V Urminciach sa kopali tri penalty

V Nitr. Blatnici sa nedohralo, pretože hostia odišli z ihriska predčasne.

Tovarníky v poslednom kole remizovali s Bojnou 4:4.Tovarníky v poslednom kole remizovali s Bojnou 4:4. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

TO B/N. Streda - Preseľany 2:2 (1:2)

Góly: 29. Lacika, 50. Vaňo (11 m) - 20. Kopec, 21. Kolesár.

Zápas začali lepšie hostia, ale prvú šancu mali domáci v 8. minúte, ale Vaňovu strelu kryl brankár. Ten istý hráč v 14. minúte strieľa z uhla nad bránku. Hostia pohrozili v 17. minúte Kolesárom, ale jeho strelu brankár nohami vyrazil. V 20. minúte sa hostia už ujali vedenia, keď Kopec hlavou po rohu skóroval. O minútu nestarnúci Kolesár nekompromisne skóroval na 0:2. Domáci znížili Lacikom v 29. minúte, keď si strelu do bránky tečoval obranca hostí. Potom v 35. min. domáci Chuťka posadil na zadok obrancu hostí, ale jeho strela neskončila v sieti. Druhý polčas začal náporom domácich, ktorí aj v 50. minúte vyrovnali z penalty po faule na Vaňa a sám postihnutý penaltu aj premenil. Potom sa hralo medzi šestnástkami až do 71. minúty, keď Kolesár nastrelil brvno a vzápätí Bílik prestrelil bránku z 10 metrov. Potom mali dve šance domáci, Šišmič ani Vaňo neuspeli. Hostia tiež zahodili dve tutovky Kolesárom. Zápas sa tak skončil remízou.

Oponice - Rajčany 3:2 (1:1)

Góly: A. Tóth 2, D. Macho - J. Rodina, J. Dovalovský.

Zápas sa odohrával vo svižnom tempe z oboch strán. Prvú šancu zahodili hostia, keď nastrelili brvno. V ďalšom priebehu mali niekoľko šancí domáci, v 17. minúte po ruke hosťujúceho hráča sa Oponice z penalty ujali vedenia - 1:0. V 37. minúte po chybe obrany hostia vyrovnali. V druhom polčase sa hral opäť futbal na slušnej úrovne, kde sa šance striedali na oboch stranách. V 55. minúte sa hostia opäť po chybe domácej obrany ujali vedenia, ale hneď o minútu domáci vyrovnali na 2:2. V 83. minúte najlepší hráč na ihrisku A. Tóth spečatil výhru domácich.

Tovarníky - Bojná 4:4 (2:1)

Góly: A. Žurek 3, R. Gál - M. Zvozil 2, P. Pavlík, M. Turčan.

Diváci v Tovarníkoch videli veľmi kvalitné stretnutie, v ktorom padlo až osem gólov. Líder a víťaz súťaže MO Topoľčany viedol v zápase už 2:0, no Bojná vyrovnala na 2:2. Opäť po góle A. Žureka sa domáci dostali do vedenia 3:2, ale hosťom sa podarilo opäť vyrovnať. V závere strhol víťazstvo na domácu stranu R. Gál, ale v poslednej minúte nariadený pokutový kop premenila Bojná - 4:4.

Urmince - Hrušovany 5:4 (4:1)

Góly: 6., 11., 29. (11 m) a 79. (11 m) Balážik, 21. (11 m) P. Sporina, - 36. a 53. J. Candrák, 70. a 86. T. Daňovič.

Hostia si hneď v úvode vytvorili dve gólové príležitosti, ale zaváhali. V 6. minúte prvú útočnú akciu domácich úspešne zakončil Balážik po prieniku do šestnástky - 1:0. O päť minút neskôr unikol Balážik obrane hostí a sólo zakončil svojim druhým gólom. V 21. minúte nedovolene v šestnástke zastavil Lučanského brankár Žovic, za čo dostal červenú kartu a nariadený pokutový kop premenil Sporina - 3:0. V 29. minúte zasa obrana hostí nedovolene zastavila Balážika, ktorý sám pokutový kop premenil na 4:0. V 36. minúte zaútočili hostia a centrovanú loptu zblízka hlavou poslal Candrák do siete - 4:1. Úvod druhého polčasu patril hosťom. V 53. minúte unikol hosťujúci Candrák a po druhýkrát prekonal brankára Novotného. Hostia prešli cez domácu obranu i v 70. minúte, kedy dáva Daňovič na 4:3. Hostia sa potom snažili o vyrovnanie a nebezpečne útočili. Domáci ale v 79. minúte opäť kopali pokutový kop za ruku v šestnástke - Balážik zvýšil na 5:3. V 86. minúte po centri hostia opäť znížili.

