskej Bystrici (20. 10. o 19.30 h).