Streda, 27. január, 2021 | Meniny má BohušKrížovkyKrížovky

Topoľčianske ženy v lige vyhrali

Futbalistky Topoľčian vyhrali nad Bratislavou, v pohári však remizovali.

Ivana Balážiková (vpravo) bola opäť strelecky úspešná.Ivana Balážiková (vpravo) bola opäť strelecky úspešná. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

ŽENY

I. LIGA

Topoľčany – LT Bratislava 6:1 (4:1)

Góly: 24. a 44. Balážiková, 26. a 39. Koleničková, 55. Rybanská, 83. Janíková - 37. Gregorová.

Ženy Topoľčian bez problémov vyhrali v domácom zápase. Od úvodu boli domáce hráčky jasne lepšie a dostali sa do vedenia 2:0. Hosťujúcim hráčkam sa síce podarilo znížiť, ale Topoľčany ďalšími dvoma gólmi upravili na polčasových 4:1. Po zmene strán Topoľčany pridali ďalšie dva góly a v stretnutí zaslúžene presvedčivo vyhrali.

MFK TOPVAR: Matušíková - Bobocká (85. Bačovská), Herdová, Chrenková, Balážiková, Rybanská, Koleničková, Jakubíková (60. Jánošová), Trnková, Pistová (67. Janíková), Halušková (76. Belobradová).

Ostatné výsledky: Šaľa - Tr. Teplice 6:0, Žilina - Trnava 4:0, Pakostov - Slovan 1:3, Humenné - Selce 3:0.

10. Lady Team 14 0 1 13 5:60 1

Ďalší program: 16. 4. (sobota) o 15.00 h: Humenné – Topoľčany.

I. LIGA ŽIAČKY

Topoľčany – LT Bratislava 5:3 (5:1)

Góly: 4., 9. a 27. Husárová, 11. Svoradová, 25. Rizikyová - 14., 45. a 67. Speková.

MFK TOPVAR: Mošaťová, Jenisová, Košecká, Svoradová, Španková, Helbichová, Kováčiková, Rizikyová, Husárová, Škreková, Oravcová.

SLOVENSKÝ POHÁR

SEMIFINÁLE SLOVENSKÉHO POHÁRA

1. zápas

Topoľčany – Žilina 2:2 (0:1)

Góly: 47. a 53. Balážiková - 3. Hmírová, 66. Bačová.

Topoľčianske ženy výkonom príliš neoslnili. Hosťujúcim hráčkam sa podarilo otvoriť skóre už v 3. minúte po chybe obrannej línie, a to ich akoby vyviedlo z rovnováhy. Vyrovnať mohli až v 37. minúte z rohového kopu, keď lopta skončila na brvne. Hosťujúce hráčky o dve minúty trafili tyč. Do druhého polčasu nastúpili Topoľčany aktívne a Balážiková rýchlo vyrovnala. O pár minút využili domáce hráčky aj rohový kop a Balážiková poslala Topoľčany do vedenia 2:1. Onedlho mohli Topoľčany vedenie poistiť, ale vyznamenala sa brankárka hostí. Hostia potom prestriedali a striedajúca Bačová po zaváhaní brankárky vyrovnala. Po tomto góle sa hralo prevažne medzi šestnástkami. V závere ešte Žilina trafila tyč. Stretnutie sa napokon skončilo spravodlivou remízou. Odveta bude v Žiline, lepšie družstvo postúpi do finále Slovenského pohára.

R Mokoš, ŽK: Sýkorová. MFK TOPVAR: Matušíková - Herdová, Balážiková, Rybanská, Koleničková, Šupová (60. Bobocká), Jakubíková (46. Chrenková), Trnková, Pistová, Belobradová (76. Bačovská), Halušková.

1. INEKO: Základná škola v Svätom Jure je najlepšia na Slovensku
  2. Hygge ako životný štýl
  3. Za špičkovým produktom na podporu imunity sú talentovaní Slováci
  4. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?

Hala dostáva nový vzhľad.

Práce na najmodernejšom športovom stánku v Topoľčanoch finišujú.

1 h

Ani snehová nádielka, ktorá v minulom týždni ležala na trati, neprekážala 29 bežcom a 11 bežkyniam, aby si na začiatok roka 2021 odbehli tradičnú 1 míľu.