Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Topoľčany prehrali, Bánovce zdolali lídra

Topoľčianski futbalisti zaznamenali prvú prehru v jarnej časti. Bánovce zasa vyhrali prvý jarný zápas.

Ludanice doma remizovali s Pov. Bystricou 2:2.Ludanice doma remizovali s Pov. Bystricou 2:2. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

II. LIGA ZÁPAD

Vráble – Topoľčany 1:0 (1:0)

Gól: 2. Ivan.

Niektorí diváci si ešte kupovali tombolové lístky, keď už v 2. minúte technickou strelou od žrde otvoril skóre Ivan. Už o päť minút Balko prehodil Hužoviča, ale aj bránu. Po štvrťhodine opäť Balko namieril nad bránu. Potom sa ozvali Žochári, ale tiahla strela Moravčíka išla vedľa. V závere polčasu mal Spartak dve tutovky. Po Ivanovej bombe z 30 m Balko pred odkrytou bránou nepochopiteľne centroval. V 45. minúte Garaj nedotiahol nájazd a Semeník aj za prispenia obrany hostí mieril o centimetre vedľa. Po hodine hry stáli pri Topoľčancoch opäť všetci svätí. Po priamom kope Sepeši trafil žrď a pol metra pred prázdnou bránou loptu tesne minul Semeník. Centimetre ku gólu chýbali aj hlavičke Hambáleka a priamemu kopu Semeníka. Preto sa domáci, ktorí mali jasne vyhrať, strachovali o zaslúžené víťazstvo až do konca, ale do vyloženej šance Topoľčany v závere už nepustili.

R Páchnik, ŽK: Hambálek – Moravčík, Fortuna, Schwarz, Vaňo, Krajčík, 520 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič – Krajčír, Kermiet, Schwarz, Vermeš – Ďurček (61. Geleta), Moravčík, Hözl, Fortuna – Žák (85. Remeň), Peťovský (46. Vaňo). Tréner D. Liba.

FK Rača - FC ŠTK 1914 Šamorín 1:1 (0:1), 52. Kunovský - 34. Szöllös.

Nové Mesto – Trnava B 0:1 (0:1), 13. Kováč.

Pezinok – FC Nitra jun. 1:2 (0:1), 90. Bajan – 16. Gajdošík, 71. Paukner.

Vrbové - OTJ Moravany nad Váhom 0:0

ŠK Slovan Bratislava juniori - FKM Nové Zámky 3:1 (1:1), 43. a 77. Králík, 75. Vajdík - 3. M. Košút (11 m).

ŠK Blava Jaslovské Bohunice - Nemšová 1:2 (1:2), 3. Boháčik - 29. a 33. M. Fabuš.

ŠK Bernolákovo - Myjava 0:4 (0:4), 8. Kosík, 9. Sládek, 27. Ulrich, 31. Juhász.

Góly: 10. vlastný (Bednár), 64. Richter (11 m) – 53. a 78. Filo

V Ludaniciach sa hral zaujímavý a otvorený futbal. Hostia boli síce futbalovejší, ale domáci bojovnejší. Skóre otvorili Ludanice v 10. minúte, kedy štandardku domácich hlavou podvihol hosťujúci obranca Bednár a zmiatol tak aj svojho brankára – 1:0. Za hostí mohol v 21. minúte vyrovnať Ondrička, ale v malom vápne prestrelil vedľa pravého vinkla. V 29. minúte mohol vedenie domácich poistiť Líška, ale vyznamenal sa brankár hostí. V 42. minúte mal gól na kopačke Koprda, ale opäť sa predviedol hosťujúci gólman Škrobák. Po zmene strán hostia pritlačili domácich a po peknej narážačke vyrovnal v 53. minúte Filo. Ludanice sa k vážnejšiemu zakončeniu dostali až v 63. minúte, kedy brankár Škrobák najskôr vyrazil strelu Koprdu, no pri dorážke Líšku stiahol brankár hostí útočníka dole a kopala sa penalta. Tú bezpečne premenil Richter – 2:1. O pár minút spálil tutovku Koprda. A nedáš-dostaneš sa ihneď potvrdilo na druhej strane, kedy po dlhom odkope a nedorozumení domácich stopérov sa k lopte dostal Filo a strelil svoj druhý gól v zápase – 2:2. V závere si domáci vytvorili tlak, ale hlavička Frťalu či strela Perniša už v bránke neskončila.

R Sárai, 200 divákov. ŽK: Pavlovkin, Královič, Kurbel, Richter, Koprda – Škrobák, Bendár, Ondrička, Hernák. OFK METACOLOR: Gramblička – Kurbel, Miloš Krško, Pavlovkin, Ondruš, Šnirc, Čertík (68. Frťala), Královič (81. Perniš), Richter, Koprda, Líška (88. Krkoška), tréner J. Mikloška.

Bánovce - Sereď 1:0 (0:0)

Gól: 71. Cíger.
Hostia v sobotnom zápase sklamali na plnej čiare a aj preto si pripísali na konto prvú prehru. Domáci podali v zápase fantastický výkon a zaslúžene vyhrali. Bánovce už do polčasu mohli vyhrávať rozdielom triedy, ale dvakrát Škorec a ani Božik v čistých šanciach neuspeli. Po zmene strán sa hostia prakticky nevedeli vymaniť spod tlaku domácich. Bánovský tlak narastal, ale všetky šance končili na obrane hostí. K trom bodom Bánoviec dopomohlo aj vylúčenie hosťujúceho Vaška za urážky. Hostia mali gól na kopačke v 70. minúte, ale vyznamenal sa domáci brankár. Hneď z protiútoku poslal Mezovský center na hlavičku Cígera a bolo 1:0. V závere už Bánovce hostí do ničoho nepustili a zaslúžene vyhrali.

R Gašparovič, 300 divákov. ŽK: Zajac, Cíger, Pekár – Vaško, Čvirik, Kasai, ČK: 65. Vaško (za urážku rozhodcu). SPARTAK: Bohunský – Božik (58. Varga), Štrbák, Škultéty, Zajac, Mezovský, Cíger, Pinďura, Pekár (89. Bučko), Borcha, Škorec (90. Raffay), tréner M. Janega.

Skalica - Domaniža 1:1 (1:0), 20. Pavlačka - 66. Svoboda.

Galanta - Čierny Brod 3:0 (2:0), 26. Čeman, 40. Méry, 65. Eliáš.

Palárikovo – Veľké Ludince 1:1 (0:0), 68. Drienovský - 89. Bagala.

Dubnica B - Dun. Streda B 1:0 (0:0), 69. Varga.

Piešťany - ČFK Nitra 1:0 (1:0), 44. Kunzo.

Topoľníky – Gabčíkovo 2:1 (0:0), 55. a 66. M. Čambal - 58. T. Nagy (11 m).

16. ČFK Nitra 19 2 2 15 11:39 8

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?
  10. Ekologická móda? Slovenská firma dokazuje, že to ide 7 106

Miera pozitivity z víkendového skríningu je nad dve percentá.

7 h

Skríningové testovanie v Topoľčanoch prebieha i dnes. Od zajtra potrebujú občania platný certifikát (potvrdenie) o negatívnom výsledku z testu.

15 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.