Nedeľa, 20. jún, 2021 | Meniny má ValériaKrížovkyKrížovky

Hádzanári doma vyhrali o gól

Hádzanári Topoľčian po štyroch domácich prehrách chceli konečne vyhrať. Na domácej lavičke sa predstavil nový tréner Ivan Pompoš a po prvýkrát aj masér Jozef Urminský.

Hádzanári Topoľčian doma vyhrali o jeden gól.Hádzanári Topoľčian doma vyhrali o jeden gól. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany - Košice 27:26 (14:11)

V topoľčianskej zostave pre zranenie chýbal brankár Halgaš a Masaryk. Topoľčany však privítali veľmi zdatného súpera - Košice. Domáci hádzanári však mali fantasticky úvod, viedli už 5:1. Košice však postupne hru vyrovnali a znížili na 6:5, načo domáci tréner vzal oddychový čas. Topoľčany po ňom opäť hosťom ušli na 9:6, ale Košice opäť znížili na rozdiel gólu - 10:9. Aj do tretice vyšiel Topoľčancom únik na polčasových 14:11. V druhom polčase zvýšili Topoľčany už na 15:11, ale po sérii technických chýb a vylúčení dokázali Košice vyrovnať na 18:18. Topoľčany však ani v tejto chvíli nepoľavili a dostali sa do vedenia 23:20. V závere stretnutia viedli Topoľčany už 27:24, no napokon sa v zápase zrodila veľká dráma, ale Topoľčany už víťazstvo udržali a zaslúžene vyhrali. Obrovskú zásluhu na výhre mal najmä brankár Cibere.

Pok. hody: 6/6 - 2/2, vylúčení: 7 - 3, rozhodovali: Barborík - Rondoš, 600 divákov. HK: Cibere, Trtík - Feješ, Bačík 7, Klačanský 3, Pargáč, Žiška, Žiška, Ševčík 2, Šramko, Kopecký 1, Halo, Hodál, Morkiš 9/6, Kovačech 5, tréner I. Pompoš.

Priebeh: 1:0, 2:1, 5:1, 6:4, 9:6, 10:9, 13:10, 14:11, 15:11, 17:13, 17:15, 18:18, 19:18, 20:19, 22:20, 24:21, 25:22, 27:24, 27:26.

Slovo po zápase

Ivan Pompoš (tréner): Myslím, že za našu predvedú hru sme zaslúžene vyhrali. Chlapcom musím poďakovať, pretože siahli na dno svojich síl. Samozrejme, mali sme v zápase nejaké časové úseky, ktorých sme urobili viacero technických chýb, ale napriek tomu sme zaslúžene vyhrali. Hráčom patrí ku cti aj fakt, že po celý zápas bojovali a dreli. V závere sme už umnou a taktickou hrou víťazstvo udržali. Osobne si myslím, že o zápase rozhodol prvý polčas, kedy sme súpera zaskočili agresívnou obranou a podobnou hrou sme sa prezentovali aj po zmene strán. Bohužiaľ, máme užší káder ako Košice, a to v záverečných desiatich minútach bolo aj vidieť na palubovke. Preto chlapcov treba poďakovať za výkon.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Hlohovec 28:25, Prešov - Pov. Bystrica 36:28, ŠKP Bratislava mala voľno.

7. Topoľčany 10 2 1 7 283:314 5

Ďalší program: 20. 11.: Topoľčany majú voľno, pretože svoj zápas v Prešove (24:44) predohrali 3. 11. Najbližší zápas tak Topoľčany odohrajú opäť doma - v sobotu 27. 11. o 18.00 h privítajú Hlohovec.

Topoľčany idú do Šale

Do Slovenského pohára v hádzanej mužov sa v sezóne 2010/2011 zapojí 12 tímov. V úvode súťaže Slovenského pohára hádzanárov, ktorý je naplánovaný na 8. decembra 2010, sa stretnú dvojice: Dubnica - Považská Bystrica, Malacky - Modra, Martin - Košice a Šaľa - Topoľčany. Priamo do štvrťfinále je nasadené kvarteto Tatran Prešov (obhajca), Nové Zámky, Hlohovec a ŠKP Bratislava, ktoré si na svojich súperov v zápasoch 5. februára 2011 musia ešte počkať. Záverečný turnaj so semifinálovými stretnutiami a finálovým duelom sa uskutoční 12. - 13. februára, dejisko ešte nie je určené. Vo všetkých fázach SP mužov sa hrá na jeden zápas.

1. Blíži sa leto a s ním aj zvýšené utrácanie peňazí našimi deťmi
  2. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  3. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  4. Crème de la crème po slovensky
  5. Je lepšie zobrať si rozkladateľný obal alebo vytriediť plastový?
  6. Dream job pre programátorov: Silicon Valley na Slovensku
  7. Po Slovensku na motorke
  8. Jablone prinesú ovocie v podobe komfortného bývania
  9. Stačí mi elektromobil? Pozreli sme sa, ako je to s dojazdom
  10. Viete, čo jete, keď si kupujete pečivo dopečené v predajni?
  1. Posledné dni nešťastnej Anny Boleynovej
  2. Čo všetko je potrebné vedieť o ochrane očí počas leta
  3. Granátové jablko prekvapí vás chuťou i aktívnymi látkami
  4. Dovolenka v Chorvátsku: stavte na overenú a obľúbenú klasiku
  5. Ako sa v lete správne starať o citlivú detskú pokožku?
  6. Driverama má strategické partnerstvo s nemeckým Stop + Go
  7. Správna strava po tréningu: Siahnite po 100 % smoothie a šťavách
  8. Zázračná škola so zelenou strechou
  9. Čučoriedky - dokážu ochrániť váš zrak?

Dobré správy z MY

V tomto článku nájdete: Cukrovku úspešne liečia bez liekov. Obnovujú viac ako storočný zámok. Dva tipy na výlety s deťmi, nádherné fotky, ktoré dobyli svet a mnoho iného ;)

18 h
Nina Kyseľová (vľavo).

Po dlhej prestávke, vynútenej pandemickou situáciou, sa na konci apríla vrátili na kurty aj tenisti a tenistky Tennis Clubu Topoľčany.

19 h

Mesto Topoľčany počas uplynulého týždňa otvorili bezpeňažný, takzvaný swapový obchod – EKO hand. Obchod sa nachádza v podchode autobusovej stanice, blízko Nástupišťa 1-12 .