Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Víťazom turnaja sa stali Tovarníky

Deviaty ročník turnaja O pohár predsedu ObFZ Topoľčany mal svoje pokračovanie v športovej hale v Topoľčanoch túto sobotu.

Víťazné mužstvo z Tovarník preberá putovný pohár z rúk predsedu ObFZ Topoľčany Pavla Šípoša a sponzora Miloša Kopeckého.Víťazné mužstvo z Tovarník preberá putovný pohár z rúk predsedu ObFZ Topoľčany Pavla Šípoša a sponzora Miloša Kopeckého. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

TOPOĽČANY. Na turnaji sa vrátane kvalifikácii predstavilo celkovo 22 družstiev. Turnaj začal prakticky už 6. januára, kedy sa rozohrala kvalifikácia. V nej uspeli Kovarce a Chrabrany, ktoré sa tak prebojovali do finálového turnaja. Hralo sa opäť v štyroch skupinách po štyri celky, najlepší dvaja postúpili do štvrťfinále.

Prvenstvo z minulého roku obhajovali Prašice, ktoré si vo finále poradili s Jacovcami najtesnejším rozdielom - 1:0. Prašice sa aj v tomto roku dostali až do finále, kde však nestačili na Tovarníky. Práve mužstvo vedené trénerom Miroslavom Kastelovičom sa stalo víťazom IX. ročníka tohto turnaja. Tovarníky tak na tomto turnaji triumfovali po prvýkrát v histórii.

Skryť Vypnúť reklamu

SKUPINA A

V prvej skupine na seba narazili obhajca prvenstva z minulého roka Prašice, ku ktorým sa pridali Oponice (vypadli v minulom roku vo štvrťfinále), Nitr. Blatnica (vyhrala turnaj v roku 2007) a kvalifikant z Kovariec.

Výsledky: Prašice - Kovarce 1:0 (Bajtala). Nitr. Blatnica - Oponice 0:2 (Tóth, Matej Ambróz). Kovarce - Oponice 0:1 (Matej Ambróz). Prašice - Nitrianska Blatnica 2:1 (Grznár, Bajtala - Herák). Nitr. Blatnica - Kovarce 0:1 (Miro Mekýš). Oponice - Prašice 1:0 (Matej Ambróz).

1. Oponice 3 3 0 0 4:0 9

2. Prašice 3 2 0 1 3:2 6

3. Kovarce 3 1 0 2 1:2 3

Skryť Vypnúť reklamu

4. Nitr. Blatnica 3 0 0 3 1:5 0

V prvej A skupine si najlepšie počínali Oponice, ktoré v základnej skupine vyhrali všetky tri zápasy a nedostali ani jeden gól. V priamom súboji o prvé miesto porazili najtesnejším rozdielom Prašice. Kovarce za jednu výhru skončili tretie a tabuľku uzatvára Nitr. Blatnica.

SKUPINA B

V druhej skupine sa stretli Radošina, Krtovce (minulý rok vypadli vo štvrťfinále s neskorším víťazom turnaja), Rajčany (minulý rok to dosiahli do štvrťfinále) a V. Dvorany (na turnaji obsadili tretie miesto).

Výsledky: Radošina - Krtovce 0:1 (Maruna). Rajčany - Veľké Dvorany 1:3 (J. Dovalovský - Šnirc, T. Zachar, T. Rybanský). Krtovce - Veľké Dvorany 0:0, Radošina - Rajčany 3:3 (Pavlovič 2, D. Jankovič - Poluch, J. Dovalovský, M. Dovalovský). Rajčany - Krtovce 3:1 (J. Dovalovský 2, M. Dovalovský - P. Oravec). Veľké Dvorany - Radošina 2:1 (T. Jančovič, M. Šobáň - Rosíval).

