Futbalisti Topoľčian sa nachádzajú v hlbokej kóme. Deväť zápasov už nevyhrali.

Futbalistom Topoľčian sa opäť nedarilo.Futbalistom Topoľčian sa opäť nedarilo. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

II. LIGA ZÁPAD

Dohrávka:

Nové Mesto - Topoľčany 3:1 (1:0)

Góly: 32. Tuschel (11 m), 78. P. Šupka, 90. L. Šebek – 80. Remeň.

Stretnutie sa začalo za miernej prevahy domácich, ale prvú gólovú strelu vyslal v 8. minúte na domácu bránu Peťovský, gólman Korček však skvele vyrazil. V 13. a 17. minúte mieril tesne vedľa domáci kanonier L. Šebek. V 32. minúte sa na prekvapenie všetkých pískala jedenástka proti hosťom, ktorú Tuschel bezpečne premenil 1:0. Aj v druhom polčase sa hral pekný futbal. V 78. minúte sa po rohovom kope peknou delovkou prezentoval kapitán domácich Šupka - 2:0. Hostia sa nevzdávali a v 80. minúte skóroval dorastenec Remeň - 2:1. Potom hostia vsadili všetko do útoku. V 92. minúte kopali rohový kop, ale hlavička brankára Hužoviča tesne minula domácu bránu a z rýchleho protiútoku uzavrel skóre L. Šebek - 3:1.

R Špaček, ŽK: P. Šupka – Králik, Hözl, Peťovský, 150 divákov. MFK TOPVAR: Hužovič – Krajčír, Schwarz, Kermiet, Králik, Žák, Hözl, Moravčík (53. Remeň), Gešnábel (76. Lacika), Peťovský (69. Ďurček), Vaňo. Tréner D. Liba.

26. kolo

Topoľčany – N. Zámky 1:3 (0:2).

Góly: 86. Hőzl - 7. Ešek, 17. Vlastný (Vermeš), 46. Košút.

Jarné trápenie domácich futbalistov pokračovalo aj v tomto stretnutí. V posledných deviatich kolách získali Topoľčany len jeden bod za bezgólovú remízu so Šamorínom. V 2. minúte zahral domáci Žák trestný kop z 18 m len do múru a to bola najväčšia príležitosť v prvom polčase domácich. V 6. minúte vystrelil spoza šestnástky Ešek a jeho strelu stečovala domáca obrana do siete prekvapeného Hužoviča - 0:1. V 17. minúte center hosťujúceho Andrášika usmernil obranca Vermeš do siete - 0:2. Od tohto momentu hostia až do konca polčasu kontrolovali hru a domácich do ničoho nepustili. Na začiatku druhého polčasu nedorozumenie domácej obrany pohodlne využil Košút - 0:3. Domáci hráči viac sólovali ako kombinovali a táto hra nemala voči skúseným hosťom šancu na úspech. V 66. minúte však Gešnábel vystrelil iba tesne vedľa. V 86. minúte sa vydarila kombinácia, keď Peťovský prihral Gešnábelovi a ten vysunul Hőzla - 1:3.

ŽK: Remeň, Hőzl, Krajčír. Pred 198 divákmi rozhodoval Korista. MFK TOPVAR: Hužovič - Krajčír, Kermiet, Schwarz, Vermeš (20. Králik) - Žák (22. Vaňo), Moravčík, Hőzl, Remeň (46. Ďurček) - Peťovský, Gešnábel. Tréner: D. Liba.

Moravany – Šamorín 0:1 (0:0), 80. Urda.

Vrbové – Nové Mesto 0:0

Myjava - Pezinok 0:1 (0:0), 53. Genčúr.

Nemšová – Trnava B 1:2 (0:2), 88. Fabuš – 31. Mikovič, 44. Gogolák.

J. Bohunice – Slovan jun. 0:6 (0:1), 27., 50., 51. (11 m) a 88. Králik, 63. Turčák, 86. Peňaška.

Bernolákovo - Rača 2:2 (0:1), 49. Petrus, 66. Bujdoš - 2. Tanka, 82. M. Koiš.

FC Nitra juniori - Vráble 6:2 (4:1), 24., 59. a 84. Bakule, 16. Kinček, 30. V. Schulmeister, 45. Sailer - 36. Ivan (11 m), 63. Garaj.
1. Myjava 26 16 7 3 52:12 55

2. Nemšová 25 16 4 5 47:18 52

3. Nitra jun. 26 15 2 9 50:37 47

4. Vráble 26 14 3 9 31:30 45

5. Nové Mesto 26 13 4 9 45:27 43

6. Vrbové 26 10 6 10 29:33 36

7. Šamorín 26 9 8 9 42:31 35

8. Slovan jun. 25 10 5 10 37:28 35