Nedeľa, 9. máj, 2021 | Meniny má RolandKrížovkyKrížovky

Kumade s ďalšími medailami

Minulú sobotu sa neďaleko N. Zámkov v obci Nesvady konali Majstrovstvá Záp. slovenského zväzu karate seniorov a III. kolo pohára mládeže.

Úspešní pretekári z Kumade klubu.Úspešní pretekári z Kumade klubu. (Zdroj: ARCHÍV T.K.)

Medzi zúčastnenými klubmi nechýbal ani Karate klub KUMADE Topoľčany. Do bojov o medailové umiestnenia nastúpilo 43 pretekárov. V seniorských kategóriách získala titul majsterky kraja v KATA Natália Jančovičová, 2. miesto Magdaléna Hertelová a 3. miesto Mária Ružičková. V KATA muži 1. miesto Tomáš Kleman a 2. miesto obsadil Milan Barányi. V kumite muži do 75 kg si druhú striebornú medailu vybojoval M. Barányi. Po skončení seniorských kategórií sa rozbehol kolotoč kumite od začiatočníkov k pokročilým a potom nasledovalo kata.

VÝSLEDKY začiatočníci Kumite: ml. žiaci do 28 kg 2. miesto Jozef Hrdý, nad 32 kg 1. miesto Ivan Sikela a 2. miesto Michal Laudon. Začiatočníci Kata: dievčatá 3. miesto Lea Jančovičová, ml. žiačky 3. miesto Emma Podobová a Lucia Matúšová, st. žiačky 2. miesto Dominika Macková, 3. miesto Timea Hlavačková. V ml. žiakoch sa umiestnil na 3. mieste M. Laudon a v ml. kadetoch zhodne na 3. mieste Kristián Štepo. V kategóriách pokročilých nešlo pretekárom len o medailové umiestnenia, ale zároveň aj o postupové body na M-SR. V kumite ml. žiačky do 25 kg získala 1. miesto Katarína Langová a 2. miesto Klára Zámečníková, do 30 kg 3. miesto E. Podobová. V st. žiačkach získali dievčatá všetky váhové kategórie, do 35 kg 1. miesto Silvia Zelinková, 3. miesto Emma Sommerová, do 40 kg 1. miesto Marcela Langová, 2. miesto Monika Krošláková a v kategórii nad 40 kg vyhrala 1. miesto Barbora Dubná. V ml. kadetkách do 45 kg obsadila 2. miesto Veronika Hurychová, v kadetkách do 47 kg 3. miesto Natália Kúdelová. V najťažšej kategórii nad 54 kg vyhrala v klubovom derby 1. miesto Lívia Petrásšková nad Kristínou Štreicherovou (2. miesto). Poslednou pretekárkou bola v juniorkách nad 59 kg Michaela Macková, ktorá nedala šancu súperke z Komárna a získala 1. miesto. Medzi chlapcami sa presadili v ml. žiakoch nad 32 kg zhodne na 3.mieste Lukáš Gábel a I. Sikela. V st. žiakoch do 30 kg tiež dominoval Sebastián Chmelár na 1. mieste a medzi st. žiakmi do 40 kg 3. miesto Dušan Michalík. Posledným zápasníkom bol Samuel Laudon na 2. mieste v ml. kadetoch do 45 kg. Výsledky Kata: ml. žiačky 2. miesto K. Langová, st. žiačky zhodne na 3. mieste E. Sommerová a B. Dubná. V ml. kadetkách 3. miesto V. Hurychová a v kadetkách 2. miesto N.Kúdelová a 3. miesto L. Petrásšková.

Slovo trénera: Ako som písal v minulých článkoch, turnaje máme každý víkend. Tento turnaj bol otvorený pre všetky vekové kategórie, a tak som dal šancu všetkým pretekárom, ktorí mali záujem štartovať. Obdiv majú u mňa seniorky, ktoré našli odvahu a išli na svoju prvú súťaž. K výkonom pretekárov by som podotkol len toľko, aby si chlapci vstúpili do svedomia, nakoľko väčšinu medailí prinesú vždy dievčatá. Týka sa to hlavne výsledkov v kumite. Dúfam, že na poslednej krajskej súťaži o mesiac donesieme viac medailí, príprava bude určite zodpovedná.

7. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  8. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  9. O pro-agingu so Soňou Müllerovou, Deň matiek a ekošpeciál
  10. SME Elektromobilita: Ako nabíjať? Aký majú dojazd?
  1. Blíži sa Deň matiek. Pripravme im raňajky ako pre kráľovnú
  2. Pätnásť gréckych ostrovov, kde strávite skvelú letnú dovolenku
  3. Jarná očista organizmu – ako sa do nej pustiť naplno?
  4. Ako sa dostať do formy? Padel je ako tenis, no ďaleko zábavnejší
  5. Kancelársky trh ožíva, potvrdzuje to aj najväčší developer
  6. Najkrajší darček? Nielen maminy poteší večer plný dobrej hudby
  7. SME.sk prináša nové Prémiové predplatné
  8. Televízory budúcnosti: Keď sa skĺbi umenie so sci-fi
  9. Prečo držia Slováci peniaze na účtoch, keď im nezarábajú?
  10. Investuje od dvanástich. Najväčší rast dosiahol o 1 600 percent 6 448

Samospráva Partizánskeho opäť finančne podporí činnosť športových klubov či spoločenských združení na území mesta.

11 h
Ilustračná fotografia.

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) plne podporuje snahy slovenských pekárov, aby poslanci Národnej rady SR zachovali súčasné lehoty splatnosti faktúr.

7. máj

Vypočujte/pozrite si dynamický prehľad domácich aj zahraničných športových aktualít doplnený o exkluzívne informácie z regionálneho športu.