Skryť Vypnúť reklamu

1. V. Dvorany 3 2 1 0 5:2 7

2. Rajčany 3 1 1 1 7:7 4

3. Krtovce 3 1 1 1 2:3 4

4. Radošina 3 0 1 2 4:6 1

Skupina B bola veľmi vyrovnaná a pred posledných zápasom mohol postúpiť každý. Najlepšie však svoju rolu zvládli V. Dvorany, ktoré po dvoch víťazstvách a jednej remíze získali sedem bodov. Druhé miesto si lepšiemu vzájomnému zápasu vybojovali Rajčany. Krtovce so štyrmi bodmi skončili na treťom mieste, tabuľku uzatvára Radošina.

SKUPINA C

V tretej skupine sa predstavili Tovarníky (minulý rok si vybojovali tretie miesto), Nemčice (turnaj vyhrali v roku 2005, minulý rok však nepostúpili zo skupiny), Krušovce A a Krnča.

Výsledky: Tovarníky - Nemčice 0:0, Krušovce A - Krnča 2:2 (R. Patrovič, T. Poláček - P. Minárik, R. Lendvay). Nemčice - Krnča 2:0 (Matušík, L. Višňovský). Tovarníky - Krušovce A 4:1 (J. Bačík 3, L. Krajčík - T. Latka). Krušovce A - Nemčice 0:0, Krnča - Tovarníky 0:1 (R. Gál).

1. Tovarníky 3 2 1 0 5:1 7

2. Nemčice 3 1 2 0 2:0 5

3. Krušovce A 3 0 2 1 3:6 2

4. Krnča 3 0 1 2 2:5 1

V tretej skupine zvíťazili Tovarníky, ktoré zaváhali len v úvodnom zápase s Nemčicami. Druhé Nemčice v základnej skupine nedostali ani gól a s piatimi bodmi postúpili do štvrťfinále. Krušovce A a ani Krnča nevyhrali ani v jednom zápase.

SKUPINA D

V poslednej skupine sa predstavil najúspešnejší celok turnajov ObFZ - Jacovce (už trikrát triumfovali na tomto podujatí, naposledy v roku 2006). K nim sa pridali Hrušovany (víťaz vôbec prvého turnaja ešte z roku 2002), Bojná (víťaz turnaja v roku 2008) a kvalifikant z Chrabrian.

Výsledky: Jacovce - Chrabrany 0:1 (R. Pastva). Hrušovany - Bojná 2:3 (T. Daňovič, S. Štrbavý - J. Trávnik 2, L. Lukačovič). Chrabrany - Bojná 1:0 (R. Lang). Jacovce - Hrušovany 1:0 (M. Švec). Hrušovany - Chrabrany 0:3 (R. Lang, M. Hano, E. Kotešovský). Bojná - Jacovce 1:1 (T. Jančovič - V. Jankeje).

1. Chrabrany 3 3 0 0 5:0 9

2. Bojná 3 1 1 1 4:4 4

3. Jacovce 3 1 1 1 2:2 4

4. Hrušovany 3 0 0 3 2:7 0

V poslednej skupine sa predstavili favoriti z Bojnej a Jacoviec. Na prekvapenie však nad všetkými vyčnieval kvalifikant z Chrabrian, ktorý opäť nedostal v základnej skupine ani gól. O druhom postupujúcom rozhodol posledný zápas Bojná - Jacovce, ktorý sa skončil remízou, no Bojná zahodila ešte pokutový kop. Jacovce sa teda museli uspokojiť s tretím miesto a prekvapujúco nepostúpili. Štvrté bez bodu skončili Hrušovany.

ŠTVRŤFINÁLE

Oponice - Rajčany 0:2

Góly: 7. J. Dovalovský, 15. Poluch.

V prvom štvrťfinále začal víťaz A skupiny príliš opatrne, a tak už v úvodných minútach nastrelili Rajčany tyč. V ďalšom priebehu sa presadil J. Dovalovský. Oponice v záverečnom tlaku neuspeli a po brejku Rajčian inkasovali aj po druhýkrát.

V. Dvorany - Prašice 1:1 (3:4 na pok. kopy)

Góly: 7. T. Zachar - 8. R. Delič.

