Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Topoľčianski florbalisti postúpili do baráže

V športovej hale v Žiline sa v nedeľu 21. marca rozhodovalo o víťazovi III. najvyššej slovenskej florbalovej ligy – región stred až v poslednom zápase medzi domácimi Žilinou a Topoľčanmi.

Topoľčany vyhrali III. ligu.Topoľčany vyhrali III. ligu. (Zdroj: ARCHÍV KLUBU)

V športovej hale v Žiline sa v nedeľu 21. marca rozhodovalo o víťazovi III. najvyššej slovenskej florbalovej ligy - región stred až v poslednom zápase medzi domácimi Žilinou a Topoľčanmi.

TOPOĽČANY. Prvá tretina bola vyrovnaná akoby sa na „finále" očakávalo. Oba tímy hrali vyrovnane a šance boli na obidvoch stranách. Zlé striedanie topoľčianskych obrancov potrestali domáci prvý gólom. No neubehlo veľa času a už bolo vyrovnané. No o necelú minútu sa do vedenia dostali aj Rebeli a pred koncom prvej tretiny sa im podarilo zvýšiť náskok o dva góly. Stav po prvej tretine tak bol 1:3.

Na začiatku druhej tretiny sa podarilo vďaka využitej presilovej hre Žiliny znížiť na rozdiel jedného gólu. No Topoľčany hrali vo väčšom tempe, bez ďalšieho vylúčenia v tejto tretine sa im podarilo streliť ďalších 5 gólov, čo zaskočilo súpera. Po druhej tretine svetelná tabula ukazovala stav 2:8.

Na začiatku tretej tretiny sa stav opäť menil, keď Rebeli pridali ďalší gól, no domáci ešte neskladali zbrane a presadili sa aj oni. Vysoký náskok však spôsobil, že hostia začali povoľovať na tempe, čo domáci vyžili a strelili ďalšie dva góly. Topoľčany nato rýchlo odpovedali tromi gólmi, a to bolo z ich strany všetko. Žilina nabudená dvoma presilovkovými gólmi ešte vycítila poslednú šancu niečo spraviť z výsledkom, no Topoľčany si pred záverečnou sirénou udržali trojgólový náskok. Zápas tak nakoniec skončil 10:13 v prospech ŠK Rebels 91 Topoľčany.

Na prvom mieste sa teda umiestnili Topoľčany a vybojovali si tak priamy postup do barážovej skupiny o II. ligu. Druhá FBC Grasshoppers AC Uniza Žilina „dorast" si zahrá ešte baráž o postup do barážovej skupiny.