Obaja hádzanári vyrastali v Topoľčanoch. Peter Kopecký však z Topoľčian odišiel pred 13 rokmi a Ernest Masaryk pred štyrmi. Obaja od novej sezóny chcú pomôcť Topoľčancom.
Návrat domov a k rodine
Peter Kopecký už v hádzanej toho preskákal veľa. Momentálne 38-ročný hráč HK Topoľčany si želá, aby mu vydržalo hlavne zdravie a potom rád pomôže mužstvu, kde vyrastal. „Trinásť rokov som bol preč. Posledné štyri roky som strávil vo štvrtej nemeckej lige. Dá sa povedať, že tá súťaž bola porovnateľná s našou Extraligou. Prvé dve mužstvá by mohli pokojne konkurovať aj Prešovu," opísal nám svoj posledný zahraničný angažmán P. Kopecký, ktorý sa dlho nad návratom do Topoľčian nepremýšľal: „Vrátil som v prvom rade kvôli rodine. Osobne skôr rodinný typ, a takto som bol štyri roky sám v Nemecku a rodina zostala v Topoľčanoch. Na druhej strane ma zaujala myšlienka, že niektorí ľudia chcú opäť oživiť hádzanú v Topoľčanoch. Zvýšil sa záujem o hádzanú aj u sponzorov, a tak som sa rozhodol, že im pomôžem, predsa som tu vyrastal."
Topoľčany majú po úvodných piatich kolách dva body. Treba však povedať, že až tri zápasy odohrali vonku, navyše doma privítali aj Prešov. „Hráme na to, na čo máme. Osobne som spokojný. Je pravda, že lavička nie je veľmi kvalitná a na to zatiaľ doplácame. Musíme byť spokojní aj s tými dvoma bodmi. Na druhej strane si dovolím tvrdiť, že po zápase v Hlohovci nám začína akoby nová súťaž, pretože sa vymení prostredie. Teraz sme väčšinu zápasov odohrali vonku a od budúceho víkendu nás čakajú domáce zápasy, v ktorých môžeme pokojne bodovať. Privítame ŠKP Bratislavu, Nové Zámky, Košice, či Hlohovec."
Peter Kopecký svoj návrat v topoľčianskych farbách prežíval emotívne. Predsa trinásť rokov je dlhá doba. „V prvom rade ma prekvapil záujem ľudí o naše zápasy. Priznám sa, že zaplnené hľadisko v Topoľčanoch u mňa a hráčov vyvolalo veľké emócie. Vtedy sa aj ľahšie hrá a je tam väčšia motivácia, čo sa ukázalo aj v zápase s Prešovom. Máme mladé mužstvo, ktoré sa chce predviesť a ukázať, čo v ňom je."
Topoľčany majú cieľ skončiť čo najvyššie. „Reálne to vidím do šiesteho miesta, úspechom bude však piate miesto. Páči sa mi, že sú tu ľudia, čo majú dlhodobú víziu a nechcú robiť mužstvo iba na jeden rok. Verím, že keď to bude takto napredovať, tak o pár rokov môžu Topoľčany pomýšľať aj na medailu," priblížil nám Peter Kopecký.
Chcel som sa vrátiť späť
Ernest Masaryk pôsobil štyri roky v Rakúsku. „Je to dobrý pocit hrať opäť doma. Chcel som sa vrátiť späť, pretože má to v zahraničí už príliš nebavilo a doma je predsa len doma," povedal Ernest Masaryk, ktorý však na úvod sezóny si predstavoval, že Topoľčany získajú o nejaký ten bod viac. „Osobne som zatiaľ nie veľmi spokojný, pretože som dúfal, že získame o niečo viac bodov. Verím, že postupne sa to bude len zlepšovať a budeme viac aj bojovať.
Topoľčany však zatiaľ odohrali doma iba dva zápasy, po zápase v Hlohovci sa však prostredie zápasov zmení a Topoľčany odohrajú viac stretnutí doma. „Doma nám zatiaľ pomáhajú aj diváci, čo nás veľmi teší. Síce sme doma odohrali iba dva zápasy, ale diváci nám boli oporou. Trochu mrzí, že oba zápasy sme doma prehrali, ale s Prešovom sme podali už lepší výkon. Môže nás však maximálne tešiť iba prvý polčas. V druhom polčase sme začali kopiť chyby a mrzí ma hlavne veľa zahodených šancí. Musíme to ešte doladiť," dodal E. Masaryk, ktorý presne umiestnenie Topoľčian v sezóne nechce tipovať. „Samozrejme, chceme skončiť čo najvyššie. Snažíme sa v každom zápase podať maximálny výkon a verím, že už začneme aj vyhrávať," zaželal si na záver Ernest Masaryk.