TOPOĽČANY. V závere uplynulého víkendu sa tancovalo nielen v Dome kultúry, ale aj pred ním. Každý zo 60 tanečných súborov a 2 200 tanečníkov sa chcel na svoje vystúpenie pripraviť čo najlepšie, a tak sa trénovalo na každom voľnom kúsku miesta.
Počas 18. ročníka súťaže moderného tanca TOP DANCING sa na parkete Čapkárne pretancovalo vyše 30 hodín. „V piatok aj v sobotu ráno sme začínali o siedmej ráno a končili o jedenástej večer," povedala nám organizátorka a porotkyňa Katarína Roháčová.
Spomedzi súťažiacich bola najviac spokojná s deťmi a juniormi, ktorí ju prekvapili. „Deti tancujú s oveľa väčším nadšením a radosťou. Vidno, že tanec majú naozaj radi," skonštatovala.
V Topoľčanoch sa predstavilo celé tanečné Slovensko, o čo svedčí aj krátky pohľad do listiny víťazov. V scénických choreografiách získal víťazstvo Bobolet Košice, v break dance boli najlepší Silent family z Handlovej, v show choreografiách Drem z Považskej Bystrice a cenu si odniesla aj Hip-hopová fakulta z Bratislavy.
Podľa porotkyne Ivety Višňovskej z Trebišova úroveň TOP DANCING z roka na rok stúpa. „Dovolím si tvrdiť, že v Topoľčanoch je najkvalitnejšia súťaž na Slovensku, čo sa týka úrovne. Stretávajú sa tu ľudia naozaj z celej republiky, sú zastúpené všetky vekové kategórie aj tanečné štýly a žánre. Počas súťaže je sa na čo pozerať, akurát je na to málo času," dodala porotkyňa.