Pólisti obhájili bronzové medaily

Topoľčianskym pólistom sa podaril skvelý obrat. V sérii s Bratislavou síce prehrávali už 2:6, napokon po troch výhrach v rade otočili skóre na 8:6.

Topoľčianski pólisti oslavujú 3. miesto.Topoľčianski pólisti oslavujú 3. miesto. (Zdroj: JAROSLAV ŠUPA)

Topoľčany najskôr vyhrali v Bratislave 10:9 a vynútili si tak rozhodujúci zápas. V Bratislave sa hral veľmi tvrdý a nekompromisný súboj, na čo doplatili vylúčením Kertész aj Lacika a doma tak nemohli nastúpiť. Napriek tomu topoľčianski pólisti domáci zápas zvládli a vyhrali 10:8, hoci pred záverečnou štvrtinou prehrávali 7:8. V záverečnej štvrtine však domáci dali tri góly.

Radšej v bazéne

Do zápasu nemohol nastúpiť kapitán Pavol Kertész, ktorý pre trest postával spoločne so Samuelom Lacikom len na lavičke. „Cítil som sa, akoby som mal skúšky na trénera,“ povedal po zápase šťastný Pavol Kertész. „Odohrali sme veľmi emotívny zápas, ale napriek tomu sme stretnutie dokázali dotiahnuť do víťazného konca. Je to fantastický pocit, pretože nás mnohí už odpisovali, ale napriek tomu sme dokázali vyhrať tri zápasy v rade. Po prehratom prvom domácom zápase sa Bratislava ujala vedenia 2:6 a s nami to naozaj nevyzeralo dobre. Som rád, že sme našim fanúšikom dokázali, že vieme zabojovať a do hry vieme vložiť aj naše srdcia.“

Topoľčany tak po urputnom boji napokon získali bronz. „Bronzové medaily nás veľmi tešia. V stredu v Bratislave sme boli nútení ísť až na dno svojich síl a v poslednom zápase to bol z našej strany výborný výkon. Týmto by som chcel poďakovať našim trénerom, funkcionárom a v neposlednom rade aj našim fanúšikom,“ uzavrel Pavol Kertész.

Bol som si na milión percent istý

V poslednom rozhodujúcom zápase zaznamenal Igor Cagalinec štyri presné zásahy. Súperi z Bratislavy mu v osobných súbojoch nič nedarovali. „Od začiatku do konca to bol veľmi tvrdý a náročný zápas. Museli sme nastúpiť bez našej veľkej opory Kertésza, ktorý nám chýbal vzadu. Musím však povedať, že sme ho zodpovedne zastúpili a po bojovnom výkone sme aj zaslúžene vyhrali,“ dodal po zápase Igor Cagalinec, ktorý s úsmevom poznamenal: „Čo sme prehrali prvý domáci zápas, tak hneď odvtedy som veril, že je v našich silách vyhrať celú sériu a dokázali sme otočiť zápas ako Dukla Trenčín so Slovanom v hokeji.“

Topoľčany pred poslednou štvrtinou prehrávali 7:8, ale rozhodujúci zlom nastal po premenenom pokutovom hode Cagalincom. „Proti Bratislave som všetky päťky strieľal iba ja. Dvakrát som to trafil do pravej strany a teraz som si bol na milión percent istý, že sa mi brankár hodí do tej strany, a preto som volil druhú stranu,“ priznal I. Cagalinec.

Vnútorne sme sa zomkli

Kapitánom Topoľčian v poslednom rozhodujúcom zápase bol Bohuš Ondraška. „Začali sme veľmi dobre a ujali sme sa rýchlo vedenia 4:1. Potom sa súper na nás dotiahol najmä našimi zahodenými presilovkami a chybami v obrane,“ povedal po stretnutí Bohuš Ondraška. „Mnohí nás odpisovali, ale vnútorne sme sa zomkli a zabojovali sme. Myslím si, že zaslúžene sme túto sériu dotiahli do víťazného konca,“ uzavrel Bohuš Ondraška.

Výsledky:

Slávia UK Ba – Topoľčany 9:10 (4:2, 3:1, 2:4, 0:3)
Góly: Brezina 4, Janíček a Nedbal po 2, D. Holas 1 - Valach 3, Cagalinec, Pecz a Kertész po 2, Ondraška 1.

Bodový stav série 6:6

Úvod zápasu patril Bratislave, ktorá po prvých dvoch štvrtinách vyhrávala už 7:3 a zdalo sa, že o držiteľovi tretieho miesta je rozhodnuté. Potom však Topoľčany začali postupne otáčať vývoj zápasu. Dokonca pred záverečnou štvrtou štvrtinou prehrávali Topoľčany ešte 9:7, ale sériou troch gólov otočili na konečných 9:10. Napriek výhre však Topoľčany prišli o dvoch hráčov. Ešte v prvej štvrtine bol za rečnenie a nešportové správanie vylúčený Lacika a v tretej štvrtine si nervy na uzde neudržal ani Kertész, ktorý bol tiež vylúčený. Obaja hráči dostali tresty do konca zápasu, a tak nemohli ani v piatok nastúpiť na domáci zápas.

SC TOZAN: Gális, Gogola – Kertész, Valach, Ondraška, Cagalinec, Murčo, Lacika, Aliu, Vidumanský, Pécz, Ružička, tréner J. Ozábal.

Topoľčany – Slávia UK Ba 10:8 (3:1, 2:4, 2:3, 3:0)

Góly: Cagalinec 4, Pécz a Ondraška po 3 – Janíček 3, Plvan 2, Nedbal, Vaňo a Lisák po 1.

Konečný stav série 8:6.

Topoľčianski pólisti museli na zápas nastúpiť bez vylúčených Kertésza a Laciku. Napriek tomu sa po strele Cagalinca Topoľčany ujali vedenia 1:0. Síce Bratislava ešte vyrovnala, ale Topoľčany sériou troch gólov stanovili na 4:1. Bratislava svoje zbrane nezložila a podarilo sa jej zabezpečiť dokonalý obrat na 4:5. Až do stavu 7:8 bola Bratislava vždy o krok ďalej. V poslednej štvrtine naštartoval Topoľčany premeneným pokutovým hodom Cagalinec – 8:8. V 28. minúte zvýšil Cagalinec na 9:8 a o tri minúty z úniku potvrdil konečné tretie miesto kapitán Ondraška – 10:8.

Rozhodovali Bottlik – Theiner, 150 divákov. SC TOZAN: Gogola, Gális – Ondraška, Murčo, Halaj, Ružička, Aliu, Pécz, Valach, Vidumanský, Cagalinec, tréner J. Ozábal.