Pondelok, 26. október, 2020 | Meniny má DemeterKrížovkyKrížovky

Pólisti si vybojovali bronz

Minulý víkend sa uskutočnil Slovenský pohár vo vodnom póle mužov. Topoľčany si vybojovali tretie miesto.

Trénerka Cinzia Ragusa a manažér A-tímu Peter Gáfel počas prestávky.Trénerka Cinzia Ragusa a manažér A-tímu Peter Gáfel počas prestávky. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany v základnej skupine narazili na Akademik Košice, Nováky a Komárno. „Po dlhej príprave, tréningoch a prípravných zápasoch, sme sa už všetci tešili na prvú konfrontáciu s mužstvami, s ktorými sa stretneme aj v lige," povedal na úvod Peter Gáfel, manažér topoľčianskych vodných pólistov. Peter Gáfel pred sezónou ukončil hráčsku kariéru a od novej sezóny bude pôsobiť ako manažér A-tímu.

Výsledky Topoľčian:

Akademik Košice - Topoľčany 11:9

Stretnutie bolo vyrovnané a dramatické až dokonca. Topoľčany nezachytili najmä prvú štvrtinu, v ktorej inkasovali až šesť gólov, všetky prevažne z centra. Postupne sa však hra vyrovnala a Topoľčany sa dotiahli na súpera aj gólovo. Dokonca v závere zápasu viedli Topoľčany 9:8, ale následne zahodili až dve presilové hry. Po chybách v obrane súper odskočil na rozdiel dvoch gólov a zápas už dotiahli do víťazného konca.

Topoľčany - Komárno 15:5

V tomto zápase dostali príležitosť juniori a niektorí hráči zo základnej zostavy dostali voľno. Topoľčany začali zápas vlažne, ale postupne hráči Topoľčian zvyšovali náskok. Topoľčany tak zápas dotiahli do zaslúženého a víťazného konca.

Nováky - Topoľčany 5:10

Zápas bol vyrovnaný len do polovice stretnutia. Súper mal vo svojich radoch veľa húževnatých mladých hráčov, ale na skúsenejšie Topoľčany to napokon nestačilo. Topoľčany mali v zápase vylúčených až 12 hráčov, zatiaľ čo Nováky iba 4.

O 3. miesto

Topoľčany - Slávia UK Ba 11:7

Bratislava sa pred sezónou posilnila o troch hráčov z Chorvátska, ale v tomto zápase nastúpila bez dvoch hráčov základnej zostavy. Topoľčany začali nervózne, prvú štvrtinu Topoľčany prehrali 2:4. Topoľčianski hráči následne začali plniť taktické pokyny trénerky a dokázali zápas otočiť vo svoj prospech. „V tomto zápase sa ukázala súdržnosť mužstva. Myslím si, že sme dali do hry viac srdca a to rozhodlo. Celému tímu gratulujem a sme radi, že sme po roku obhájili 3. miesto v Slovenskom pohári," dodal Peter Gáfel: „Tieto zápasy nám ukázali, v akej sme forme a čo by sme mali ešte vylepšiť. Do bojov o Slovenský pohár však nemohol zasiahnuť náš kapitán Pavol Kertész, ktorý citeľne chýbal najmä v zápase s Akademikom Košice. Príležitosť zahrať si dostali aj naši juniori, ktorých naša trénerka postupne začleňuje do koncepcie mužstva.

SC TOZAN: Gogola, Gális - Cagalinec, Cabaj, Murčo, Pecs, Lacika, Halaj, Cipov, Aliu, Valach, Ondraška, Vidumanský, Ružička, Kubina, trénerka Cinzia Ragusa, manažér Peter Gáfel.

Prvé kolo novej súťaže sa začína 16. 10. (sobota), kedy Topoľčany v domácom bazéne privítajú ČH Hornets Košice. Hrať sa bude od 19.45 hod.

1. Fresh Market má novú predajňu Sanagro. Takto to tam vyzerá
  2. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  3. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
  4. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  5. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  6. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  3. Príjem vs. dôchodok. Realita, ktorú na ktorú sa treba pripraviť
  4. Šiesty titul Auto roka: komu sa podaril tento historický úspech?
  5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy
  6. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  7. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  8. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 10 310

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.