Krnča - Krtovce 2:2 (1:1)

Góly: 13. Šupa, 53. Minárik - 44. J. Halás, 75. P. Blahunka.

Vo vyrovnanom zápase viedli domáci dvakrát, napokon však remizovali. V 13. minúte otvoril skóre zápasu domáci Šupa, ktorý preloboval vybiehajúceho brankára - 1:0. Šance sa striedali na oboch stranách, hostia v 44. minúte vyrovnali po centri a následnej hlavičke J. Halása - 1:1. V druhom polčase sa domáci snažili získať vedenie na svoju stranu, čo sa im aj podarilo, keď po akcii Šupu dal Minárik sklzom na 2:1. Hostia sa snažili o vyrovnanie, a to sa im podarilo hlavou P. Blahunku - 2:2. Domáci sa snažili o zisk troch bodov, hostia však hrozili nebezpečnými brejkmi. Zápas sa tak skončil remízou.

V. Dvorany - Čermany 1:1 (1:0)

Góly: 11. T. Rybanský - 82. J. Gieci ml.

Domáci nastúpili výrazne oslabení o troch hráčov základnej zostavy, ktorí boli vykartovaní. Prvý polčas sa niesol vo vyrovnanom tempe. V. Dvorany sa ujali vedenia v 11. minúte peknou strelou T. Rybanského - 1:0. Čermany hrozili len zo štandardiek. V druhom polčase domáci pritlačili hostí a prebiehali sa v zahadzovaní šancí. V. Dvorany nevyužili ani tie najvyloženejšie šance, a tak zákonite prišiel trest v podobe vyrovnania. V 85. minúte ušiel od rohovej zástavky Gieci ml. a z nemožného uhla, no lišiacky, vyrovnal. Čermany si tak odvážajú bod.

N. Blatnica - Ludanice B 3:1 (3:1) - nedohrané

Góly: 23. Šimovič, 25. a 45. Adamovič - 32. Čerňan.

Diváci videli celkom dobrý a slušný zápas. Domáci začali útočne, vypracovali si viacero šancí, ktoré aj využili. V 23. minúte sa ujali vedenia a už o dve minúty pridali aj druhý gól. Po chybe domácej obrany hostia znížili, ale N. Blatnica sa v závere polčasu opäť dostala do dvojgólového vedenia, keď v 45. minúte sa presadil Adamovič. Po tomto góle hosťujúci hráč urazil rozhodcu, dostal žltú kartu a následne celé mužstvo zišlo z ihriska a už na zápas viac nenastúpili.

Nemčice - Radošina 4:2 (3:2)

Góly: P. Kúdela 4 - D. Jankovič, T. Kováčik.

V Nemčiciach sa hralo stretnutie výbornej úrovne zásluhou oboch mužstiev. Jednoznačne vyšiel zápas najlepšiemu strelcovi MO, ktorý sa presadil štyrmi krásnymi gólmi a v poslednom kole si tak P. Kúdela vybojoval titul najlepšieho strelca. Diváci museli byť s týmto posledným kolom spokojní, pretože videli kvalitný zápas.

Dohrávka:

Urmince - Rajčany 2:1 (2:1)

Góly: 8. P. Lučanský, 28. P. Sporina (11 m) - 37. M. Dovalovský.

V dohrávanom zápase sa vedenia ujali domáci, keď v 8. minúte odvrátenú loptu od hosťujúcej obrany prudko do siete hostí poslal P. Lučanský - 1:0. V 28. minúte hostia v šestnástke faulovali prenikajúceho P. Lučanského a P. Sporina nariadený pokutový kop bezpečne premenil. V 37. minúte domáca obrana neustrážila hosťujúceho M. Dovalovského, ktorý spoza šestnástky znížil na 2:1. Hostia hrali kombinačne dobrý futbal. Domáci, ktorí boli oslabení o viacerých hráčov zo základnej zostavy, museli vynaložiť veľké úsilie na to, aby vedenie z rúk nepustili.

Pozn.: Komentáre nám dodávajú domáci funkcionári.

1. Tovarníky 30 19 8 3 78:25 65

2. Radošina 30 16 7 7 57:39 55

3. Bojná 30 16 6 8 68:46 54

4. Oponice 30 15 7 8 72:62 52

5. Krtovce 30 15 4 11 72:59 49

6. Nemčice 30 14 3 13 55:47 45

7. Urmince 30 13 4 13 57:68 43