Štvrtok, 13. máj, 2021 | Meniny má ServácKrížovkyKrížovky

Pólisti vyhrali aj v Novákoch

Topoľčianski pólisti vyhrali ďalší zápas vonku. Tentoraz porazili Nováky 12:7.

V stredu čaká topoľčianskych pólistov posledný zápas v základnej časti.V stredu čaká topoľčianskych pólistov posledný zápas v základnej časti. (Zdroj: ARCHÍV JAŠ)

Nováky- Topoľčany 7:12 (2:2, 2:4, 1:5, 2:1)

Góly: Bielik a Baláž po 3, Grman 1 – Kertész 4, Cagalinec 3, Lacika 2, Murčo, Valach a Ondraška po 1.

Hosťujúci pólisti zvládli rolu favorita a v zápase zaslúžene vyhrali. Hoci prvá štvrtina sa skončila nerozhodne, v druhej a v tretej časti mali Topoľčany jasnú prevahu. Do poslednej štvrtiny tak vstupovali Topoľčany už so šesťgólovým náskokom – 5:11. Topoľčany jasne vyhrali a do tabuľky si pripísali dôležité dva body. Základná časť končí v stredu, kedy sa Topoľčany predstavia v bazéne Žiliny. Po týždennej prestávke bude nasledovať play-off, kde sa stretne prvý so štvrtým a druhý s tretím mužstvom po základnej časti.

SC TOZAN: Gális, Gogola – Cagalinec, Pécz, Ondraška, Kertész, Valach, Lacika, Aliu, Murčo, Ružička, Vidumanský, tréner J. Ozábal.

Ostatné výsledky: ČH Hornets Košice – Žilina 20:3, Akademik Košice – ŠKP Košice 17:6, Komárno – Slávia UK Bratislava 2:18.

8. Žilina 13 1 0 12 83:152 2

Ďalší program: 6. 4. (streda): Žilina - Topoľčany.

Nebol to náročný zápas

Hosťujúci pólisti sa síce ťažšie rozbiehali, napokon však vyhrali o päť gólov. „Nebol to náročný zápas, ale sami sme si z neho urobili drámu. Nováky sa ťažko presadzovali, ale v zápase sme domácim dovolili dať veľa gólov, a tak bolo stretnutie od úvodu vyrovnané,“ povedal po zápase kapitán Topoľčian Pavol Kertész, ktorý v zápase zaznamenal štyri góly. „Až v tretej štvrtine sme súperovi odskočili a v závere si tak zahrali už aj všetci hráči z lavičky. Pochvalu za výkon si však zaslúži najmä brankár Miro Gogola,“ dodal P. Kertész.

Topoľčany nateraz zostávajú pred posledným kolom základnej časti na štvrtom mieste. Na tretiu Sláviu UK Bratislava strácajú iba bod. Keďže Slávia hrá v poslednom kole s Akademikom v košickom bazéne, očakáva sa posun Topoľčian hore. „My si ideme do Žiliny pre dva body a keď vyhráme, tak verím, že zakončíme základnú časť na treťom mieste. Očakávam, že Akademik doma porazí Sláviu a tým by nám pomohli.“

Topoľčiansky kapitán je spokojný s práve prebiehajúcou sezónou. „Mrzí má akurát domáci zápas so Sláviou, ktorý sme prehrali o gól. Potom sme ušli hrobárovi z lopaty, keď sme dokázali vyhrať u nich, a aj preto pred play-off je všetko otvorené,“ uzavrel Pavol Kertész.

V play-off sa stretne prvé mužstvo so štvrtým a druhé s tretím. Hrať sa bude podľa nového kľúča. Zo semifinále postúpia tie dve mužstvá, ktoré ako prvé budú mať z týchto zápasov na konte sedem bodov. Prenášajú sa aj body zo vzájomných zápasov v základnej časti.

7. Praktické rady, ako zmierniť prejavy alergií. Kľúčom je interiér
  8. Vyhrajú elektromobily, autá na vodík alebo hybridy?
  9. Túžite bývať vo svojom za pár mesiacov? Realita s Variant-Haus®
  10. Tepelnou izoláciou POLYFORM pohodlne ušetríte náklady
  1. Ďalšie mesto s rýchlou a kvalitnou donáškou!