Pondelok, 26. júl, 2021 | Meniny má Anna, HanaKrížovkyKrížovky

Topoľčany nehrali, Ludanice naplno

Cez víkend sa odohralo ďalšie kolo súťaží. Ludanice o troch bodoch rozhodli v závere zápasu.

Jozef Čertík (v modrom) strelil druhý gól Ludaníc.Jozef Čertík (v modrom) strelil druhý gól Ludaníc. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

II. LIGA ZÁPAD

Vrbové - Topoľčany nehrali

Pre nepriaznivé klimatické podmienky sa zápas neuskutočnil. Náhradný termín je streda 6. apríla 2011 o 16.00 hod.

Nové Mesto n/V. – Pezinok 2:2 (0:2), 64. L. Šebek, 81. Gardian (11 m) - 9. Sani, 26. Buchel.

Myjava – Moravany 5:0 (1:0), 36. Dian, 46. Šarudi, 61. Kosík, 75. Sládek, 90. Ulrich.

Slovan jun. - Šamorín 4:2 (3:1), 11. Turčák, 14. Szarka, 37. Štepanovský, 90. Jackuliak - 39. Antunovič, 85. Špánik.

Spartak Vráble - Spartak Trnava B 2:1 (0:0), 70. Sepeši, 75. Gonda - 90.+ Vdovjak.

FK Rača - FC Nitra juniori 1:3 (0:1), 87. M. Süttö - 33. a 64. Gajdošík, 69. Paukner.

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - FKM Nové Zámky 4:0 (0:0), 52. a 60. Pavlík, 63. Machovič, 84. Kirinovič.

Bernolákovo - FK Slovan Nemšová 0:3 (0:1), 19. Trška, 85. Fabuš, 88. P. Ďuriš.

Góly: 74. Frťala, 88. Čertík.

Úvod zápasu priniesol nezáživný futbal bez šancí na oboch stranách. Hosťujúcich bránku ohrozil až v 25. minúte Královič, ktorý z 30 metrov napálil pod brvno, ale brankár hostí vyrazil na roh. V 45. minúte ešte zaujala šanca Frťalu, ale zakončenie smerovalo nad bránku. Po zmene strán domáci pridali na obrátkach, ale vyloženú šancu si dlho nevedeli vypracovať. Až v 74. minúte si na pekný center nabehol Frťala a z nemožného uhla prestrelil padajúceho Benkóa – 1:0. O šesť minúť sa v šanci ocitol Perniš, ale jeho strelu zblokoval Balog. Hosťom v 88. minúte nevyšla ofsajd pasca a dobre hrajúci Čertík v nájazde prekonal brankára hostí aj po druhýkrát – 2:0. Domáci v zápase zaslúžene vyhrali, keď hostia po celý zápas nedokázali ani raz vážnejšie pohroziť v domácej šestnástke.

R Otiepka, 150 divákov. ŽK: Pavlovkin, Ondruš, Čertík – Števko, Mikula. OFK METACOLOR: Gramblička – Kurbel, Mi. Krško, Pavlovkin, Ondruš, Krkoška (54. Líška), Čertík, Královič (89. Macho), Koprda, Frťala, Perniš, tréner J. Mikloška.

Topoľníky – Bánovce 4:1 (3:0), 3. a 25. (11 m) Hindák, 27. Egri, 57. Rózsa - 63. Škorec.

Galanta - ČFK Nitra 3:1 (3:0), 8. Čeman, 18. Vaňo, 38. Čerňanský (11 m) - 87. Buday.

Dubnica B – P. Bystrica 0:2 (0:1), 41. Jurga, 57. Šebík.

Dun. Streda B - Domaniža 1:0 (0:0), 70. P. Ďurica.

Piešťany - Sereď 0:1 (0:1), 3. Vyskoč.

Palárikovo - Gabčíkovo 0:0

Skalica - Čierny Brod 0:1 (0:1). Gól: Kaprinai.

1. Sereď 17 16 1 0 46:13 49

2. P. Bystrica 17 11 2 4 31:9 35

3. Galanta 17 9 3 5 24:14 30