Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Víťazstvo ide do Poľska

V sobotu sa uskutočnil už 16. ročník medzinárodného žiackeho turnaja - Memoriál Vojtecha Schotterta. Zverenci trénerov Miroslava Kasteloviča a Mareka Švajlena skončili na druhom mieste.

Topoľčany obsadili na turnaji druhé miesto.Topoľčany obsadili na turnaji druhé miesto. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Tento rok sa turnaja zúčastnilo iba osem družstiev, ktoré boli rozdelené do dvoch skupín. Novinkou bol iba jeden hrací deň, keď dopoludnia sa hrali zápasy v skupinách a v podvečer boli na programe zápasy o 3. miesto a finále.

Bojnú ovládli Topoľčany

Skupinu A hostila Bojná. Kvarteto tímov sa vyskladalo z chlapcami z Topoľčian, Zlatých Moraviec, Hlohovca a zástupcom z Poľska - RKP Rybnik. Po odohratí zápasov každý s každým sa stále nevedelo o víťazovi skupiny, a tak museli rozhodnúť až penalty.

Výsledky: Rybnik (Poľsko) - ViOn Zl. Moravce 1:0 (Sepioka), Rybnik - Hlohovec 1:1 (Orlowski - Veľký), Rybnik - Topoľčany 0:0, ViOn Zl. Moravce - Hlohovec 0:2 (Veľký, Gubala), ViOn Zl. Moravce - Topoľčany 1:1 (Lysay - Bednárik), Topoľčany - Hlohovec 1:0 (Vančo).

Poradie:

1. Topoľčany 3 1 2 0 2:1 5

2. Rybnik (PL) 3 1 2 0 2:1 5

3. Hlohovec 3 1 1 1 3:2 4

4. ViOn 3 0 1 2 1:4 1

O poradí na prvých dvoch miestach rozhodoval vzájomný zápas, ale keďže sa zápas Rybnik - Topoľčany skončil 0:0 a obaja mali rovnaké skóre, tak museli rozhodnúť penalty. Topoľčany v sérii už prehrávali o gól, ale napokon sa hrdinom stal topoľčiansky brankár Róbert Bačík, ktorý jednu jedenástku chytil, druhú Rybnik nasmeroval do tyče a víťazný gól na 4:3 strelil práve brankár Bačík.

V Solčanoch uspelo Jastrzebie

V druhej B skupine sa v Solčanoch stretli AS Trenčin, Levice, poľské Jastrzebie a domáce Solčany. Aj táto skupina bola do posledného zápasu vyrovnaná. Domáce Solčany, ktoré na turnaj nastúpili s najmladším kádrom (niektorí hráči boli od prvoligistov mladší aj o dva roky), skončili na štvrtom mieste.

Výsledky: Jastrzebie - AS Trenčín 2:0 (Vojtan, Franke), Jastrzebie - Solčany 5:0 (Musial 2, Franke, Musial, Belz), Jastrzebie - Levice 1:1 (Dudzinsky - Paštrnák), AS Trenčín - Solčany 5:0 (Matuškovič 2, Zajaček 2, Hučko), Trenčín - Levice 1:1 (Belanský - Hučko), Solčany - Levice 0:5 (Belanský 2, Šebo 2, Paštrnák).

Poradie:

1. Jastrzebie 3 2 1 0 8:1 7

2. Levice 3 1 2 0 7:2 5

3. AS Trenčín 3 1 1 1 6:3 4

4. Solčany 3 0 0 3 0:15 0

Finálové zápasy v Topoľčanoch

Po základných skupinách sa najlepší dvaja zo skupiny kvalifikovali na finálové zápasy do Topoľčian. Hralo sa na hlavnom ihrisku.

O 3. miesto

Rybnik - Levice 1:1 (1:0), (3:4 na pok. kopy)

Góly: 19. Nowak - 40. Krajčír.

Zatiaľ čo sa hrali zápasy v skupinách 1x 30 minút, tak stretnutia o 3. miesto a finále sa hrali 2x 20 minút. V tomto stretnutí rozhodli závery polčasov. Najskôr v závere prvého polčasu sa Rybnik dostal do vedenia 1:0. Levice však vyrovnali v nadstavenom čase druhého polčasu na 1:1. Rozhodli tak pokutové kopy, v ktorých mali viac šťastia Levice, hoci k tomu mal bližšie Rybnik, ale v rozhodujúcom momente zaváhali.

FINÁLE:

Jastrzebie - Topoľčany 1:0 (1:0)

Gól: 4. Dudzinski.

O všetkom rozhodla 4. minúta, kedy Poliaci zo štandardky strelili víťazný gól zápasu. V ďalšom priebehu sa síce Topoľčany snažili vyrovnať, ale z množstva šancí im v bránke neskončila ani jedna. Po dvoch víťazstva v rade na turnaji, sa tak Topoľčany museli uspokojiť s konečných druhým miestom.

Konečné poradie:
1. Jastrzebie (PL)

2. Topoľčany

3. Levice

4. Rybnik (PL)

Individuálne ocenenia - najlepší brankár: Róbert Bačík (MFK Topvar Topoľčany), najlepší strelec: Marek Belanský (Levice) - 3 góly, najlepší hráč: Tomasz Musial (Mosir Jastrzebie).

Ceny pre najlepších odovzdávali Ivan Poluch - riaditeľ turnaja, Ľudovít Duša (člen Správnej rady), Ján Emila (viceprimátor Topoľčian), Peter Streicher (tajomník MFK Topvar) a František Vrána (prezident poľského klubu - Rybnik).