Hádzanári remizovali, hoci prehrávali už o šesť gólov

Topoľčianski hádzanári poskočili na šieste miesto.

Na záver odmenili diváci hráčov obrovským potleskom.Na záver odmenili diváci hráčov obrovským potleskom. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany - Košice 31:31 (15:20)

Domáci hádzanári mali veľmi zlý vstup do zápasu a navyše v zostave opäť chýbal zranený brankár Cibere. V bránke sa nedarilo Halgašovi, navyše Mokriš zahodil sedmičku, a tak sa Košice ujali vedenia 0:5. Potom sa však Topoľčany začali presadzovať aj v útoku a polčas tak prehrali o päť gólov 15:20, hoci prehrávali už aj 13:19, či 14:20. Po zmene strán však nastúpilo akoby iné mužstvo Topoľčian. V bránke sa začalo dariť Halgašovi a aj obrana stála už na pevnejších nohách. V útoku sa čoraz častejšie začal presadzovať Klačanský s Bačíkom, a tak Topoľčany zo stavu 18:23 vyrovnali na 23:23. Vedúci gól Topoľčian strelil Klačanský v 48. minúte na 25:24 a Topoľčany po prvýkrát v zápase vyhrávali. Domáci hádzanári sa dokonca dostali aj do vedenia 27:25, ale Košice ešte otočili na 29:30 aj 30:31. Topoľčancom sa podarilo vyrovnať na 31:31 a posledných štyridsať sekúnd ešte navyše strávili na košickej strane. Gól však nestrelili, napriek tomu si im treba poďakovať za bojovnosť. Zaplnená topoľčianska hala priam šalela, domácich hádzanárov diváci hnali dopredu a na záver odmenili Topoľčancov obrovským potleskom. Topoľčany tak neprehrali už tri zápasy po sebe na domácej palubovke. Sezóna končí už túto sobotu, kedy do Topoľčian príde Hlohovec.

Pok. hody: 7/5 - 3/1, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Barborík a Rondoš, 600 divákov. HK: Halgaš, Trtík – Klačanský 9/2, Bačík 7/2, Mokriš 5/1, Hodál, Schwarz, Kopecký 1, Toman, Masaryk 6, Cigáň, Šupčík, Kovačech 3, Hanzel, tréner D. Jakubička.

Priebeh: 0:5, 3:7, 3:9, 5:10, 6:11, 10:13, 13:19, 15:20, 18:23, 23:23, 25:24, 26:24, 28:27, 29:28, 29:30, 30:31, 31:31.

Slovo po zápase

Dezider Jakubička (tréner): V prvom rade sme nezvládli začiatok zápasu. Hoci po zranení nastúpil už aj Mokriš, ale napriek tomu naša hra bola od úvodných minút veľmi vlažná a nedarilo sa ani brankárom. Postupne sme sa však dostali do zápasu. Obrana nám spolu s brankármi škrípala, a tak sme prvý polčas prehrali 15:20. Som veľmi rád, že chlapi sa cez polčasovú prestávku dokázali zmotivovať - od brankára Halgaša až po posledného hráča na palubovke. Tento výsledok si zaslúži veľkú poklonu, pretože zastaviť rozbehnuté Košice je veľmi náročné. Napriek tomu sme v zápase vybojovali bod, čo je vzhľadom na prvý polčas fantastický výsledok. Záver bol na vážkach, ale nakoniec sme to zvládli. Diváci videli napínavý duel a atmosféra bola opäť vynikajúca. Teraz nás čakajú posledné dva zápasy, v stredu v Prešove v sobotu hostíme Hlohovec. Chceme doma opäť uspieť, i keď momentálne nás prenasledujú zranenia.

Ostatné výsledky: Nové Zámky - Hlohovec 37:20, Prešov – Pov. Bystrica 30:31.

7. ŠKP Ba 22 6 1 15 635:718 13

Ďalší program: 6. 4. (streda) o 18.00 h: Prešov – Topoľčany, 9. 4. (sobota) o 18.00 h: posledné kolo základnej časti: Topoľčany - Hlohovec.

Úvod zápasu sme nezvádli

Domáci hádzanári mali katastrofálny vstup do zápasu. Nedarilo sa brankárom (Cibere stále chýba pre zranenie) a ani obrane, a tak Topoľčany prehrávali hneď v úvode 0:5.

„Začiatok bol z našej strany veľmi zlý. Neviem, kde sa stala chyba, ale nikto z nás nepristúpil k zápasu tak ako by mal. Chýbala nám motivácia a dlho sme sa hľadali,“ priznal po zápase deväťgólový strelec Topoľčian Lukáš Klačanský. „Síce sme sa rozbiehali pomalšie, napokon sme mohli v zápase aj vyhrať. Veľa nám nechýbalo. Veľmi nám k bodu pomohol najmä brankár Halgaš, ktorý sa k zápasu v druhom polčase postavil zodpovedne a svojimi zákrokmi dodal istotu aj nám.“ V ďalšom priebehu však Topoľčany už s Košicami držali vyrovnaný krok a prvý polčas tak prehrali o päť gólov – 15:20. Po zmene strán však Topoľčany dokázali vyrovnať zo stavu 18:23 až na 23:23. Prvýkrát sa Topoľčany dostali do vedenia v 48. minúte, kedy dal Klačanský gól na 25:24. „Trochu mrzí, že sme len remizovali, ale na druhej strane môžeme byť radi aj za bod. Vydreli sme si ho.“

Do konca základnej časti zostávajú už iba dve kolá. Topoľčany majú zhodný počet ako Bratislava. „Určite chceme ešte v tomto ročníku bodovať. V Prešove to bude určite nemožné, ale doma chceme poraziť Hlohovec. Sezóna sa vždy lepšie zakončuje víťazstvom,“ dodal na záver s úsmevom Lukáš Klačanský. „Určite nechceme v tabuľke skončiť poslední, a preto nechceme nič podceniť.“ Pred nami sú posledné dve kolá. Topoľčany majú na konte 13 bodov, rovnako ako aj ŠKP. Bratislavský klub odohrá posledné dve kolá vonku, najskôr v Považskej Bystrici a potom v Prešove. Topoľčany posledné dva zápasy odohrajú v stredu v Prešove a v sobotu privítajú Hlohovec. Ak by aj po poslednom kole mali obe mužstvá zhodný počet bodov, tak na šiestom mieste ostanú Topoľčany, pretože s Bratislavou majú lepšie vzájomné zápasy (dva vyhrali Topoľčany, dva Bratislava, ale pre Topoľčany hovorí lepšie skóre).