Štvrtok, 17. jún, 2021 | Meniny má AdolfKrížovkyKrížovky

Hokejisti Topoľčian minulý týždeň neprehrali

Topoľčianski hokejisti najskôr porazili Trnavu, potom vyhrali na turnaji v Detve.

Topoľčany v Detve vyhrali tri zápasy.Topoľčany v Detve vyhrali tri zápasy. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany - Trnava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly. 1. Mihalik, 38. a 57. Káčer, 40. Klačanský - 14. I. Tarnóczy.

V prípravnom zápase sa tešili z výhry domáci hokejisti. Vo vyrovnanom zápase sa ujali vedenia domáce Topoľčany, keď už v 45. sekunde prestrelil betóny Stacha Mihalik - 1:0. V ďalšom priebehu sa rodili šance na oboch stranách, ale brankári svoje mužstva podržali. Trnave sa podarilo vyrovnať po prečíslení v 14. minúte. Na ďalší gól museli diváci čakať až do 38. minúty, kedy unikol Káčer pri vlastnom oslabení a poslal Topoľčany opäť do vedenia - 2:1. O dve minúty vysunul Majerčík Klačanského, ktorý sa nemýlil - 3:1. V 57. minúte po peknej kombinačnej akcii Káčera s Tvrdíkom sa po druhýkrát v zápase presadil Káčer. V zápase boli veľa vylúčených, obe mužstvá si vyskúšali aj takmer dvojminútové presilovky o dvoch hráčov, ale ani jedno mužstvo počas nich nedokázalo skórovať.

Rozhodovali J. Konc - Danko, Gondora, 250 divákov, vylúčenia 12:10 na 2 minúty, presilovky 0:0, oslabenia 1:0. HC: Hippík - Tartaľ, Drahovský, Reissmüller, Kutňanský, Oravec, Kabát, Ondrejka, Ondruška - Bystričan, Gráčik, Mihalik - Káčer, Tvrdík, Chochula - Hronský, Majerčík, Havlíček - Budoš, Klačanský, Vystavil, tréner M. Kimijan.

Vyhrali turnaj v Detve

V dňoch od 20. 8. do 22. 8. 2010 sa mužstvo HC Topoľčany pod vedením trénera Miroslava Kimijana zúčastnilo turnaja v Detve.

Na turnaji sa predstavilo šesť mužstiev - Detva, Topoľčany, Trebišov, Brezno, Zvolen B a maďarský Ferenczvárosz.

Hneď piatok si Topoľčany poradili so súperom z Maďarska. Ferenczvárosz porazili najtesnejším rozdielom 3:2 (1:0, 1:2, 1:0), keď sa presadil Káčer, Gráčik a Chochula.

Na druhý deň vyhrali Topoľčany nad Breznom 5:1 (1:0, 1:0, 3:1), Klačanský 2, Gráčik 2 a Káčer.

V nedeľu odohrali zápas s Trebišovom. Topoľčany aj to tretice vyhrali, tentoraz 4:2 (2:1, 0:0, 2:1), Káčer 2, Klačanský, Bystričan.

Týmto víťazstvom vyhrali Topoľčany aj celý turnaj.

HC: Lepieš, Hippík - Oravec, Drahovský, Kabát, Reissmüller, Kutňanský, Tartaľ, Ondruška - Gráčik, Havlíček, Bystričan - Chochula, Káčer, Klačanský - Vystavil, Mihalik, Hronský, Majerčík, Tvrdík. V zostave sa objavili aj juniori - brankár Beliansky, obranca Polák a útočník Švenda.

SLOVO PO TURNAJI

M. Kimijan (tréner): Tento turnaj bol ďalším pokračovaním predsúťažného obdobia. V krátkom časovom rozpätí sa nám ukázala kondičná pripravenosť, pretože za tri dni sme odohrali tri náročné zápasy. Myslím si, že súperi boli na adekvátnej úrovni. Zaujal ma najmä Trebišov a Detva a predpokladám, že to budú silní súperi aj v lige.

V týchto stretnutiach sme zúročili to, čo sme natrénovali. Potešili ma aj výkony brankárov, v každom zápase chytal jeden (Beliansky, Hippík a Lepieš - pozn. red.) a podali dobré výkony. Ostatní hráči dodržiavali taktické pokyny, a preto sme aj vyhrali. Príležitosť dostali aj mladí hráči z juniorky, ktorí tiež nesklamali, ale ešte musia na sebe popracovať, pretože I. liga seniorov sa nedá porovnávať s juniorskou súťažou.