Ani v druhom štvrťfinále nepostúpil víťaz skupiny. Vedenia sa ujali V. Dvorany, ktoré premenili pokutový kop po faule brankára Prašíc. Z následného protiútoku však Prašice vyrovnali a rozhodnúť museli pokutové kopy. Prvé tri penalty obe mužstvá premenili, a tak musela rozhodnúť rýchla smrť. Postup Prašíc v štvrtej sérii zabezpečil hrajúci tréner V. Halo.

Tovarníky - Bojná 1:1 (5:4 na pok. kopy)

Góly: 11. Grác - 6. T. Jančovič.

Hneď na začiatku namieril Gál do tyče. Na druhej strane sa Bojná ujala vedenia v 6. min. Tovarníkom sa po biliardovej akcie podarilo vyrovnať v 11. min. Viac gólov nepadlo a opäť rozhodli penalty. V tretej série mala Bojná postup vo svojich rukách, ale rozhodujúcu penaltu nepremenila. V náhlej smrti sa usmialo šťastie na Tovarníky.

Chrabrany - Nemčice 0:1

Gól: 11. Desat.

V poslednom štvrťfinále sa streli dve mužstvá, ktoré na turnaji nedostali ešte ani jeden gól. Hral sa futbal so šancami na oboch stranách, ale brankári držali svoje mužstva v hre o semifinále. Napokon rozhodla 11. min., kedy sa prekrásnou strelou prezentoval Desat a posunul Nemčice medzi najlepšiu štvorku.

SEMIFINÁLE

Rajčany - Tovarníky 0:0 (2:3 na pok. kopy)

V prvom semifinále sa hral opatrný futbal. Tovarníky pôsobili kombinačnejším dojmom, Rajčany sa spoliehali prevažne na brejky. Obrovskú tutovku spálil Gál, ale napálil len do brankára. Rozhodnúť museli opäť penalty. Rajčany mali postup na dosah, ale v záverečnej tretej sérii neskórovali. Tovarníky opäť mali v penaltách viac šťastia a išli do finále.

Prašice - Nemčice 0:0 (4:3 na pok. kopy)

Ani v druhom semifinále nepadol gól. V úvode mali viac z hry Nemčice, ale postupne sa hra vyrovnala. Obe mužstvá mohli v závere strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale napokon sa rozhodovalo v penaltách. Po troch sériách bol stav vyrovnaný 2:2, v rýchlej smrti uspel obhajca z Prašíc.

O 3. MIESTO

Rajčany - Nemčice 0:3

Góly: 5., 6. a 12. L. Višňovský.

Útočník Nemčíc L. Višňovský si lepšie načasovanie na strelenie hetriku nemohol ani vybrať. Rajčanom strelil tri utešené góly, a tak rozhodol o celkovom treťom mieste. Rajčany sa síce snažili, ale skórovať sa im už v závere nepodarilo.

FINÁLE

Tovarníky - Prašice 2:0

Góly: 16. Chrkavý, 17. Gál.

Finále sa hralo až dvadsať minút. V úvode panovala na palubovke nervozita, obe mužstvá si vypracovali po jednej šanci. V 13. min. sa ocitol v obrovskej šanci Paulovič z Tovarník, ale namieril vedľa. Na druhej strane zahodil tutovku Delič. V 16. min. vyšlo Tovarníkom prečíslenie a po akcii Paulovič - Chrkavý bolo 1:0. O pár sekúnd sa presadil aj Gál a prakticky bolo rozhodnuté. V závere ešte Gál trafil tyč.

Konečné poradie:

1. Tovarníky

2. Prašice

3. Nemčice

4. Rajčany

Hneď po finálovom zápase odovzdali hlavní organizátori ceny pre najlepších. Najskôr jeden z hlavných organizátorov v zastúpení p. Mária Kyjaka odovzdal všetkým ôsmim mužstvám, ktoré sa prebojovali do štvrťfinále, 50 eurové poukážky na nákup športových potrieb.

