Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Žochári načali jar tesným víťazstvom

Topoľčany nastúpili na prvý jarný zápas s viacerými zmenami v zostave, no napokon tri body zostali doma.

Ján Hőzl (vľavo) strelil prvý gól Topoľčian.Ján Hőzl (vľavo) strelil prvý gól Topoľčian. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany – Bernolákovo 2:1 (2:0)

Góly: 9. Hőzl, 29. Fortuna - 48. Škrabák (z 11 m).

Hostia mali dobrý vstup do zápasu, hneď v 1. minúte musel šancu Tencera vyškriabať spod brvna domáci Hužovič. O osem minút však hosťom unikol Peťovský, jeho pokus skončil na tyči, ale bojovný Hőzl dorazil loptu do siete – 1:0. V 14. minúte sa v dobrej šanci ocitol Škrabák, ale napálil len do dobre postaveného Hužoviča. V 29. minúte sa o technické obstrelenie brankára pokúsil Fortuna, jeho pokus ešte nešťastne tečoval hosťujúci obranca a bolo 2:0.

Hostia znížili v 48. minúte, kedy sa po kontakte hráčov kopala penalta. Tú bezpečne premenil Škrabák. Hostia po tomto góle ešte viac ožili, v 52. minúte spálil tutovku Takáč, ktorý si položil aj brankára, ale nedal. O sedem minút mal opäť gól na kopačke Takáč, ale topoľčianska bránka mu bola primalá. Topoľčany sa zväčša sústredili na brejky. V 64. minúte hostí po druhej žltej karte oslabil Čambal a o tri minúty napálil Vermeš z 25 metrov do tyče. V závere už Topoľčany víťazstvo udržali.

Rozhodoval Marhefka, ŽK: Hőzl, Gešnábel, Krajčír – Čambal, Mrva, ČK: 64. Čambal (Bernolákovo) po dvoch ŽK, 415 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič – Krajčík, Vermeš, Schwarz, Geleta – Gešnábel (87. Bisák), Hőzl, Fortuna, Moravčík – Peťovský (90. Remeň), Vaňo (62. Žák), tréner D. Liba.

N. Zámky - Vrbové 0:1 (0:1), 24. Piršel.

Nitra jun. – Moravany 2:0 (1:0), 70. Paukner (11 m), 84. Gajdošík.

Rača - Nové Mesto 1:2 (0:1), 53. Bajza - 12. Zvarík (vlastný), 81. M. Šebek.

Pezinok - Slovan jun. 1:0 (0:0), 58. Buchel.

Trnava B - J. Bohunice 2:0 (1:0), 39. Zvolenský, 70. Gogolák.

Nemšová - Myjava 1:2 (1:2), 11. Fabuš (11 m) - 28. (11 m) a 44. Sládek.

Šamorín - Vráble 1:1 (1:1), 39. Špánik - 32. Garaj.

Odohrali sme ťažký zápas

Kapitán Peter Schwarz dotiahol tak topoľčiansku loď k prvému jarnému víťazstvu. Hostia síce pôsobili futbalovejším dojmom, domácim vychádzali brejky a o výhre rozhodli hneď v prvom polčase. Gólový účet stretnutia otvoril už v 9. minúte Ján Hőzl, ktorý prišiel do Topoľčian zo Zlatých Moraviec. Pre Hőzla to bol vôbec prvý majstrovský zápas v topoľčianskych farbách. „Som veľmi rád, že som takto vstúpil do mužstva a pomohol som k trom bodom. Tréner mi však skôr určil obranné povinnosti, ale keď je šanca zaútočiť, tak treba ju využiť aj smerom hore. Vyšlo mi to a som šťastný,“ povedal po zápase úspešný strelec prvého topoľčianskeho jarného gólu.

Topoľčany sa rýchlo ujali vedenia 2:0, ale súper ani za tohto stavu nezložil zbrane. „Odohrali sme ťažký zápas na náročnom teréne. Fúkal silný vietor, ale obe mužstvá mali rovnaké podmienky. My sme viac túžili po výhre, a to rozhodlo. Myslím si, že sme zaslúžene vyhrali, pretože sme v závere mali ešte niekoľko dobrých brejkov a mohli sme vedenie aj poistiť,“ dodal Ján Hőzl.

Po zmene strán súper pritlačil a po premenenej penalte dokonca Bernolákovo spálilo aj dve tutovky. „Po prvom polčase sme vyhrávali 2:0 a asi sme si mysleli, že sa nič nemôže stať. Súper dal rýchly gól a začal hrať na nakopávané lopty, ktoré sa môžu hocikde odraziť. Myslím si, že obrana si s tým poradila veľmi dobre,“ uzavrel autor prvého jarného gólu Topoľčian.

8. Zaplatiť za kávu či obed pomocou správy v čete? Už čoskoro
  9. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  10. Zelená Bratislava
  1. Tesco prináša zákazníkom potraviny za každých okolností
  2. Vedeli ste, že jablká majú svoj medzinárodný deň?

Predlžujeme akciu o 24h

Ak nemôžete za novinami, noviny prídu k vám. Dnes to máte s 50% zľavou na celý rok

Akcia platí pre nových aj existujúcich predplatiteľov, ktorí si ho predĺžia.

Táto akcia platí len 24 hodín a nebude sa opakovať.

Hádzanári do Košíc nejdú, nestihli ich pretestovať

Topoľčianski hádzanári po karanténe do extraligového kolotoča opäť nenaskočia. Sobotný zápas v Košiciach proti miestnemu tímu Crows je odložený.