Nedeľa, 25. október, 2020 | Meniny má AurelKrížovkyKrížovky

Hádzanári potrápili majstra

Topoľčianski hádzanári doma predviedli solídny výkon, s majstrom prehrali o sedem gólov, hoci ešte v 55. minúte bol stav 27:28.

Topoľčany potrápili majstra.Topoľčany potrápili majstra. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany – Prešov 27:34 (11:13)

Hosťujúci tréner nechal svoju základnú šestku oddychovať na lavičke a Topoľčany to využívali na strieľanie gólov. Aj preto bol stav v 10. minúte 4:4. Potom síce Prešov odskočili na 4:8, ale Topoľčany opäť dokázali znížiť na rozdiel gólu – 8:9. Presný poltucet gólov strelil práve Mokriš. V ďalšom priebehu sa hrala opäť vyrovnaná hádzaná s nepresnosťami na oboch stranách. Po zmene strán, keď Prešov viedol iba o dva góly, už do hry zasiahli takmer všetci hráči hostí. Bojovné Topoľčany sa nevzdávali a súpera trápili po celý zápas. Ani príchod Radčenka, Antla, Dudáša, či Timudalského nezaručili hosťom vysoké vedenie. V topoľčianskej bránke sa chytil Cibere a zo stavu 16:21 dokázali Topoľčany znížiť na 20:21 v 45. minúte. V závere zápasu sa chytil najmä hosťujúci Kristopans, ktorý držal hostí nad vodou. V 53. minúte bol stav len 27:28, hostia si už vzali oddychový čas, do bránky prišiel aj Krupa. V nasledujúcich minútach Prešov využil skúsenosti z ťažších zápasov ako aj širší káder a do záverečných minút upravil na konečných 27:34. Topoľčany však podali bojovný výkon a právom ich diváci po zápase odmenili búrlivým potleskom.

Pok. hody: 2/2 – 3/3, vylúčenia 5 – 1, ČK: 47. Kelemen (Topoľčany) za faul do tváre, rozhodovali Barborík – Rondoš, 450 divákov. HK: Cibere, Trtík – Klačanský 6/1, Kovačech 3, Schwarz, Mokriš 8/1, Kopecký 5, Molnár, Hodál, Masaryk 5, Pargáč, Cigáň, Kelemen, tréner D. Jakubička.

Priebeh: 1:0, 1:2, 2:3, 4:4, 4:8, 6:9, 8:9, 9:10, 10:12, 11:13, 12:14, 13:17, 14:18, 16:21, 20:21, 20:22, 21:24, 22:26, 24:27, 26:27, 27:28, 27:34.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): Pred pár dňami som si myslel, že nastúpime aspoň so štrnástimi hráčmi v poli, ale napokon situácia sa vyvinula tak, že sme mali len dvanásť hráčov v poli a z toho boli až traja dorastenci. Mal som z tohto zápasu veľké obavy, pretože sme zápas museli odohrať bez pivota Bačíka, ktorý sa doliečuje zo zranení. Musel som to riešiť Pargáčom, ale aj tak to bolo na poste pivota cítiť. Nakoniec som však rád, že sa chalani s tým všetkým vysporiadali a možno sme nehrali pohľadnú hádzanú, ale bola určite účelná. So súperom sme odohrali vyrovnanú partiu, i keď všetci vieme s akou zostavou súper nastúpil. To je však ich problém, ale čo sa týka dramatickosti, tak stále sme sa držali pri súperovi aj gólovo. Chlapcom nemôžem nič vyčítať, momentálne na viac nemáme.

Ostatné výsledky: ŠKP Bratislava – Pov. Bystrica 21:26, Košice – Hlohovec 33:26, Nové Zámky mali voľno.

7. Topoľčany 17 2 4 11 465:537 8

Ďalší program: 26. 2. (sobota) o 18.00 h: Hlohovec – Topoľčany.

Topoľčany na zápas nastúpili len s jedenástimi hráčmi v poli, z toho však až traja boli dorastenci. Trénerovi Deziderovi Jakubičkovi chýbali Ševčík s Halom, ktorí sú po operáciách a do hry nemohol zasiahnuť ani Bačík, ktorý mal autonehodu a momentálne sa zotavuje zo zranení.

Je nás veľmi málo

Domáci hádzanári dlho trápili favorita, v druhom polčase dokonca hosťujúci tréner poslal do hry aj oddychujúcich hráčov, ale Topoľčany sa gólovo držali pri favoritovi. „Odohrali sme dobrý zápas, škoda posledných piatich minút, kedy sme nedokázali skórovať a ľahko sme stratili menej gólový rozdiel,“ povedal na úvod najskúsenejší hráč Topoľčian Peter Kopecký.

Počas posledných dvoch mesiacov sa v topoľčianskej hádzanej diali veľké veci. Dokonca sa nevedelo, či vôbec muži budú pokračovať v súťaží a dlhšiu dobu sa ani netrénovalo. Aj preto je výsledok potešiteľný. „Niektorí hráči sa pripravovali individuálne a brali to poctivo, hoci sme nevedeli ako sa to všetko vôbec vyvinie. Osobne však hovorím, že niekedy menej znamená viac. Možno nám to aj pomohlo, urobili sme pekný výsledok v Nových Zámkoch. Proti Prešovu sme hrali vyrovnanú partiu 55 minút, hoci nehrala prvá šestka od začiatku. Hrali sme nepeknú, ale zato účelovú hádzanú,“ dodal P. Kopecký.

Topoľčany sa najbližšiu sobotu predstavia v Hlohovci, kde ich bude čakať určite ťažký zápas. „Určite sa opäť pokúsime prekvapiť. Možno nás aj domáci podcenia, pretože chodíme na zápasy ako nejakí „pozbieranci.“ Je nás veľmi málo, a aj preto niektorí musia hrať celý zápas. Už len keď nás zbadajú, tak si niektorí myslia, že ľahko nad nami vyhrajú, ale my sa určite pobijeme o každý bod,“ uzavrel Peter Kopecký.

Najbližšie doma v nedeľu

Ďalší svoj domáci zápas odohrajú Topoľčany proti ŠKP Bratislava. Hrať sa bude ale v nedeľu 6. marca o 16.00 hod. Dôvodom je najmä fakt, že sa rozbehli už aj dorastenecké súťaže a tí hrajú zápasy v sobotu.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár
  1. Kvalitné sporenie si dokážete vybaviť z pohodlia domova
  2. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  3. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?
  10. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY 10 067

Koho sme vybrali do najlepšej jedenástky?

MY Topoľčianske noviny zvolili najlepšiu jedenástku VI. ligy ObFZ Topoľčany za jesennú časť súťažného ročníka 2020/2021.

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.