Potom sa už oceňovali jednotlivci. Ceny odovzdával predseda ObFZ Pavol Šípoš a sponzor Miloš Kopecký. Najlepším strelcom turnaja sa stal Ján Dovalovský (Rajčany). Za najlepšieho hráča bol vyhlásený Peter Desat (Nemčice) a najlepším brankárom sa stal Martin Ondruš (Tovarníky).
O starostlivý priebeh zápasov sa starala rozhodcovská trojica Milan Rybanský ml., Martin Pavlík a Jozef Šlosár.

turnaj vyhrali futbalisti z tovarník.

Turnaj vyhrali futbalisti z Tovarník.

S druhým miestom sa museli uspokojiť Prašice.

Tretie skončili na turnaji Nemčice.

Štrvté miesto si vybojovali Rajčany.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 4. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 5. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 6. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku
 7. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov
 8. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom?
 9. Zákazníkov čoraz častejšie zaujíma pôvod výrobkov, ktoré kupujú
 10. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku
 1. Vynašli sme sa aj v čase korony. 3D showroom očaril klientov.
 2. Videobanking. Nová éra bankovania je tu
 3. Prokrastinujete? 5 overených tipov, ako nestratiť radosť z práce
 4. Mimoriadny úspech značky Toyota na Slovensku v roku 2020
 5. Pandémia urýchlila zavádzanie nových technológií vo firmách
 6. Pandémia presúva zákazníkov do online priestoru
 7. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
 8. Najobľúbenejšie auto Slovákov je opäť ŠKODA
 9. PLANEO Elektro funguje aj počas lockdownu - má akčný výpredaj
 10. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente?
 1. Mozog Penty na kolenách: Aký je Hačšákov príbeh v Pente? 31 569
 2. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste? 29 420
 3. Sedem najznámejších pyramíd v Mexiku 12 989
 4. 10 vecí, pre ktoré sa oplatí navštíviť Dominikánsku republiku 10 278
 5. SME.sk zaznamenalo rekordný nárast záujmu čitateľov 9 387
 6. Ohlúpli sme počas Covid roka? 8 021
 7. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 640
 8. Produkujeme viac odpadu, kompostujeme len tretinu 6 798
 9. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 6 489
 10. Zima v koži atopika: aká je starostlivosť o pokožku s ekzémom? 4 898
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Topoľčany a Partizánske - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Topoľčany

Hokejisti nevyužili presilovky, rozhodli až nájazdy

Topoľčany v ďalšom kole na domácom ľade privítali Dubnicu.

Topoľčany doma vyhrali až po nájazdoch.

Manažér Kovariec: „V amatérskom futbale je každý jeden fanúšik potrebný.“

V štvrtej lige Juhovýchod sú druhým účastníkov nášho regiónu OFK Kovarce.

Kovarce aktuálne pôsobia v IV. lige Juhovýchod. V sezóne 2017/2018 vyhrali okresnú súťaž. Zľava predseda ObFZ Topoľčany Pavol Šípoš, kapitán Kovariec Daniel Kutňanský, člen ŠTK ObFZ Topoľčany Milan Krajčík a starosta obce Kovarce Andrej Čopík.

V Partizánskom zaplatia za komunálny odpad rovnako ako vlani

Partizánčania v roku 2021 zaplatia za odvoz a likvidáciu komunálneho odpadu rovnakú sumu ako v roku 2020, respektíve o deväť centov menej.

Ilustračná fotografia

Obce sa pripravujú na testovanie, v Solčanoch testovanie neprebehne

V najväčšej obci Topoľčianskeho okresu sa počas najbližšieho víkendu neuskutoční celoplošné skríningové testovanie na koronavírus.

Dlhým radám má zamedziť online prihlasovanie.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Frajeri jazdili autom po zamrznutej priehrade, prelomil sa ľad

Ľad si zmýlili s cestou. Mementom pre všetkých by mali byť tragédie, ktoré sa na Oravskej priehrade stali, no zdá sa, že ľudia sú nepoučiteľní.

Polícia pátra po Ľubošovi Blahovi

Policajti hľadajú Ľuboša Blahu z Hornej Vsi.

Ščasný: Máme na stred II. ligy, bez posíl tu nebudem

Už teraz je neskoro, vie tréner Nitry po vyhorení so Šamorínom.

Už ste čítali?